2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Tömegesen vásárolják fel a Volkswagen-részvényeket a kisbefektetők a WirtschaftsWoche internetes értékpapír-forgalmazó cégek forgalmi adatainak vizsgálatával készített elemzése szerint - a profik bottal se piszkálják a botránypapírt.
A Volkswagen-részvények árfolyama. Biztos, hogy ez volt az alja?

A kisbefektetők vesznek, a profik eladnak

A vezető német online értékpapír forgalmazók, az ING-DiBa, a DKB, a Comdirect és a Consorsbank összesen mintegy 15 millió ügyfele az emissziós botrány kitörése óta hét-tízszer annyi Volkswagen részvényt vásárolt, mint amennyit eladott.

Az intézményes befektetők és brókercégek ezzel szemben a WirtschaftsWoche vizsgálatai szerint azóta szinte kizárólag csak eladták ügyfeleik Volkswagen részvényeit.

A Comdirect Bank a Volkswagen részvények forgalmának megtízszerezéséről számolt be a WirtschaftsWoche lapnak. "Szeptember közepétől háromszorosára nőtt az ügyfeleink portfoliójában a Volkswagen-részvények állománya" - mondta Jan Enno Einfeld, a Comdirect értékpapír kereskedelmi üzletágának vezetője.

A DKB-nál minden egyes Volkswagen részvény eladásra tíz vétel esik, a Consorsbanknál pedig az arány egy a héthez, miközben a forgalom a papírokkal megháromszorozódott.

Az ING-DiBa ügyfelei az emissziós botrány kitörése óta az értékpapír befektetésre szánt összeg 40 százalékát Volkswagen részvények vásárlására költik. Korábban az arány tíz százalék körül volt.

A botránnyal kapcsolatban szintén több-kevesebb árfolyamcsökkenést elszenvedett más autógyárak - például a BMW és a Daimler - részvényeinél nem figyelhető meg az arányok ilyen mértékű eltoldódása.

Pedig fog ez még esni...

A profi befektetők viszont más véleményen vannak. A WirtschaftsWoche által megkérdezett vagyonkezelők szerint még nem jött el a Volkswagen részvényekbe való beszállás ideje.

"Egyetlen ügyfelemnek sem tudnám tiszta lelkiismerettel ajánlani" - válaszolta a WirtschaftsWoche kérdésére a Volkswagen részvényekkel kapcsolatos túl sok ismeretlen tényezőre hivatkozva Frank Wieser, a düsseldorfi PMP vagyonkezelő alap vezetője.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 42820 42820 44160 -2,44% 0 0 21 112 923 890 HUF 2026-04-21 17:05:04
MOL 4086 4042 4136 +1,54% 0 0 1 383 913 078 HUF 2026-04-21 17:05:29
MTELEKOM 2446 2430 2458 -0,16% 0 0 514 902 270 HUF 2026-04-21 17:14:07
RICHTER 13200 12890 13200 +1,54% 0 0 2 730 566 560 HUF 2026-04-21 17:13:44
OPUS 312 303 337 -3,10% 0 0 249 101 151 HUF 2026-04-21 17:05:13
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Az járt jól, aki reggel váltott eurót
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 18:59
Gyengült a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben kedden kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Napközben kilőttek a Richter-részvények
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 18:27
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 742,26 pontos, 0,54 százalékos csökkenéssel, 135 643,99 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Emelkedéssel indítottak a tengerentúli tőzsdeindexek
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 16:07
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
Részvény / Deviza / Áru Profik mondják: lerázza láncait az arany, zabolázatlan menetre készül  
Czwick Dávid | 2026. április 21. 15:05
Olajválság? Blokád a Hormuzi-szorosnál? Irán rakétázása? Mindez semmi. A globális szinten is meghatározó bankház, az HSBC szakértői szerint az arany köszöni szépen jól van, sőt kicsattanó formába kerülhet hamarosan. Rövid távon még jöhetnek rázós szakaszok, főleg a közel-keleti háború hírei kapcsán, de amennyiben az olajárak egyensúlyi helyzetbe kerülnek, úgy az arany árfolyama akár a korábbi, meredeken felívelő pályájára is visszatérhet. Erre mutat rá egy friss tőkepiaci jelentés is.
Részvény / Deviza / Áru Szépen húzzák fel a napot a Mol-részvények
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 14:54
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 3,82 pontos nyitás után kismértékben emelkedett kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Minden esik a tőzsdén, csak a Mol maradt talpon
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 12:12
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 3,82 pontos nyitás után emelkedett kedden délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot zuhant az MNB aranytartaléka
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 11:34
Kiderült, mekkora értékű most a magyar aranytartalék, az MNB pontos számokat közölt. A változás ezúttal nem kedvező, de ez hamarosan megfordulhat – írja a Világgazdaság.
Részvény / Deviza / Áru Trump elintézte: csökkent a gáz és a kőolaj ára
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 09:38
Vegyesen kezdték a kereskedést a főbb európai tőzsdék kedden. A londoni FTSE100 index 0,03 százalékkal gyengült, a frankfurti DAX 0,29 százalékkal erősödött, a párizsi CAC-40 index pedig 0,20 százalékkal csökkent.  
Részvény / Deviza / Áru Beleszédül, ha meglátja, mi történt ma is a forinttal
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 07:45
Vegyesen mozgott a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Gyengültek a tőzsdék az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 06:06
Gyengüléssel zártak hétfőn a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG