1p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Két évre szóló támogatási megállapodást írt alá hétfőn a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) és a Magyar Telekom.

Az ünnepélyes eseményen Csányi Sándor, az MLSZ elnöke és Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója látta el kézjegyével a szerződést, amely elsősorban a felnőtt és az utánpótlás válogatottak támogatásáról szól, de az amatőr futball számára is segítséget jelent.



Komoly források a TAO-pénzekből

"A kormányzat által kialakított TAO-pénzeknek köszönhetően az utánpótlás és az amatőr labdarúgás komoly forrásokhoz jutott, ugyanakkor a profi futball üzleti alapon szerveződik, a válogatott pedig ebbe a kategóriába tartozik - mondta Csányi Sándor. - Emellett természetesen külön öröm, hogy a Telekommal aláírt megállapodás az amatőr futballra és az utánpótlás-nevelésre vonatkozóan is segítséget jelent a 10 éves stratégia mentén dolgozó szövetségünknek."

Christopher Mattheisen úgy fogalmazott, meggyőződése, hogy a Telekom jó partnere lesz az MLSZ-nek és a magyar futballnak, s a cég a lehetőségeihez mérten újszerűen és sokoldalúan igyekszik majd segíteni a szövetséget.

"A fejlődéshez, az előrelépéshez, illetve a sikeres magyar labdarúgás felépítéséhez szeretnénk hozzájárulni, ami pedig az amatőr futballal kapcsolatos támogatást illeti, igyekszünk az MLSZ-szel közösen olyan programokat kidolgozni, amelyek ezen a területen komoly segítséget jelentenek a szövetségnek" - tette hozzá az elnök-vezérigazgató.

TAO-pénzek a labdarúgásba: Csányi Sándor és Orbán Viktor, a sportág nagy szerelmesei



Nem egy-két meccs után dől el minden

Csányi Sándor a válogatott eddigi vb-selejtezős szereplésével kapcsolatban azt mondta, az MLSZ és a csapat is sok kritikát kapott, különösen a Hollandiától elszenvedett 4-1-es vereség után, de meggyőződése, hogy nem egy-két mérkőzésen "dől el minden."

"Ha a továbbiakban is azt az utat követjük, amelyet előzetesen kijelöltünk, akkor eredményesek lehetünk - fogalmazott az MLSZ elnöke. - Egyértelműen előrébb járunk, mint 2010 előtt, ezt bizonyítja a világranglistán átlagban elfoglalt helyünk, illetve az Egervári Sándor szövetségi kapitány vezette csapat 65 százalékos sikeraránya. Bízom abban, hogy eredményesen vesszük a vb-selejtezőket, de akkor sem fogom elveszíteni a hitem, ha most nem jutunk ki a vb-re."

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 42820 42820 44160 -2,44% 0 0 21 112 923 890 HUF 2026-04-21 17:05:04
MOL 4086 4042 4136 +1,54% 0 0 1 383 913 078 HUF 2026-04-21 17:05:29
MTELEKOM 2446 2430 2458 -0,16% 0 0 514 902 270 HUF 2026-04-21 17:14:07
RICHTER 13200 12890 13200 +1,54% 0 0 2 730 566 560 HUF 2026-04-21 17:13:44
OPUS 312 303 337 -3,10% 0 0 249 101 151 HUF 2026-04-21 17:05:13
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Az járt jól, aki reggel váltott eurót
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 18:59
Gyengült a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben kedden kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Napközben kilőttek a Richter-részvények
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 18:27
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 742,26 pontos, 0,54 százalékos csökkenéssel, 135 643,99 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Emelkedéssel indítottak a tengerentúli tőzsdeindexek
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 16:07
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
Részvény / Deviza / Áru Profik mondják: lerázza láncait az arany, zabolázatlan menetre készül  
Czwick Dávid | 2026. április 21. 15:05
Olajválság? Blokád a Hormuzi-szorosnál? Irán rakétázása? Mindez semmi. A globális szinten is meghatározó bankház, az HSBC szakértői szerint az arany köszöni szépen jól van, sőt kicsattanó formába kerülhet hamarosan. Rövid távon még jöhetnek rázós szakaszok, főleg a közel-keleti háború hírei kapcsán, de amennyiben az olajárak egyensúlyi helyzetbe kerülnek, úgy az arany árfolyama akár a korábbi, meredeken felívelő pályájára is visszatérhet. Erre mutat rá egy friss tőkepiaci jelentés is.
Részvény / Deviza / Áru Szépen húzzák fel a napot a Mol-részvények
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 14:54
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 3,82 pontos nyitás után kismértékben emelkedett kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Minden esik a tőzsdén, csak a Mol maradt talpon
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 12:12
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 3,82 pontos nyitás után emelkedett kedden délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot zuhant az MNB aranytartaléka
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 11:34
Kiderült, mekkora értékű most a magyar aranytartalék, az MNB pontos számokat közölt. A változás ezúttal nem kedvező, de ez hamarosan megfordulhat – írja a Világgazdaság.
Részvény / Deviza / Áru Trump elintézte: csökkent a gáz és a kőolaj ára
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 09:38
Vegyesen kezdték a kereskedést a főbb európai tőzsdék kedden. A londoni FTSE100 index 0,03 százalékkal gyengült, a frankfurti DAX 0,29 százalékkal erősödött, a párizsi CAC-40 index pedig 0,20 százalékkal csökkent.  
Részvény / Deviza / Áru Beleszédül, ha meglátja, mi történt ma is a forinttal
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 07:45
Vegyesen mozgott a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Gyengültek a tőzsdék az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 06:06
Gyengüléssel zártak hétfőn a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG