1p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nincs ingyen hajókázás.

„Az amerikai kormány hajói mostantól díjfizetés nélkül áthaladhatnak a Panama-csatornán, így évente több millió dollárt takaríthat meg az Egyesült Államok kormánya” – közölte szerdán az Egyesült Államok külügye az X-en, mire válaszul Panama cáfolta a fentieket.

„Az Egyesült Államok külügyminisztériuma által közzétett publikációra válaszul a Panama-csatorna hatósága, amely jogosult úthasználati és egyéb díjak megállapítására a csatornán való áthaladáshoz, arról számolt be, hogy nem módosított ezeken” – áll a CNN által publikált közleményükben, hozzátéve, hogy készen állnak párbeszédet kezdeni az Egyesült Államokkal, szemlézte a Telex.

Panama illetékes nagykövetségének közleménye szerint az elmúlt 26 évben az Egyesült Államok összesen 25,4 millió dollárt fizetett hadihajók és tengeralattjárók tranzitjáért, ami évente kevesebb mint egymillió dollárnak felel meg.

 

Címkék: Nemzetközi Panama

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tovább mélyül a válság, Kína újabb szankciókat jelentett be
Privátbankár.hu | 2025. április 21. 12:03
Kína szankciókat vezet be amerikai kongresszusi képviselőkkel, kormánytisztviselőkkel és civil szervezetek vezetőivel szembe.
Nemzetközi Elon Musk védené meg Amerikát a nukleáris pusztulástól is – egy szerény előfizetési díjért cserébe?
Litván Dániel | 2025. április 21. 11:33
Kiszivárgott információk szerint Elon Musk SpaceX-je kulcsszerepet játszhat az új, áthatolhatatlannak tervezett amerikai rakétavédelmi pajzs megépítésében. De van néhány nem is olyan apró probléma ezzel.
Nemzetközi Hiába a tűzszünet és a húsvét: folytatódtak a borzalmak Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. április 21. 09:46
Már az állítólagos a tűzszünet sem volt az igazi – aztán miután véget ért, szinte azonnal megszólaltak a szirénák Ukrajnában.
Nemzetközi Külföldi bankárok tűntek fel Moszkvában, Putyin visszacsalogatná a nyugati cégeket
Wéber Balázs | 2025. április 21. 06:04
A Kreml már dolgozik azon, hogy visszacsábítsa Oroszországba az Ukrajna elleni katonai agresszió miatt kivonult nyugati vállalatokat. Egy olasz cég már vissza is kapta a korábban lefoglalt orosz érdekeltségét, és nemrég Moszkvában látták néhány nemzetközi befektetési bank és árukereskedő cég képviselőit is. Érdemi visszatérési hullám ugyanakkor a háború végéig aligha várható.
Nemzetközi Jó hír Ferenc pápáról – még Trump alelnökével is összefutott
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 16:38
A katolikus egyházfő áldást osztott.
Nemzetközi Tilosban járó orosz gépeket fogtak el
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 15:48
A brit légierő (RAF) vadászgépei elfogtak két orosz repülőgépet, amelyek a Balti-tenger felett a NATO légterének közelében repültek.
Nemzetközi Folytatódik a gázai pokol: Netanjahu kemény kijelentést tett
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 13:21
Az izraeli miniszterelnök szerint országának nincsen más lehetősége.
Nemzetközi Összeomolhatott a Putyin által bedobott tűzszünet
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 12:32
A húsvéti tűzszünet végrehajtásával vannak gondok az ukrán elnök szerint, míg az oroszok Ukrajnát vádolták annak megsértésével.
Nemzetközi Itt van, mit üzent Zelenszkij húsvét alkalmából
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 10:07
Volodimir Zelenszkij elnök húsvét alkalmából köszöntötte az ukránokat, és kijelentette, hogy előbb-utóbb a gonosz visszahúzódik, és az élet győzedelmeskedik.
Nemzetközi Ezért hirdethetett tűzszünetet Putyin – kellett egy győzelem az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 08:55
A húsvéti tűzszünet okait vizsgálták szakértők.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG