Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Úgy tűnik, a sokadik nap már nem tart ki a 20 százalékos emelkedés a hazai sztárpapírban. Közben új részvénnyel is indul a kereskedés az Xtend piacon. A német és a francia börzék lejtmenetbe váltottak.

Bár a világban drámai események zajlanak, mint az amerikai kormányzat szektor leállása, a brit EU-kilépés körüli teljes káosz vagy éppen a Kínát sújtó kereskedelmi háború, a nemzetközi tőzsdék megtették a már régóta érlelődő és szükséges korrekciót, miközben itthon a befektetőket a meglehetősen érdekes, mondhatnánk szokatlan helyzetű Plotinus köti le.

A cég érdekessége, hogy saját részvényeinek közel kétharmadát birtokolja, így értelemszerűen ha a tőzsdei árfolyam emelkedik, akkor ennek kétharmados arányában a cég fundamentális értéke is nő, és természetesen csökken, ha az ár esik. Ezen kívül más nem is ad érdemi fundamentális értéket a cégnek, tevékenység hiányában, igaz, hogy mostanában a nem tevékenykedő tőzsdei cégeket misztikus érdeklődés övezi.

Ennek megfelelően a Plotinus a bejelentett tulajdonosi változás óta naponta az engedélyezett limittel, 20 százalékot emelkedett, és elgondolkoztunk azon, hogy a cég meghatározó tulajdonosai vagy a menedzsment részéről teljesen ésszerű lenne a saját részvényekből az eszementté vált árakon eladni, így a cég zsebre tehetné az ajándékként jött spekulatív nyereség egy részét, és máris tartósan nőne a fundamentális érték.

Nem tudni, hogy történik-e ilyesmi, a forgalom ma sem nagy, viszont jól láthatóan megjelentek az eladási ajánlatok, a kereskedés nehezen is megy, a nagy árelmozdulások miatt állandóan aukciót tartanak. A maximális 20 százalékos emelkedés után, ahol 25 ezer forint volt az ár, most 13 százalékot esik a papír, 18 200 az árfolyam.

Plotinus. A pöttyök a limites napok, a mai fordulatot hosszú kék gyertya jelöli


A nagyok közül a Mol egy százalékkal csökken 3180 forintig, az OTP 0,7 százalékkal 11 620 forintig, a Richter fél százalékkal 5750 forintig. Ma indul a BÉT Xtend platformján a második új részvény, a CyBERG kereskedése.

Ugyancsak közel egy százalékkal van lejjebb ma a francia index 4770 ponton, a német DAX is járt hasonló mélységben, de ebből valamit ledolgozott: 0,8 százalékkal 10 800 pontig esik.

Tegnap az amerikai indexek sok napos emelkedés után lényegében elérték az ideális korrekció szintjét, már nem túladottak, kérdés, hogy újra lefordulnak-e, és folytatódik az október óta érvényes eső trend, vagy további erősödéssel célba veszik a 200 napos mozgóátlagot. Az emelkedő trend kiújulásáról csak ennek felülmúlása esetén beszélhetnénk.

Az S&P 500 elérte a 2600 pontot, bár 2585-ön zárt, így visszatesztelte az előző, októberi és novemberi mélypontokat, és közel került a 2630 pont körül lévő korábbi támasz-zónához, ami most ellenállásként funkcionál.

S&P 500, megszűnt a túladottság

A Nasdaq Composit már el is érte ezt a szintet kevéssel 7000 pont alatt, és eljutott az 50 napos mozgóátlag közelébe, elsőre az lesz döntő, hogy mit kezd ezzel a szinttel.

Nasdaq Composite


Az olajárban is megvolt a hatalmas 3 hónapos zuhanás elvárt és indokolt korrekciója: a 87-ről 50 pontig zuhanó Brent visszakapaszkodott 60 dollárig, a WTI a 77-ről 41 dollárig történő szakadás után 52 dollárig jött fel.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29010 28830 29200 +0,03% 0 0 10 675 189 730 HUF 2025-09-16 17:07:44
MOL 2800 2786 2826 -0,43% 0 0 2 910 501 656 HUF 2025-09-16 17:10:25
MTELEKOM 1860 1854 1898 -1,90% 0 0 334 703 250 HUF 2025-09-16 17:05:04
RICHTER 9895 9895 10160 -2,42% 0 0 2 291 827 620 HUF 2025-09-16 17:05:26
OPUS 552 540 554 +1,28% 0 0 114 282 011 HUF 2025-09-16 17:05:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Lesántult az eurótól a forint, alig mozdult kedden
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 19:05
Az euróval szemben nem mozdult a forint kedden, de a dollárral és frankkal szemben igen.
Részvény / Deviza / Áru A Richter kútba ugrott tőzsdezárásra
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 762,74 pontos, 0,76 százalékos csökkenéssel 99 877,82 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Kamatcsönkkentésre várva pluszban nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 16:15
Pluszban indítottak az amerikai tőzsdék.
Részvény / Deviza / Áru Hull a Richter, mint az őszi légy
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 15:04
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a mínusz 0,06 pontos nyitás után csökkent kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Visszacsúszott a BUX: veszélyben a 100 ezer pontos álomhatár
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 11:33
Az európai hangulattal összhangban, a hazai tőzsde sem találja az irányt felfelé.
Részvény / Deviza / Áru Megemelte az Erste ennek a blue chipnek a célárát
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 10:50
Leminősítés mellett 2050 forintra emelte a Magyar Telekom célárát az Erste
Részvény / Deviza / Áru A stabilcoinok léte garantálhatja a dollár és Amerika szerepét a világgazdaságban
Solymos Márton (willy fog) | 2025. szeptember 16. 10:11
Nyáron elfogadták Amerikában a „zseni” szabályozást, amely új kapcsolatot jelent a kriptodevizák és a hagyományos pénzrendszer közt. A szabályozás komoly hullámokat kavart, a tradicionális szolgáltatók lobbizni kezdtek a kriptós szolgáltatók ellen, míg az Uniós döntéshozók a digitális euró bevezetésének ütemezését sürgetik. A tét nem kicsi, a fizetési szolgáltatások következő generációjának mögöttes devizája galvanizálhatja a dollár és Amerika szerepét a világgazdaságban. A cikk a Hold Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Óvatosan mozog a hazai tőzsde, nem úgy, mint a japán
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 09:25
Stagnálással nyitott, majd kicsit vonatozott a hazai tőzsde.
Részvény / Deviza / Áru Belakta magát a forint 390 alá
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 16. 07:22
Alig változott a forint árfolyama kedd reggelre.
Részvény / Deviza / Áru A pozitív kínai hírek emelték a tőzsdéket a Wall Streeten
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 16. 06:20
Emelkedtek a vezető amerikai részvényindexek a legutóbbi kereskedési napon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG