2p
A jegybankelnök szerint a devizahiteleseknél nem sikerült áttörést elérni.
A jegybanki alapkamatról Matolcsy György azt mondta: talán 2,5-3 százalék között lesz a kamatcsökkentési folyamat vége. Az idei kamatcsökkentésekkel a magyar állam 90 milliárd forintot spórolt meg - tette hozzá Matolcsy György.

A jegybankelnök szerint négy külföldi tulajdonú nagybank vonulhat ki Magyarországról a következő másfél évben. Ezek a bankok nem hiteleznek, nem segítik a magyar gazdaságot - mondta.

A devizahitelesek problémáját jogi úton, törvénnyel lehet visszamenőlegesen is megoldani - jelentette ki a jegybank elnöke a Hír TV Bruttó című műsorában szombat este.

2013-ban kedvező fordulatok voltak a gazdaságban az előző évek "igen, igen mély és hatékony reformjai révén". Ezek a reformok fordultak mára termőre - mondta Matolcsy György, hozzátéve: teljes áttörést azonban a devizahiteleseknél nem sikerült elérni.

Matolcsy szerint hibás termék a devizahitel

A Kúria döntéséről azt mondta: "tudomásul vesszük, de nem szeretjük". Úgy vélte, hogy a probléma kezeléséhez jogi megoldásra, törvényi szabályozásra van szükség, amely visszamenőlegesen is rendezi a helyzetet.

Az MNB álláspontja a kérdésben változatlan, a bankok egy hibás gazdaságpolitika eredményeként közgazdaságilag hibás terméket hoztak létre a devizahitelezés felépítésekor - jelentette ki.

Az egyoldalú szerződésmódosításokat Matolcsy György erkölcsileg és közgazdaságilag elfogadhatatlannak nevezte.

A devizahitel nem uzsora

Ahogy a Privátbankár arról beszámolt, nem ütközik jogszabályba, sem jó erkölcsbe, nem uzsorás és nem színlelt szerződés a devizaalapú kölcsönszerződés - döntött a Kúria polgári kollégiuma jogegységi határozatában hétfőn. Az ilyen szerződésekben az adós viseli az árfolyamváltozás kockázatát.

Kevesebb lehet az új devizahiteles per,mert a Kúria határozata sok kérdésben egyértelmű helyzetet teremt. De, hogy mi lesz a folyamatban lévő ügyekkel és mire nem adott választ a Kúria, arról egy jogászt kérdezett meg a Privátbankár.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Van ilyen is? Rossz napja volt a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:48
Az euró jegyzése napközben 358,92 forint és 363,13 forint között mozgott.
Pénzügyi szektor Jó hangulatban zajlott a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:10
A részvénypiac forgalma 18,5 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Vegyesen indítottak a New York-i tőzsdeindexek
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 16:07
Brent olajfajta hordónkénti ára 50 centtel (0,59 százalékkal) 85,45 dollárra nőtt.
Pénzügyi szektor 7 százalékkal nőtt az ABB második negyedéves nettó nyeresége
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:33
A svéd-svájci villamosberendezés-gyártó akvizíciós ajánlatot is tett. 
Pénzügyi szektor Emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe kora délutánra
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:00
A Mol kivételével erősödtek a vezető részvények. 
Pénzügyi szektor Sokan örülnek az új angol pénzügyminiszter-jelöltnek
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 18:15
Egyéves csúcsra emelkedett a brit font az euróval szemben szerdán, miután piaci várakozások szerint Andy Burnham leendő brit munkáspárti miniszterelnök a költségvetési fegyelem hívének tekintett Shabana Mahmoodot nevezheti ki pénzügyminiszternek.
Pénzügyi szektor Pozitív hangulatban zártak az európai tőzsdék, emelkedett az olaj ára
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 18:54
A Brent hordónként 83,90 dolláron állt, ami 0,72 százalékkal magasabban az előző záróértékénél.
Pénzügyi szektor Csak piciket lépegetett ma a forint
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 18:34
Az év eleje óta a forint az euróval szemben 6,7 százalékot erősödött a hazai fizetőeszköz. 
Pénzügyi szektor A nap végére a kedvező nemzetközi hangulat miatt emelkedett itthon a tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 17:38
A részvénypiac forgalma 25,0 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Jelentős veszteséggel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék, megugrott az olajár
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 19:17
Nagyon rossz nap volt a tőzsdéken. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG