3p
A De Beers, a gyémántiparág legnagyobb vállalata az első, aki ipari méretekben szeretné hasznosítani a blockchain technológiát. Ez a technológia tette lehetővé a kriptodevizák létrehozását, miközben látszik, hogy a technológia a lényeges, nem a valuták. A gyémánt pedig igenycsak kézzelfogható és drága jószág, méltó helyen debütál a technológia.

Fontos az eredete

A cég arra fogja használni a technológiát, hogy nyomon kövesse vele a gyémántok útját egészen onnantól, hogy felszínre hozzák, mondta el a De Beers vezérigazgatója. A cég, amely a világ legnagyobb gyémántkitermelője, hosszú ideje ügyel arra, hogy a gyémántok eredete mindig igazolható legyen, és ne származzanak konfliktuszónákból, ahol az erőszak finanszírozására használhatják őket, vagyis vér tapadhat hozzájuk.

A De Beers garantálja ügyfelei számára, hogy termékei etikai értelemben tiszták, ez mostanában már fontos a vevők bizalma szempontjából. Ugyancsak nagy gondot fordítanak rá, hogy lehetőleg senki ne tudjon szintetikus köveket természetesnek eladni. A cég együttműködik más iparági szereplőkkel és különböző országok kormányaival, hogy megnövelje a gyémántkereskedelem transzparenciáját és kizárja a forgalomból az erőszak finanszírozására felhasznált darabokat.

A technológia

Mindehhez igen komoly és megbízható nyilvántartás kell, amelybe nem nyúl bele senki kívülről, azaz feltörhetetlen. A cég úgy találta, hogy a blockchain technológia alkalmas erre, sokkal kevésbé feltörhető, mint bármilyen eddigi rendszer. A gyémánt blockchain a De Beers szerint az első olyan technológia lesz, amely a gyémántok összes adatát tartalmazza, az iparágon belül bárki beletekinthet és megvizsgálhat minden egyes követ.

A De Beers ebben a hónapban próbálja ki a technológiát egyelőre korlátozott hozzáféréssel több hónapos kutatás és fejlesztés után. A kísérleti üzemben egyelőre az akkreditált vásárlók, kiskereskedők vehetnek részt, a többi esetleges résztvevőt nem nevezték meg. Az előrelépést sürgetőnek találták, mivel az ügyfelek egyre inkább igénylik a garanciát, hogy nem finanszíroztak erőszakot a megvásárolni kívánt termékkel.

Nem falja az áramot

A cégvezér elmondta még, hogy a bitcoin és más digitális valuták esetében felmerülő problémák, mint például a jelentős energiafogyasztás, itt nem jelentkeznek. A technológia tehát végre önálló útra tér, hasznosítani kezdik, ugyanakkor bárki számára hozzáférhető. A következő szektor, amely fel fogja használni, vélhetően a bankok lesznek, akik esetleg általa valósítják majd meg az ország közti gyors, esetleg azonnali és teljesen biztonságos átutalásokat. Nem vitás tehát, hogy a technológia hasznos, kérdés, hogy a vele létrehozott kriptodevizák sorsa mi lesz.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 36050 36050 36790 -1,82% 0 0 8 662 818 480 HUF 2026-03-26 17:13:15
MOL 3968 3952 4000 -0,80% 0 0 1 861 605 042 HUF 2026-03-26 17:05:43
MTELEKOM 2070 2030 2100 +0,73% 0 0 1 858 049 315 HUF 2026-03-26 17:08:45
RICHTER 11840 11810 12040 -0,92% 0 0 2 225 844 870 HUF 2026-03-26 17:05:32
OPUS 449 442 477 -5,67% 0 0 345 486 905 HUF 2026-03-26 17:13:56
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Visszalépett egyéniben a forint
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 19:01
A bankközi piacon csütörtökön gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama.
Részvény / Deviza / Áru Elhasalt az OTP a pesti parketten
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 18:00
A BUX 1724,85 pontos, 1,39 százalékos csökkenéssel, 122 510,70 ponton zárt csütörtökön
Részvény / Deviza / Áru Eséssel indított Amerika
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 15:40
Mínuszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP nagyon piros jelzést kapott a parketten
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 15:25
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 1,17 pontos nyitás után csökkent csütörtökön kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Egyelőre nincs jó napjuk a Mol és az OTP részvényeseinek
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 12:10
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 1,17 pontos nyitás után csökkent csütörtökön délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Izgulhatnak az OTP és a Mol részvényesei?
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 09:42
A kedvezőtlen geopolitikai helyzet miatt negatív tartományban nyithat a BUX.
Részvény / Deviza / Áru A Tisza előnyének növekedéséről szóló közvélemény-kutatásra kilőtt a forint
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 07:11
Erősödött csütörtök reggelre a hazai fizetőeszköz az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Kiderült, hogy mi történt szerdán a New York-i tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 06:21
Emelkedéssel zártak szerdán a tengerentúli börzék irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Bemondták a svájci profik: spájzoljon be még most az aranyból, ezüstből
Czwick Dávid | 2026. március 26. 05:44
Támaszt talált az elmúlt napok mélyrepülését követően a két legfontosabb nemesfém. A tűzszünettel kapcsolatos befektetői remények arra is lehetőséget adtak, hogy az arany és az ezüst egyaránt újra drágulni kezdjen. De mire elég ez? Visszatérhet az arany a régi tündöklő formájához? Na, és az ezüst? A profik megtették tétjeiket. A fókuszban ezúttal is Irán, az infláció és a kamatszintek állnak egy különös mixben.
Részvény / Deviza / Áru Mosolyog a forint, ennyiért adják most az eurót
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 18:36
Erősödött szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi devizapiacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG