Pénteken szinte minden keresztény országban (kivéve egy-két ortodox többségűt), hétfőn Európában, Ausztráliában és Hong Kongban is zárva vannak a tőzsdék. Az amerikai kontinensen ma már ki fognak nyitni, ráadásul az óraátállítás miatt ismét egy órával hamarabb, magyar idő szerint 15.30-kor.
Indiában jelentősebb mértékben, 1,4 százalékkal estek ma reggel a főbb tőzsdeindexek, Kínában csak 0,7-0,8 százalékkal, Japánban viszont 0,8 százalékos emelkedés volt. A Nikkei 225 a gyenge jen miatt mehetett fel, ami jó a japán exportőröknek. A dollár/jen árfolyam 0,4 százalékkal 113,50-re emelkedett, ráadásul zsinórban a hetedik kereskedési napon tart a jengyengülés.
A forint, amelynek fő piacán, a hazai bankközi piacon elvileg volt pénteken kereskedés, aznap 313,10 és 313,80 forint között ingadozott. Ma délben 313,20 forint volt az árfolyam, ami kissé alacsonyabb a csütörtök estinél, de végső soron nem jelent érdemleges változást az utóbbi 3-4 kereskedési napban megszokott szintekhez képest.
Hasonlóan nyugalomban van az euró/dollár is az 1,1150-1,1180 közötti szűk sávban. Az arany tovább esett, ma reggel 1210 dollár is volt. Az olaj erősödött valamelyest az utóbbi két napban, a WTI 39,70, a Brent 41,10 dollár.
Az amerikai határidős indexek szerény emelkedést vetítenek előre, 0,3 százalékos pluszban állnak.
Már több mint 48 ezren tértek vissza Marokkóba Ceutából azok közül, akik illegálisan lépték át az észak-afrikai autonóm város határát az elmúlt napokban.



