2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 30,46 pontos, 0,07 százalékos csökkenéssel, 44 277,83 ponton zárt szerdán.

A részvénypiac forgalma 12,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: kis mínuszban fejezte be a napot a BUX, de ezzel is túlteljesítette a legtöbb európai részvényindexet, a nemzetközi hangulat kedvezőtlen a geopolitikai kockázatok erősödése miatt.

A hazai vezető részvényeket érintő vállalati hírek nem érkeztek. A Mol árfolyamán látszik a Barátság kőolajvezeték sérülésének negatív hatása; bár a szállítás folytatódik, de az ideiglenes leállás ismét felhívta a figyelmet a kockázatokra

 - jelezte a szakértő.

  • A Mol árfolyama 12 forinttal, 0,46 százalékkal 2606 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 5 forinttal, 0,05 százalékkal 10 490 forintra esett, forgalmuk 9,1 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 1,0 forinttal, 0,32 százalékkal 318 forintra erősödött, forgalma 79,7 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,37 százalékkal 8220 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.

Így alakultak az európai piacok

Szerdán lefelé korrigáltak az európai tőzsdeindexek az előző nap elért több havi csúcsról.

A tőzsdei hangulatot elsősorban a lengyelországi rakétabecsapódás híre terhelte meg. Az árfolyamok esését az autóipari részvények vezették, közel két hete a legnagyobb napi veszteséggel. Ennek oka a Mercedes bejelentése volt, hogy csökkenti elektromos autóinak árát a kínai értékesítés várakozáson aluli alakulása miatt.

Árfolyam

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 0,77 százalékkal csökkent, a Stoxx Europe 600 index 0,98 százalékkal gyengült, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,83 százalékkal végzett alacsonyabban.

Londonban 0,26 százalékkal zárt gyengébben az FTSE-100 index, a DAX 1,00 százalékkal, a CAC-40 index 0,52 százalékkal csökkent. A milánói tőzsde 0,64 százalékos, a madridi 1,08 százalékos indexcsökkenéssel fejezte be a szerdai kereskedést.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 34260 34060 34360 +0,03% 34260 34300 1 949 745 220 HUF 2025-12-05 14:56:56
MOL 2960 2950 3000 0,00% 2956 2960 387 813 246 HUF 2025-12-05 14:55:58
MTELEKOM 1746 1742 1754 -0,23% 1746 1748 134 165 942 HUF 2025-12-05 14:57:48
RICHTER 9605 9585 9665 -0,57% 9600 9605 515 119 630 HUF 2025-12-05 14:56:15
OPUS 538 521 549 +1,89% 535 538 154 988 330 HUF 2025-12-05 14:39:45
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Csak a Richtert zörgette meg az őszi szellő
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 14:40
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,11 pontos nyitás után csökkent pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru A Mol és Telekom részvényesei egyelőre örülhetnek
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 11:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,11 pontos nyitás után csökkent pénteken délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru A kapitalisták ma is gőzerővel adják-veszik a részvényeket
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 09:26
Érkeznek a hírek a budapesti tőzsdéről.
Részvény / Deviza / Áru Nyugtalanul kezd fészkelődni, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 06:31
Gyengült a forint péntek reggelre a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Megint kizárták valamiből a Revolut magyar ügyfeleit
Eidenpenz József | 2025. december 5. 05:51
A piacvezető Uniswap kriptovaluta-váltó alkalmazásban mostantól a Revolut segítségével is lehet fizetni a kriptovaluták vásárlásáért az egész EU-ban – kivéve Magyarországot. Más fizetési módszert azonban még itt is tudnak alkalmazni a magyarok.
Részvény / Deviza / Áru Időzített AI-bombán ülünk – jövőre kipukkanhat?
Imre Lőrinc | 2025. december 4. 19:16
Az Európai Unió a 2 százalék közelébe süllyedő inflációt, az Egyesült Államok pedig a mesterséges intelligenciával kapcsolatos beruházásokat tekintve lépett előre a leglátványosabban az idei évben. Ami a pénzpiacokat illeti, számunkra a forint erősödése, de a globális befektetői piacokon a dollár gyengülése jelentette az év legnagyobb sztoriját. Eközben az AI-lufi kezd túlfújódni, Európa fegyverkezik, az olajárak pedig drasztikus zuhanás előtt állhatnak. Az XTB 2026-os tőkepiaci kitekintőjén jártunk.
Részvény / Deviza / Áru Bajban a forint? Mutatjuk az árfolyamot!
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 18:34
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru A Mol mutatta az irányt Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 17:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 151,91 pontos, 0,14 százalékos emelkedéssel, 109 387,87 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Jó hangulatban az amerikai piacok, drágult az olaj és az arany
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 15:49
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Vigyázzon, ezen befektetések 99 százaléka is halálra lehet ítélve
Eidenpenz József | 2025. december 4. 15:02
Az érmék kilencvenkilenc százaléka a nullához tart, és a projektek kilencvenkilenc százaléka használhatatlan. Ilyen szélsőséges véleményekkel is találkozunk a kriptovaluta-szektorban, nemcsak a kívülállók vagy ellenségek oldaláról, hanem még a barátai között is. Miért van ez, és mi lehet ennek a vége?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG