2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne – mondta Steve Witkoff amerikai elnöki különmegbízott. 

Witkoff az ukrajnai rendezésről és az orosz-amerikai kapcsolatokról tárgyalt Putyinnal Szentpéterváron múlt hét pénteken. A megbeszélés mintegy négy és fél órán át tartott, az elnöki különmegbízott azt mondta, hogy meggyőző volt a találkozó, és lehetőséget lát arra, hogy „átformálják az orosz-amerikai kapcsolatokat néhány nagyon meggyőző kereskedelmi lehetőségen keresztül”.

Meggyőző találkozón vannak túl
Meggyőző találkozón vannak túl
Fotó: Depositphotos

Elmondta, hogy a békemegállapodás rendkívül összetett, és területi, biztonsági és egyéb kérdésekről is egyeztettek. Witkoff úgy véli, hogy ez a régiónak is valódi stabilitást fog majd nyújtani.

„A szövetségek stabilitást teremtenek” – jelentette ki a különmegbízott.

Beszámolt arról is, hogy a tárgyaláson végül azt is kimondta az orosz elnök, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a találkozó alatt a sajtónak nyilatkozva nem zárta ki azt a lehetőséget, hogy Putyin és Donald Trump amerikai elnök az eszmecserét követően telefonon kapcsolatba léphet egymással.

Witkoffnak ez már a harmadik látogatása volt Oroszországban, legutóbb március 13-án járt Moszkvában, akkor a különmegbízott magas rangú tisztségviselőkkel találkozott, és Putyin is fogadta.

Február elején pedig a különmegbízott azért repült Oroszországba, hogy tárgyaljon a kábítószercsempészetért és -birtoklásért elítélt amerikai Marc Vogel kicseréléséről, majd Rijádban részt vett a magasszintű amerikai-orosz tárgyalásokon.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump: Komoly megfontolás tárgya a teljes megsemmisítés!
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 16:05
Az amerikai elnök elemezte az iráni helyzetet.
Nemzetközi Olajvita: tovább bírkózik a Mol és a Janaf, csúszik az Adria vezeték tesztelése
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 15:15
A két cég még nem állapodott meg a tesztelés végrehajtásának részleteiről.
Nemzetközi Két gyereket is megölt a lakóházba csapodó orosz rakéta
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 13:49
A ház romjai között még több mint tíz ember lehet.
Nemzetközi 16 drón tartott a Közel-Kelet egyik legnagyobb olajmezője felé
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 11:36
Szirénák szólaltak meg Bahrein-szerte.
Nemzetközi Donald Trump nagy bejelentést tett, miután tárgyalt a legnagyobb fegyvergyárakkal
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:00
A Fehér Házban tartott tanácskozáson többek között a Boeing, a Northrop Grumman, a Raytheon és a Lockheed Martin.
Nemzetközi Hatalmas támadást indítottak az izraeli vadászgépek
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:00
A támadáshoz 230 bombát dobtak le az izraeli vadászgépek.
Nemzetközi Újabb reakció érkezett az Európai Bizottságtól, de ennek most örülhet a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 18:50
Az EU-ban nem lehet fenyegetéseket intézni a tagállamok felé – erről az Európai Bizottság szóvivője beszélt.
Nemzetközi Donald Trump üzent Iránnak: csak a feltétel nélküli megadást fogadjuk el
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 16:15
Donald Trump amerikai elnök pénteken Irán „feltétel nélküli megadását” követelte egy héttel azután, hogy Izraellel közösen megindították a perzsa ország elleni rakétacsapásokat.
Nemzetközi Fontos tárgyalás előtt Trump, ami az iráni offenzíva jövőjéről is dönthet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:42
Donald Trump amerikai elnök a tervek szerint pénteken találkozik az Egyesült Államok védelmi miniszterével, Pete Hegseth-tel a Fehér Házban.
Nemzetközi Kerüljék el Magyarországot: ezt javasolja az ukránoknak a kijevi külügy
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:23
Magyarországon fennáll a tulajdon önkényes elrablásának kockázata, erre figyelmeztette az ukrán és európai üzleti szereplőket Ukrajna külügyminisztériuma. Az ukrán állampolgároknak azt javasolják, még tranzit esetén is keressenek kerülőutat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG