2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Erről az országot erőteljesen támogató Hollandia védelmi minisztere beszélt.

Ruben Brekelmans holland védelmi miniszter a hágai parlament e témáról folytatott vitájában kijelentette, hogy véleménye szerint jelenleg egyértelműen Oroszország van fölényben a harctéren, „ami akár azt is jelentheti, hogy Ukrajna elveszíti a háborút”.

Szavai szerint az oroszok egyre nagyobb teret nyernek keleten, miközben folyamatosan rakétákkal és drónokkal támadják az ukrán villamosenergia-infrastruktúrát. „Oroszország katonai ereje pedig egyre nő” – tette hozzá.

A kép jobb oldalán álló Brekelmans júliusban személyesen is járt Ukrajnában
A kép jobb oldalán álló Brekelmans júliusban személyesen is járt Ukrajnában
Fotó: MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtószolgálat

Aggodalmát fejezte amiatt is, hogy Donald Trump januárban hivatalba lépő amerikai elnök „gyors megoldást” ígért az ukrajnai háború lezárására. A miniszter szerint ugyanis a tűzszünet vagy a béke nem vetne véget az orosz fenyegetésnek, mivel a Kreml ezután a balti államok felé fordíthatná a figyelmét.

Brekelmans hangsúlyozta, hogy a holland védelmi ágazat jelenleg elegendő pénzeszközzel rendelkezik Kijev megsegítésére. Hollandia továbbra is élen jár az Ukrajnának nyújtott segítségben. 10,4 milliárd eurós katonai segélyt ígértünk – mutatott rá. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a kormány közvetlenül az ukrán védelmi iparba 400 millió eurót fektet be.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem csak a magyar kormány akadt ki az orosz energiaexport elleni támadásokon
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 13:04
A török energiaügyi miniszter szerint is el a kezekkel az energiaszállítástól.
Nemzetközi Zulu harcosok az ukrajnai front orosz oldalán? Kitört a botrány Dél-Afrikában
Bózsó Péter | 2025. december 4. 10:31
A volt dél-afrikai elnök, Jacob Zuma egyik lánya lemondott képviselőségéről, miután kiderült, hogy köze van ahhoz, hogy az afrikai országból Oroszországba csaltak embereket, akik végül a fronton kötöttek ki, és onnan kértek diplomáciai segítséget.
Nemzetközi Macron is beindítja a keleti nyitást?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 10:18
Szép szavakat váltott, megállapodásokat kötött a francia és a kínai elnök.
Nemzetközi Új emberét küldi Zelenszkij Putyint kibeszélni Amerikába
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 10:08
Csütörtökön tárgyal az ukrán küldöttség a Moszkvából hazatért amerikai tárgyalókkal.
Nemzetközi Trump is elismerte, hogy nem tudja béketáncba vinni Oroszországot és Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 07:19
Legalábbis egyelőre. Nem hoztak áttörést a moszkvai tárgyalások.
Nemzetközi NATO-főtitkár: Európa még idén bevásárolhat amerikai fegyverekből Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 19:22
Több európai ország részvételével közös fegyvervásárlást szervez a NATO az Egyesült Államokból Ukrajna számára. Franciaország azonban elhatárolódott, szerintük inkább európai fegyvereket kellene vásárolni.
Nemzetközi Csalással és korrupcióval gyanúsítják az EU korábbi külügyi főképviselőjét
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 16:46
A fiatal diplomaták uniós képzése nem biztos, hogy úgy működött, ahogy kellett volna. Most vizsgálják a 2021-2022-es projektet, és három embert őrizetbe vettek.
Nemzetközi Robbanás volt a Barátság kőolajvezeték oroszországi szakaszán
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 14:18
A Moszkvától délre fekvő szakaszon egy távirányítós robbanószerkezet lépett működésbe az ukrán hírszerzési információk szerint.
Nemzetközi Maszkos izraeli telepesek támadtak nyugati önkéntesekre
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 10:48
Komoly incidens történt.
Nemzetközi Trump találkozni akart Kim Dzsongunnal?
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 09:07
Erről a dél-koreai elnök beszélt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG