4p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Az USA-ban sok állam legalizálta a marihuánát, az üzletág gyorsan fejlődik. Ez sok befektetőt is vonz. Több vállalkozás kriptodeviza-kibocsátásból, ICO-ból próbál tőkét szerezni működéséhez, mások blokklánc-alapú nyilvántartási rendszereket használnak a cannabis-termékek kereskedelméhez.

A kriptodevizák már régen nem a pénzátutalásról, fizetőeszközökről szólnak, egész kis alternatív gazdaság kezd köréjük szerveződni. Különböző vállalkozások vannak, amelyek a kriptodevizáknál is használt blokklánc, illetve DLT (elosztott főkönyv technológia) mint elszámolási, nyilvántartási rendszer segítségével működnek, de vagy kriptodevizák igénybe vételével, vagy anélkül.

Az USA-ban az utóbbi években tucatnyi államban legalizálták a marihuána használatát, ezért a legális marihuána-termelő vállalkozások egyben kedvelt befektetési célpontokká is váltak. (Több marihuána-ETF – tőzsdei alap – is indult Kanadában.) Úgy tűnik, sokuk a kriptodeviza-divatot is megpróbálja meglovagolni.

A cannabis-piac várhatóan minden évben két számjegyű növekedést fog elérni egy jó darabig, 2026-ig évi 16 százalék is lehetséges. A 2014-2016-os években az iparág bevétele a hétszeresére, egy gramm cannabis ára harmadára-negyedére esett.

Jó neked, ha nyomon követik a füvedet?

A Nuvus nevű cég szerint a cannabis-ipar a 2017-es 6,7 milliárd dollárról 2029-re 50 milliárd dollárra növekedhet. A cég egy olyan rendszeren dolgozik, amely a marihuánát a termelőtől a kereskedőkön keresztül az orvosokig és fogyasztókig nyomon tudja követni a blokklánc segítségével.

Sőt a kutatóknak is akarnak adatokat szolgáltatni, akik a marihuána különböző típusainak nem eléggé ismert élettani hatásait elemeznék. Jelenleg az iparág számos problémával küzd, a marihuána származási helye nem ismert, hiányoznak a minőségi szabványok, a fogyasztók nem tudják, kiben bízhatnak.

Az IBM cég Hyperledger nevű blokklánc-technológiát használják majd. A kriptodevizákhoz annyi közük biztosan lesz, hogy február 8-ától 60 napig 200 millió darab GETX nevű token-t bocsátanak ki az Ethereum rendszerében (ERC 20 szabvány).

Ingyen növesztőszekrényt kaphatsz

Az AgroTech Farm nevű cég otthon, cserépben nevelhető, organikus, bio marihuánát, paradicsomot, paprikát és más növényeket kínál a fogyasztóknak, amelyek neveléséhez alig van szükség emberi beavatkozásra. A növények speciális szekrényekben cseperednek. Jelenleg ATF nevű token-jével próbál tőkét bevonni, aki legalább 30 ethert befektet, kap egy ingyen növesztő szekrényt.

A Budbo a Coinstaker.com cikke szerint a marihuána-piac Tinderje, régóta működő mobilalkalmazásával segít összehozni a vevőket és az eladókat. Jelenleg 2000 terjesztőt és 75 ezer vásárlót tartanak nyilván.

Minek ide zseton?

Nem világos, miért kell ehhez kripto-zsetont (tokent) kibocsátani, igaz, az AgroTech esetében sem volt az. Vélhetően így egyszerűbb a tőkebevonás, mint részvénykibocsátással. Még nagyobb az érdeklődés a kripto-divat miatt.

A Paragon nevű cég a Nuvushoz hasonlóan a marihuána nyomon követésére szolgáló blokklánc-rendszert készül kiépíteni. Ezen kívül honlapján orvos-adatbázisuk megtekintését is ajánlják. Paragon Coin nevű tavaly kibocsátott kriptodevizájukkal fizetni is lehet a termékekért, kapitalizációja (az összes érme piaci értéke) állítólag 17 millió dollár felett van.

Füstöltek még

Cannabis Coin, Canna Coin, Hemp Coin, Pot Coin, Dope Coin – ezek főleg valamiféle fizetési megoldást akarnak nyújtani a vásárlók és eladók számára. Hogy ehhez miért kell speciális kriptodeviza, és miért nem jó a bitcoin, vagy esetleg a titkosított zcash, rejtély.

Lehet, hogy ők sem tudják, ezért kínálnak általában valami plusz szolgáltatást is mellé. A Dope Coin létrehozója például Smoke Exchange (füsttőzsde vagy dohányzás-tőzsde) néven online piacteret is létrehozna.

A Coinmarketcap.com oldal szerint az említett érmék általában egyenként pár millió és harmincmillió dollár közötti kapitalizációjú kripto-tokenek, összértékük 70-90 millió dollár lehet.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 41070 41070 41940 -1,96% 0 0 13 167 816 370 HUF 2026-06-03 17:05:23
MOL 3986 3962 4048 +0,50% 0 0 1 296 780 410 HUF 2026-06-03 17:05:23
MTELEKOM 2696 2670 2748 -1,89% 0 0 18 259 625 804 HUF 2026-06-03 17:05:23
RICHTER 12000 11940 12140 -4,46% 0 0 3 560 706 280 HUF 2026-06-03 17:12:58
OPUS 371 364 380 +1,92% 0 0 175 077 912 HUF 2026-06-03 17:05:08
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Nem lesz boldog a forint mai teljesítményétől
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:33
Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Csúnya lett a vége, a hazai tőzsde sem tartott ki
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 17:42
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1277,28 pontos, 0,94 százalékos csökkenéssel, 134 720,16 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Emelkedő olajárak, ideges tőzsdék: ez az ára a közel-keleti ütésváltásnak
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 16:15
Rossz hangulatban kezdődött el szerdán a tengerentúli kereskedés. Az olajárak emelkednek, miután az Egyesült Államok csapására reagálva Irán szitává lőtte a kuvaiti nemzetközi repülőteret.
Részvény / Deviza / Áru Eddig lehagyja a magyar tőzsde Európát
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 15:05
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 5,17 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Beesett a Richter a tőzsdén, de a BUX tovább emelkedik
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 11:59
Már délelőtt 3,5 százalékos csökkenés látható a Richter-papírok árfolyamánál, a Mol viszont átlépte a 4000-es küszöbértéket.
Részvény / Deviza / Áru Trump megint belenyúlt – ha ez így megy tovább, trónfosztás jöhet a fémpiacon
Czwick Dávid | 2026. június 3. 10:39
Akármennyire is hihetetlennek tűnik, lassan elillan a 2026-os év első fele. Innen már egész sok konkrétum leszűrhető az idei év aktuális trendjeiből és eddig gyakorlatilag egyetlen dolog biztos csak az árupiacon a rézt tekintve: szinte minden feltétel ennek az ipari fémnek kedvez, és most még Trump is ennek az instrumentumnak a kottájából játszhatott, miközben a mesterséges intelligenciára épülő iparág okozta hatásokat még nem is említettük. 
Részvény / Deviza / Áru Áttörte a rekordot a BUX-index, így indulhat a szerdai kereskedés
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 09:16
A vezető részvények erős napot zártak kedden, a Magyar Telekom több mint 3 százalékkal erősödött.
Részvény / Deviza / Áru Folytatódott az S&P 500 jó sorozata New Yorkban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 06:20
Mindhárom irányadó tőzsdei mutató emelkedett kedden az Egyesült Államokban.
Részvény / Deviza / Áru Így muzsikált a forint kedden: ennyiért adják az eurót!
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 18:33
Erősödött kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Fényes napja volt a Magyar Telekomnak
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 18:11
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2200,03 pontos, 1,64 százalékos emelkedéssel, 135 997,44 pontos történelmi csúcson zárt kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG