2p

A Kreml csütörtökön kijelentette, hogy az Egyesült Államok, a NATO és néhány európai ország arra bíztatja Ukrajnát, hogy folytassa az Oroszországgal folytatott „értelmetlen háborúját”. 

Oroszország 2022 februárjában több tízezer katonát küldött Ukrajnába az általa különleges katonai műveletnek nevezett eseményben, Kijev pedig azt állítja, hogy megvédi magát – nyugati segítséggel – annak érdekében, hogy az összes orosz erőt kiűzze területéről. Azt is mondják, Oroszország keményen dolgozik azon, hogy megpróbálja aláásni Ukrajna morálját és harci akaratát. 

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője csütörtökön azzal vádolt meg néhány nyugati országot, hogy az elmúlt hetekben fokozták a feszültséget azzal, hogy megengedték Ukrajnának, hogy az általuk szállított fegyvereket Oroszországon belüli célpontok ellen használhassa, amihez az Egyesült Államok nyilvánosan még nem járult hozzá.

Lakóépületek lángolnak orosz légicsapások után a Harkiv megyei Vovcsanszk településen 2024. május 11-én
Lakóépületek lángolnak orosz légicsapások után a Harkiv megyei Vovcsanszk településen 2024. május 11-én
Fotó: MTI/AP/Jevhen Maloletka

Peszkov ezt mondta újságíróknak:

Az észak-atlanti szövetség tagállamai – különösen az Egyesült Államok, más európai fővárosok – az elmúlt napokban és hetekben újabb eszkalációba kezdtek. Szándékosan teszik ezt. Sok harcias kijelentést hallunk. … amelyek minden lehetséges módon arra ösztönzik Ukrajnát, hogy folytassa ezt az értelmetlen háborút. Mindez természetesen elkerülhetetlenül következményekkel jár, és végső soron nagyon sérti azon országok érdekeit, amelyek az eszkaláció útjára léptek.

(The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megrettent Mexikó, egyeztet a drogkartellekről az amerikaiakkal
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 19:59
Az elnöknő szoros koordinációt szeretne az Egyesült Államokkal, miután az katonai csapásokkal fenyegette.
Nemzetközi Vitalij Klicsko megrázó kéréssel fordult Kijev lakosaihoz
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 19:25
A kijevi főpolgármester arra szólította fel az ukrán főváros lakóit, hogy amennyiben lehetséges, ideiglenesen hagyják el a várost, miután a pénteki orosz támadás következtében Kijev társasházainak mintegy fele fűtés nélkül maradt.
Nemzetközi A francia ellenzék kormánybuktatásra készül a Mercosur-egyezmény miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 18:59
A francia kormányt politikai riválisai és a gazdálkodók is gyalázták, miután pénteken nem sikerült megakadályoznia az EU-Mercosur kereskedelmi megállapodás jóváhagyását.
Nemzetközi Nincs megállás – újabb tankert zsákmányoltak az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 18:12
Az elmúlt hetekben célba vett ötödik hajót, az Olina tankert foglalta le az Egyesült Államok a Karib-térségben.
Nemzetközi Gesztusra gesztus: Donald Trump katonái nem támadják tovább Venezuelát
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:05
A dél-amerikai ország együttműködését látva az amerikai elnök bejelentette lemond az erőszak további alkalmazásáról.
Nemzetközi A kormány furcsa módon európai menekülőket fogadott be
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 15:35
Az Európai Unió országait erről értesítették.
Nemzetközi Elképesztő harc zajlik az ukrán légtérben – a drónok már vissza is vágnak
Litván Dániel | 2026. január 9. 14:40
Az ukránok egyre jobb eredményeket érnek el az orosz drónok elleni harcban saját drónvadász drónokkal. Az orosz eszközök azonban már készülnek a visszavágásra.
Nemzetközi 25 év után megszületett a megállapodás, de nem mindenki ért egyet
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:45
Az EU tagállamainak minősített többsége pénteken jóváhagyta a blokk régóta várt kereskedelmi megállapodását a dél-amerikai Mercosur blokkal – közölte négy uniós diplomata.
Nemzetközi Európai reakció érkezett az iráni tüntetésekre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 12:15
Egy francia diplomatától.
Nemzetközi Kiakadt Trump, hogy korlátoznák a külpolitikában
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 11:30
A Szenátus korlátozná Trumpot, de a Képviselőház és maga az elnök is ezt még felülírhatják.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG