3p

Merénylők törhetnek a szerb elnök életére – állítja az ország miniszterelnök-helyettese.

Alekszandar Vucsics szerb elnök életét a politikájának ellenzői, valamint a külföldi titkosszolgálatok támogatását élvező nemzetközi drogklánok fenyegetik – állította Alekszandar Vulin szerb miniszterelnök-helyettes egy interjúban, nem sokkal azután, hogy az államfőt állítólag figyelmeztették egy ellene készülő merényletre.

Alekszandar Vucsics, Szerbia elnöke a hétvégén közölte: Oroszország figyelmeztette az ország vezetését a „nyugati országok képviselői által szervezett tömeges zavargásokra”, amelyek állítólag egy államcsínyt készíthetnének elő - írja az Index.

A szerb miniszterelnök-helyettes, Alekszandar Vulin most az orosz állami hírügynökségnek, a RIA Novosztyinak adott interjút ezzel kapcsolatban.

Mint mondta, úgy véli hogy a Robert Fico szlovák miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnökjelölt ellen elkövetett merényletek után a szerb elnök is veszélyben van.

Attól tartanak a szerb kormányban, hogy tragédia történik
Attól tartanak a szerb kormányban, hogy tragédia történik
Fotó: EPA

„Vucsics egy olyan ember, akinek az életét azok fenyegetik, akik azt szeretnék, hogy Szerbia szüntesse meg katonai semlegességét, vezessen be szankciókat az Orosz Föderációval szemben, ismerje el Koszovó függetlenségét és hagyja el a Boszniai Szerb Köztársaságot. Sokan vannak ilyenek, de egyikük sem keleten. Vucsicsot fenyegetik az általunk leleplezett drogklánok is, amelyek tagjai menekülnek” – mondta Vulin, majd hozzátette:

Amikor merényletet követtek el Fico úr, majd Trump ellen, azt mondtam Vucsics elnöknek, hogy készüljön fel. Mert valami történik mindenkivel, aki az ukrajnai konfliktus békés megoldását szorgalmazza, valaki lövöldözik rájuk.

Vulin azt is közölte, hogy a nagy és szervezett bűnözői csoportok soha nem alakulnak ki erős titkosszolgálatok támogatása nélkül, és hogy a történtek után fokozott biztonsági intézkedéseket sürgetett a szerb államfő számára. „A Nyugat ugyanazt készíti elő Vucsicsnak, mint amit Szlobodan Milosevicsnek, akit megbuktattak és a hágai börtönben halt meg” –mondta.

Hozzátette azt is: „Az orosz külügyminisztérium világosan jelezte, hogy ezek a tüntetések egy színes forradalom elindításának platformját jelentik, amely meg fogja buktatni a kormányt. Mint tudjuk, a hatalom megdöntése nemcsak a hatalomváltást jelenti, hanem a hatalom hordozójának fizikai megsemmisítését is.”

Végül megjegyezte, hogy szerinte a lítiumbányászat elleni szerbiai tömegtüntetések hátterében sem a környezetvédelem áll, hanem a jelenlegi kormány megbuktatása a cél.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Amerika sürgeti a háború végét – karácsonyig minden eldől?
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 20:03
Washington szeretné az ünnepig teljesen tisztázni a békemegállapodás állását.
Nemzetközi Riasztó figyelmeztetés: Európa lehet Oroszország következő célpontja
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 19:41
Maga a NATO-főtitkár tart ettől. 
Nemzetközi Ukrajna nagy tisztogatásra készül
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 18:11
2026 második negyedévéig el kell fogadniuk egy korrupcióellenes stratégiát.
Nemzetközi A tüntetések után feloszlik a bolgár kabinet
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 16:49
Roszen Zseljazkov bolgár kormányfő benyújtotta kormánya lemondását.
Nemzetközi Cseles lépéssel kerüli ki Ukrajna és az EU a magyar kormány vétóját
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 16:31
Folytatják az egyeztetéseket Ukrajna csatlakozásáról.
Nemzetközi Kína aggódik az EU és kínai cégek külön tárgyalásai miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 16:17
Miközben folytatódnak az Európai Unióval az egyeztetések a kínai elektromos autók ármegállapodásáról.
Nemzetközi Nagy a baj az ukrán légvédelemnél: az orosz fegyverek fele átjutott csütörtök éjjel
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 11:32
Saját bevallása szerint is nehéz éjszakája volt az ukrán légvédelemnek, kritikus célpontokra mért csapást Oroszország.
Nemzetközi Fogy az izraeli hadsereg türelme – lecsaphatnak Gáza maradékára
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 10:58
A Hamász nem tartja tiszteletben a sárga vonalat, és ez megint beindíthatja az eszkalációt, figyelmeztet az izraeli haderő.
Nemzetközi A Nobel-díjáról lekésett, de legalább a lányával találkozhatott a bujkáló venezuelai ellenzéki vezető
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 10:37
Két év után ölelhette meg a lányát Maria Corina Machado Oslóban.
Nemzetközi Tovább húzgálja a medve bajszát Ukrajna – megint lángol egy tanker a Fekete-tengeren
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 09:34
Egy harmadik hajót is eltaláltak az ukrán tengeri drónok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG