2p

A magyar külügyminiszter Moszkvában Szergej Lavrov külügyminiszterrel tárgyalt. A Gazprommal folytatja majd tárgyalásait.

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hétfő reggel Moszkvában látta vendégül Szijjártó Péter magyar külügyminisztert és négyfős küldöttségét. A mintegy 15 perces találkozót élőben közvetítette Szijjártó hivatalos Facebook-oldala. A megbeszélést Lavrov nyitotta, aki az első három percben azt hangsúlyozta, hogy Oroszország nagyra értékeli Orbán Viktor „független politikáját”. Kiemelte Magyarország őszinteségét a béke helyreállítására tett erőfeszítéseiben, és optimizmusát fejezte ki mind az orosz, mind a magyarországi gazdasági növekedéssel kapcsolatban — foglalja össze a Telex.

Szijjártó Péter Moszkvában hallgat
Szijjártó Péter Moszkvában hallgat
Fotó: Facebook/Szijjártó Péter

Szijjártó alig jutott szóhoz

Lavrov után mintegy három percig Szijjártó vette át a szót, aki Magyarország békemissziós erőfeszítéseinek fokozásának fontosságáról, az ukrajnai háború növekvő kockázatairól beszélt. Hangsúlyozta a diplomáciai csatornák nyitva tartásának szükségességét. Szijjártó szavai után Lavrov folytatta beszédét, és uralta a találkozó hátralévő tíz percét, amely alatt Szijjártónak nem volt több lehetősége hozzászólni.

„Azt gondolom, hogy a nyugati diplomácia, legyen a NATO, az EU vagy az USA diplomáciája az emberi jogokra csak akkor terjed ki, ha nem az Ukrajna területén élő oroszokra terjed ki. Mi lesz azokkal az oroszokkal, akik Ukrajna területén élnek, és akiknek a jogai csorbulnak. Ez a fajta hozzáállás, ez a kettős mérce egyenlő egy olyan politikai szándékkal, ami minden orosz ellen irányul” – mondta Lavrov.

Szijjártó Péter a Gazprommal folytatja

„Az amerikai adminisztráció döntése a Gazprombank szankciós listára helyezéséről nehéz helyzetbe hozza az orosz energiaforrásokat használó közép- és délkelet-európai országokat, köztük Magyarországot is,” — írta a magyar külügyminiszter következő posztjában.

„Alexander Novak energetikáért felelős miniszterelnök-helyettessel és a nagy orosz energia cégek vezetőivel ültünk össze a probléma megoldása érdekében. Jó hír, hogy az orosz partnerek arról biztosítottak minket, hogy teljes mértékben elkötelezettek és érdekeltek az együttműködés és a szállítások folyamatosságának fenntartása mellett” — tette hozzá Szijjártó Péter.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Neymarnak a vég, Angliának sok gól jutott – foci-vb eredmények
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 06:57
Egyre közelebb kerül néhány nagy esélyes az áhított kupához. Íme a friss részletek.
Nemzetközi Zelenszkij előre szólt, érkezett is a brutális támadás
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 06:09
Még Vitalij Klicsko is megszólalt az eset kapcsán.
Nemzetközi Nem csak a foci-vb miatt izgatottak a mexikóiak
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 15:44
Több tonna kokaint foglaltak le a közép-amerikai ország hatóságai a Csendes-óceánon.
Nemzetközi Szomorúak a szlovákok
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 14:59
Érvénytelen lett a népszavazás az alacsony részvétel miatt, így egyebek mellett továbbra is jár a korábbi kormányfőknek és más közjogi méltóságoknak az élethosszig tartó juttatás.
Nemzetközi Sorra látnak napvilágot a vérfagyasztó háborús részletek
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 14:21
Izrael katonákat és Vaskupola-rendszert küldött az Egyesült Arab Emírségekbe a háború idején.
Nemzetközi Véres dráma New Yorkban
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 13:06
Több embert meglőttek az amerikai metropoliszban.
Nemzetközi Újabb lesújtó hír érkezett Venezuelából
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 12:37
Tovább emelkedett a kettős földrengés halálos áldozatainak száma.
Nemzetközi Putyin közel másfél órán át magyarázott telefonon Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 10:51
Az orosz elnök az Egyesült Államok függetlenségének 250. évfordulója alkalmából hívta fel kollégáját.
Nemzetközi Szörnyű tragédiára derült fény
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 09:59
A nyugat-afrikai Togóban többen meghaltak a június végén keletkezett árvizekben.
Nemzetközi Trump is ivószünetre kényszerült
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 09:38
Vihar miatt evakuálták Washingtonban az Egyesült Államok függetlenségének 250. évfordulója alkalmából tartott tömegrendezvény teljes közönségét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG