Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Az amerikai piacokon tegnap egy kisebb korrekció zajlott, de ez szinte meg sem látszik a charton a magunk mögött hagyott nagy emelkedéshez képest. Közben érik a decemberi amerikai kamatemelés, szárnyal is a dollár. A Facebook jót jelentett, a Volkswagen tovább gyengélkedik.

Az amerikai jegybank szerepét betöltő FED elnöke végre lehetségesnek tartotta a decemberi kamatemelést, kifejezetten egészséges lenne, ha sor kerülne rá, mert ez valamelyest helyreállítaná a monetáris politikába vetett bizalmat. Az lenne az üzenete, hogy az idei évben alapvetően nem volt nagy probléma az amerikai gazdaságban, a dolgok előre haladnak, 7 évvel a válság után nem kellenek már extrém monetáris eszközök.

A piacok mindenesetre már hetek óta elégedettek, különösen Amerikában. Lényegében visszatértek oda, ahol az év nagyobbik részében tartózkodtak, a tetők közelébe. Tegnap volt egy kis korrekció, de ez már időszerű volt a sok emelkedés után. Ugyanakkor a mostanában legjobban teljesítő papírok, mint az Amazon és az Alibaba, tovább emelkedtek.

A Tesla a nem túl jó jelentés ellenére jó nagyot, 10 százalékot ralizott, és elérte a 200 napos mozgóátlagot, itt dől el majd, visszatér-e az emelkedő trendhez. Zárás után jelentett a Facebook: immár több mint másfél milliárd felhasználóval, akik közül immár 1 milliárd feletti a napi felhasználó. Elképesztő számok, az emberiség gyakorlatilag elérhető része már Mark Zuckerberg birodalmának része, nem is beszélve a rengeteg cégről, és most már a bevétel is ömlik.

Tesla, nagy forgalmú emelkedő nap

Mintegy 4,5 milliárd dollárt sikerült begyűjteni a negyedévben, ami 40 százalék feletti növekedés, tehát lassulásról még szó sincs. A részvényenkénti eredmény 57 cent lett a tavalyi 43 centtel szemben. Ez durván számolva éves szinten több mint 2 dollár, és a mostani 100 körüli részvényárfolyammal számolva 50-es P/E érték, ami ugyan magas, de a növekedés üteme indokolja. A zárás után 3 százalékot emelkedett még a papír.

Ázsia vegyesen zárt: Kína még ma is emelkedett, és a Nikkei is feljebb került egy százalékkal, a többi index fél-egy százalék közti mértékben esett. Európa is vegyes: a mostani trendnek megfelelően a párizsi CAC-40 kissé emelkedik, a DAX kisebb mértékben esik. Utóbbit továbbra is nyomasztja a Volkswagen, amely ismét 100 euró alatt van.

Friss árfolyamok >>>

 

A BÉT fél százalék pluszban van, a mezőnyt az OTP vezeti 1,6 százalékkal. A többi blue chip fél százalék alatt mértékben erősödik, a kisebbek közül a Graphisoft Park megy több mint 2 százalékot.

A forint megrekedt a tegnapi mélységben 314 körül az euróval szemben, a dollár tovább hasít, egy euró már csak 1,086 dollár, az arany pedig esik, immár csal 1105 dollár.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29600 29140 29630 +0,85% 0 0 10 127 036 830 HUF 2025-09-11 17:09:22
MOL 2908 2884 2910 +0,35% 0 0 588 749 828 HUF 2025-09-11 17:05:20
MTELEKOM 1868 1858 1886 -0,11% 0 0 533 179 876 HUF 2025-09-11 17:05:06
RICHTER 10160 10110 10250 +1,09% 0 0 1 837 859 140 HUF 2025-09-11 17:05:24
OPUS 541 537 546 -0,92% 0 0 93 770 575 HUF 2025-09-11 17:05:27
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Tavaly nyár óta nem járt erre a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 18:32
Hihetetelenül erős lett a magyar fizetőeszköz az euróval szemben csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Európai hátszéllel emelkedett a BUX
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 18:02
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 751,48 pontos, 0,74 százalékos emelkedéssel, 102 284,12 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Az inflációs adat optimizmusával nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 16:09
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru A Richter bevette a szíverősítőt a délutáni tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 14:56
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,70 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Richter emelkedik ki a mezőnyből
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 11:53
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,70 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Keresik az irányt Budapesten, így nyitott a tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 09:43
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,70 pontos emelkedéssel, 101 533,34 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záróértékéhez képest minimálisan erősödött.
Részvény / Deviza / Áru A forint inkább ágyban maradt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 07:47
Alig változott csütörtök reggelre az árfolyam.
Részvény / Deviza / Áru Borzongó befektetőket talált Trump kamatvágási dühöngése
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 06:39
Vegyesen zártak szerdán a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Ma semmihez nem volt kedve a forintnak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 10. 18:53
Alig változott szerdán a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Még csak most jön az őszi bitcoin-őrület?
Eidenpenz József | 2025. szeptember 10. 18:41
Nyáron és szeptember elején is nagyon jól teljesítettek a főbb kriptovaluták, újabb rekordok dőltek meg, pedig ilyenkor inkább a pangás a gyakori. Ez egy újabb nagy rali előszele, vagy nagy koppanás lesz a vége? Mindkettő eshetőség mellett vannak érvek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG