1p
A Magyar Nemzeti Bank kötvényeiből vásároltak be jelentősebben, de a bankok egynapos betétállománya is növekedett februárban - közölte az MNB az előzetes statisztikai adatai alapján.

Az MNB-kötvény esetében a belföldiek átlagállománya 75,5 milliárd, a külföldiek tulajdonában lévő állomány 75 milliárd forinttal nőtt februárban. A teljes havi átlagállomány 4411 milliárd forint volt.

A hitelintézetek átlagos egynapos betétei 5,5 milliárd forinttal 76,1 milliárd forintra emelkedtek. A forgalomban lévő készpénz átlagállománya viszont az előző hónaphoz képest kis mértékben, 5,5 milliárd forinttal csökkent februárban.

Februárban a külföldi követelések átlagos állománya 157,7 milliárd forinttal csökkent az előző hónaphoz képest. A csökkenést indokolja, hogy február 6-án 1 milliárd euró értékben deviza államkötvény járt le. Ezzel ellentétes hatást gyakorolt a február 19-i, 3,25 milliárd dollár értékű államkötvény-kibocsátás, amelynek az átlagállományban kevésbé jelentős a hatása, a külföldi követelések hó végi állományának növekedését azonban nagyrészt ez indokolja.

A központi kormányzat betéteinek 50,5 milliárd forintos átlagállomány-csökkenését további forint államkötvény lejárat magyarázza. A bankrendszer MNB-nél vezetett bankszámláinak átlagos egyenlege kismértékben haladta meg a tartalékkötelezettség összegét, a túltartalékolás 7,8 milliárd forint volt, amely továbbra is elenyésző a 460,5 milliárd forintos kötelezettséghez képest.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Jelentős veszteséggel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék, megugrott az olajár
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 19:17
Nagyon rossz nap volt a tőzsdéken. 
Pénzügyi szektor A forint gyengülését hozta a szerda este
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 18:47
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 355,32 forintról 361,57 forintra emelkedett 18 órakor.
Pénzügyi szektor BÉT – Negatív hangulatban kereskedtek a tőzsdéken, már megint Trump az oka
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 17:48
Az amerikai elnök kijelentette, nincs Iránnal béketárgyalás.
Pénzügyi szektor Kapitány megint lépett, délután is menesztett két vezérigazgatót
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 16:38
A miniszter leváltotta a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség, valamint a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) vezérigazgatóját.
Pénzügyi szektor Ezt már tényleg nem lehet tovább húzni, az uniós bírósággal kell elszámolnunk
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 14:19
Az Európai Bizottság az uniós bíróság elé küldi Magyarországot az árréskorlátozások miatt.
Pénzügyi szektor Minden nap tartogat valami meglepetést: új vezetőt jelentettek be
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 13:54
2026. július 8-tól Kiss Zalán tölti be az EXIM Magyarország vezérigazgatói tisztségét.
Pénzügyi szektor Elhunyt Kádár Béla közgazdász, politikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 13:25
Elnunyt Kádár Béla közgazdász, akadémikus, az Antall-kormány egykori minisztere. 
Pénzügyi szektor Varga Mihály és csapata nagyon éhes, sokat akarnak a bankoktól
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 08:26
Újabb Magyar Közlöny jelent meg, ebből derültek ki a részletek. 
Pénzügyi szektor Kína devizatartaléka 26 milliárd dollárral csökkent júniusban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 16:55
Kína devizatartaléka júniusban 26 milliárd dollárral csökkent az előző hónapban jegyzett több mint tízéves csúcsot követően – áll a kínai központi bank keddi jelentésében.
Pénzügyi szektor Önként adják oda a csalóknak a pénzüket – Nem tanulnak a magyarok
Sipos Ildikó | 2026. július 2. 05:46
Tízből csak három magyar képes felismerni, hogy online csalási kísérlettel áll szemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG