3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Mindenre fittyet hány és laza eleganciával döntögeti a tabukat. Lassan már csak szidalom, ha az arany kistestvérének nevezzük?

Az unalom és tétovázás jellemezné a nemesfémek piacát már napok óta…ha nem lenne itt nekünk az ezüst. Ez a nemesfém köröket vár az árupiac szinte minden más szereplőjére, főleg az elmúlt pár napban. Szerdán – magyar idő szerint – a reggeli órákban már az unciánként 62,1 dolláros szintet is meghaladta az ezüst világpiaci ára. Ez napon belül is két százalékos teljesítmény, de ezen a héten az ipari szinten is meghatározó termék tőzsdei értéke már legalább 5,7 százalékkal került magasabbra.

Odapörkölt meghunyászkodás helyett

A pénzpiacokon és kivált az árupiacon már legalább egy hete érezhető, hogy fontos adatot várnak a befektetők. Az elmúlt napokban pedig már egyértelműen kisebb a tőzsdei forgalom volumene, az árfolyamoknál pedig oldalazó mozgást láthatunk a nemesfémeknmél. Ebből nem maradt ki az arany és egy keddi kiszúrást leszámítva a platina sem.

Az ezüst viszont vastagon kilógott a sorból, még a kamatok sem érdeklik. Merthogy a kivárásra játszó és fékezett habzású pénzpiacok 2025 utolsó kamatdöntését várják az Egyesült Államokból. Innen érkezik ugyanis szerda este az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reservetől (Fed) az irányadó kamatokat érintő döntés.

De mindez mit sem jelent szemlátomást az ezüstnek, nem állt be a sorba és éppen ebben a feszült helyzetben a hét szinte minden napján újabb csúcsra került a jegyzése.

Ráadásul, ha a beigazolódnak a várakozások és valóban újabb kamatcsökkentést hajt végre a Fed, úgy újabb tér nyílhat még a nemesfém jegyzése számára felfelé.

Jól bevásárolt?
Jól bevásárolt?
Fotó: Pixabay

Nem érdemes megfeledkezni arról sem, hogy a piac jelentős része már beárazhatta a friss kamatdöntést, legalábbis a kamatok esetleges csökkentését.

A szintentartás viszont kellemetlen és negatív meglepetéssel járhat az ezüst kurzusa számára is. De van, aki nem is bánna egy érezhető korrekciót az ezüst árában, azt legalábbis lentebb is látható írásunkban fejtettük ki, miért hathat igen kedvezőtlenül az ezüst ipari szerepére és felhasználására a további, szignifikáns drágulás.

Na, ki a kistesó?

Akárhogy is alakul a folytatás, aki idén januárban ezüstbe tette a pénzét, nem panaszkodhat. A mai nappal gyakorlatilag duplacsövű puskává változott a nemesfém, hiszen a világpiaci jegyzése közel egy év alatt hajszálnyira megközelítette a 100 százalékos drágulást. Miközben az idén egekig magasztalt legfőbb menedékeszköz, az  arany kurzusa év elejétől „csak” mintegy 50 százalékra volt képes. A sárga nemesfémet ebben a futamban még a platina teljesítménye is lehagyta, hiszen ez a termék idén év elejétől számítva pedig 70 százalékot meghaladó árrobbanást produkált.

A 2026-os esztendő kulcsfontosságú lehet a nemesfémek, különösen az ezüst szempontjából, amelynek piaci szerepe tovább formálódhat. Habár vannak az árfolyamra negatívan ható kockázatok is, a nemesfém piacán a hosszútávú tényezők az ipari felhasználás kedvező alakulása esetén pozitívak maradhatnak. Az ezüst a fotovoltaikus (napelem) ipar és az elektromos járművek kulcsfontosságú alapanyaga. A globális energiaátállás és a zöld technológiák térnyerése garantálja a strukturált keresletét, függetlenül az arany árától.

Persze a korábban is emlegetett, jelentős és pozitív irányú árváltozás akár vissza is vetheti az ezüst iránti ipari keresletet.

 

Árfolyam

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46000 45140 46000 +0,83% 0 0 15 607 206 080 HUF 2026-08-28 17:11:17
MOL 5050 4970 5070 +1,86% 0 0 2 991 816 763 HUF 2026-08-28 17:14:15
MTELEKOM 2504 2504 2550 -1,03% 0 0 757 238 476 HUF 2026-08-28 17:05:24
RICHTER 13370 13190 13400 +0,07% 0 0 2 234 982 280 HUF 2026-08-28 17:05:26
OPUS 320 312 324 -0,77% 0 0 5 729 939 HUF 2026-08-28 17:05:01
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Rossz hangulatban fejezték be a hetet az amerikai befektetők
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:58
Egymást érték a mínuszok.
Részvény / Deviza / Áru A dollár ellen esélye sem volt a forintnak pénteken
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 18:44
314,9-es szinten zárt a dollár-forint árfolyam, az euróval és a svájci frankkal szemben minimálisan erősödött a magyar fizetőeszköz.
Részvény / Deviza / Áru Tartotta jó formáját a Mol, a BUX-index is pluszban zárta a hetet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 18:14
Az európai tőzsdék is pozitív mérleggel zárták a hét utolsó kereskedési napját, a BMW különösen jól teljesített.
Részvény / Deviza / Áru Tovább csökkent az olajár, tűkön ülve várják a Fed-elnök beszédét New Yorkban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 17:25
Minimális mozgás volt nyitáskor az amerikai tőzsdén, azonban a WTI és a Brent olaj hordónkénti ára is 1 százalék felett csökkent.
Részvény / Deviza / Áru Átlépte a lélektani határt a Mol a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 15:04
Ismét 5000 forint fölé emelkedett a Mol-papírok árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén, eközben az OTP-árfolyam minimálisan visszaesett.
Részvény / Deviza / Áru Örülhet, akinek Mol részvénye van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 12:16
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 2,58 pontos nyitás után csökkent pénteken délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Mit művel a réz? Senki nem látta még ilyen szinten az árfolyamot
Czwick Dávid | 2026. augusztus 28. 10:39
A mesterséges intelligencia (AI) brutális energia- és nyersanyagéhsége, az elektromos hálózatok globális fejlesztése, valamint a bányászati fennakadások olyan strukturális hiányt idéztek elő, ami példátlan helyzetet hozott a vöröses fém piacán. És Trump elnök újra előhúzott és egyre többször elsülő pénzügyi csodafegyverének is köze van a rendkívüli fejleményhez. Mutatjuk a történelmi csúcs hátterét, valamint azt, hogyan értékelik mindezt a szakértők.
Részvény / Deviza / Áru Hány forintot kell most adni egy euróért?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 07:28
Vegyesen alakult a forint árfolyama.
Részvény / Deviza / Áru Kiderült, mi történt a New York-i tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 06:27
Emelkedéssel zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Hatalmasat zakózott a forint
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:31
365 fölé került az euró.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG