2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Alice Weidel örömmel találkozik a magyar kormányfővel. 

„Köszönöm a meghívását, Orbán Viktor miniszterelnök úr. Örülök, hogy találkozhatok Önnel“ – írta Alice Weidel, a bevándorlásellenes Alternatíva Németországért (AfD) társelnöke hétfőn az X közösségi oldalon.

Orbán Viktor a svájci Neue Zürcher Zeitungban hétfőn megjelent interjúban azt mondta, hogy Weidel felhívta és találkozót kért tőle. Jövő héten fogja fogadni. A német rnd.de szerint az AfD társelnöke február 11-én és 12-én fog Budapesten tartózkodni.

Alice Weidel kvázi példaként tekint a magyar kormányfőre
Alice Weidel kvázi példaként tekint a magyar kormányfőre
Fotó: MTI/EPA/Martin Divisek

A hírportál megjegyzi, hogy az AfD évek óta szimpatizál Orbán Viktor „jobboldali populista” és „EU-kritikus” politikájával. Weidel múlt évben úgy nyilatkozott, hogy nagyon csodálja őt, valamint Herbert Kicklt, a szintén bevándorlásellenes osztrák Szabadságpárt vezérét.

A magyar miniszterelnök az X-en is megerősítette a látogatást, és úgy fogalmazott: „Berlin mindig a falak városa volt. Itt az idő, hogy ledöntsünk egy újabbat.”

Orbán Viktor ezzel az AfD politikai izoláltságára utalt, mivel a mainstream pártok nem hajlandók közösködni vele. A mainstream politikai erők az AfD-t szélsőjobboldalinak tartják, a párt ugyanakkor „konzervatív-liberális”, „meggyőződéses demokrata” pártként definiálja magát.

Az AfD jelentősen szigorítaná a bevándorlást, és általában élesen kritizálja az EU-t, például az Oroszország elleni háborús szankciók miatt.  

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nagyon sötét jövő felé hajózik az amerikai haditengerészet
Litván Dániel | 2026. január 18. 18:05
Végzetes spirálba került az amerikai hadihajó-fejlesztés, egyelőre nem látszik, hogyan tudnának ebből kikeveredni. Kína pedig gőzerővel építkezik.
Nemzetközi „Amint feltettem a sellőfarkat, az életem megváltozott” – mondja egy hivatásos hableány
Kormos Olga | 2026. január 18. 14:56
A profi sellők kihűlést, tengeribetegséget, arcüreg- és fülgyulladást és egyebeket kockáztatnak, de a jutalom az, hogy az „óceánok nagyköveteivé” válhatnak – és egy kicsit színesebbé teszik a világot. Már Magyarországnak is van sellője.
Nemzetközi Megjött Trump meghívója: Orbán Viktor a gázai béketanácsba is beülhet
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 11:22
Szijjártó Péter jelentette be a hírt, aki szerint Donald Trump továbbra is békepárti.
Nemzetközi Panaszkodnak az oroszok
Elek Lenke | 2026. január 18. 10:56
Nincs elég óvóhely a Fekete-tenger mentén, nem higiénikusak, a kulcsokat meg nem találják.
Nemzetközi Trump a világ legboldogabb emberévé teheti Putyint – rendkívüli ülést hívtak össze Grönland ügyében
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 10:36
Cipruson ülnek össze az uniós nagykövetek vasárnap.
Nemzetközi Kína miatt löki félre Putyin kinyújtott kezét Trump a nukleáris fegyverek ügyében?
Litván Dániel | 2026. január 18. 06:03
Február elején lejár az utolsó orosz-amerikai nukleáris fegyverzetkorlátozási egyezmény. Putyin hosszabbítana, Trump hallgat. Mi jöhet, és mi lesz, ha utód nélkül szűnik meg az egyezmény?
Nemzetközi Szlovénia is küld katonákat Grönlandra
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 13:15
A szlovén kormány döntése alapján két katonatisztet küldenek Grönlandra egy dán vezetésű nemzetközi katonai gyakorlat előkészítésére és végrehajtására – közölte a szlovén védelmi minisztérium szombaton.
Nemzetközi Marco Rubio és Tony Blair is helyet kapott Trump gázai béketestületében
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 12:27
Többek között Donald Trump amerikai elnök veje, Jared Kushner, az amerikai külügyminiszter, Marco Rubio és a korábbi brit miniszterelnök, Tony Blair is tagja lett a gázai béketestületnek, amit az amerikai elnök vezet.
Nemzetközi A Moody's diplomáciai megoldást valószínűsít Grönland ügyében
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 08:10
Megerősítette Dánia lehetséges legjobb, Aaa szintű besorolásait a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a péntek éjjel Londonban bejelentett döntés indoklásában kiemelte, hogy az Egyesült Államokkal Grönland ügyében kialakult viszály diplomáciai megoldását valószínűsíti, és nem számol Dánia nemzetbiztonsági kockázatainak jelentős növekedésével.
Nemzetközi Moszkva szerint teljes egészében az oroszok kezén van Kupjanszk
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 19:37
Teljes egészében orosz ellenőrzés alatt áll a Harkiv megyei Kupjanszk, annak ellenére, hogy az ukrán fegyveres erők megpróbáltak behatolni a városba – jelentette Szergej Kuzovlev, az Ukrajnában harcoló orosz Nyugat csapatcsoportosítás parancsnoka pénteken Andrej Belouszov védelmi miniszternek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG