3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Számos szakértő szerint Izrael kemény válaszcsapással reagál az október eleji iráni rakétatámadásra, ami
kiütheti a világpiacról a perzsa ország olajszállításait. Ez durva következménnyel járna.

Ahogy arra számítani lehetett, Irán Izrael elleni rakétatámadása drágulást hozott az olajpiacon. A konfliktus hatására kedden 70 dollár fölé ugrott a WTI árfolyama, az áramelkedés pedig szerda reggel is folytatódott az Equilor piaci összefoglalója szerint. 

Árfolyam

Az olajpiaci megfigyelők úgy vélik, hogy Irán légi csapása Izraellel szemben olyan választ válthat ki, ami felforgathatja olajpiacot – derült ki a CNBC összefoglalójából. A perzsa állam olajipari infrastruktúrája az izraeli válaszcsapás célpontja lehet, ami hatással lenne a világpiaci olajkínálatra – mondta Saul Kavonic, az MST Marquee tanácsadó cég vezető energiaipari elemzője.

Már megint a fókuszban a hordók
Már megint a fókuszban a hordók
Fotó: Depositphotos

A fejlemények „gamechanger” hatással járhatnak azt követően, hogy a piaci szereplők belefásultak az állandó geopolitikai feszültségbe, és lanyhán reagáltak minden új fejleményre. A világ olajkínálatának négy százalékát érintheti, ha lebombázzák az iráni olajipari létesítményeket és/vagy megszigorítják a gazdasági szankciókat az országgal szemben. A történet vége az lehet, hogy az olaj világpiaci ára újra hordónként 100 dollárra emelkedik. Josh Young, a Bison Interests befektetési cég pénzügyi igazgatója hasonló következtetésre jutott látva a közel-keleti konfliktusok eszkalálódását. Ha a napi négymillió hordós iráni olajkivitel kiesik, akkor szerinte is visszatér a 100 dolláros olaj időszaka.

A Hamász 2023. október 7-ei Izrael elleni támadása óta a felek konfliktusa nem gyakorolt jelentős hatást az olajpiacra. Az USA kitermelésének növekedése, a gyengélkedő gazdaság miatt viszonylag halvány kínai kereslet féken tartották az árakat – mondta Andy Lipow, a Lipow Oil Associates tanácsadó cég névadója. Mások arra hívják fel a figyelmet, hogy az iráni légi támadás új szakaszt hozhat az egy éve tartó összecsapás-sorozatban. Egy olyan szakaszt, amelyben az olajárak érzékenyebben reagálnak a fejleményekre. Ezt mutatják a piaci modellek is. A GeoQuant kockázatelemző grafikonján egy nagy tüske jelent meg a jövőben, ami egy olyan nagyobb eseményre utal, ami növeli piaci rizikót. 

Egyelőre korai mérget venni  tartós olajdrágulásra, de ha mégis így lesz, akkor az könnyen keresztülhúzhatja a mostani kilásátokat. Eddig ugyanis volt olyan forgatókönyv, amely szerint kedvező esetben akár az 500 forintos szint felé veheti az irányt Magyarországon a benzin ára. 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40070 39670 40570 +0,43% 40070 40100 4 597 913 560 HUF 2026-05-22 15:21:38
MOL 3846 3792 3952 -1,94% 3840 3846 3 158 278 042 HUF 2026-05-22 15:20:52
MTELEKOM 2614 2600 2640 -0,98% 2610 2614 656 573 908 HUF 2026-05-22 15:20:07
RICHTER 12060 12040 12250 +0,25% 12040 12060 667 165 870 HUF 2026-05-22 15:21:35
OPUS 308 307 318 -0,65% 309 311 12 271 381 HUF 2026-05-22 14:44:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A Mol húzza lefelé a mai kereskedési hangulatot
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 11:43
Félidőben a Mol tiszaújvárosi telephelyén történt robbanás húzza lefelé nemcsak az olajpapír, hanem a teljes hazai tőzsde teljesítményét.  
Részvény / Deviza / Áru Vigyázat! Hősök haltak érte, de a pénzének nem kell követnie őket
Czwick Dávid | 2026. május 22. 11:36
Szeszélyes, sőt akár veszélyesnek is nevezhető napok állnak a tőzsdézők előtt: az úgynevezett Memorial Day miatti hosszú hétvégén három napra teljesen leáll a kereskedés a tengerentúli piacokon. Ráadásul Pünkösd miatt Európa és a magyar befektetők is hatványozottan érintettek ebben a három napos időszakban. Az ünnepi időszak jelentősen megcsapolhatja azoknak a tárcáját és tőkéjét, akik a nyitott pozícióikat felelőtlenül magukra hagyják a zárva tartó piacokon. A hősök meghaltak a nemes célért, nem kell, hogy ez legyen a befektetett pénze sorsa is.
Részvény / Deviza / Áru Beszakadt a robbanás utáni pillanatokban a Mol árfolyama
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 11:23
Nagy volt a riadalom a Tiszaújvárosban történt robbanás hírére.
Részvény / Deviza / Áru Rekordnyereséget produkált a Duna House
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 09:12
A Duna House csoport az idei első negyedévet rekord eredményekkel zárta. A tisztított adó- és kamatfizetés, illetve amortizáció előtti nyeresége 22 százalékkal emelkedett, 1,6 milliárd forintra. Az adózott profitja pedig 50 százalékkal száguldott felfelé, 900 millió forintra.
Részvény / Deviza / Áru Kegyelmi időszakban egyelőre a forint
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 07:56
Erősödött a forint reggelre az euróval és a dollárral szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben. A svájci frank ellenében viszont alig változott.
Részvény / Deviza / Áru Hozza adóoptimalizáló formáját a magyar
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 06:49
Erőteljesen megugrott a tartós befektetési számlák (tbsz) aránya. Csak az első negyedévben több mint 61 ezerrel nőtt a befektetési szolgáltatóknál vezetett tbsz-számlák mennyisége, és március végére meghaladta az 580 ezret. Egyetlen év alatt csaknem 30 százalékos volt a bővülés – írják a BiztosDöntés.hu szakértői. A növekedés oka egyértelműen a tartós befektetéseken elért hozamok adómentessé tétele.
Részvény / Deviza / Áru Új idők jönnek az amerikai Fed élén
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 06:29
Donald Trump amerikai elnök ma a Fehér Házban esketi fel Kevin Warsht az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed új elnökévé. Az 56 éves Warsh négyéves elnöki mandátumot kap, a Fed kormányzótanácsának tagjaként pedig 14 éves megbízatása lesz.
Részvény / Deviza / Áru Enyhe erősödéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 06:22
Néhány tizedszázalékos pluszban fejezték be a kereskedést a Wall Streeten. A piac úgy tűnik kivár, hogy Donald Trump hétvégén újra ráront-e Iránra.
Részvény / Deviza / Áru Semmiről nem maradt le, aki nem reggel váltott eurót
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 19:05
Vegyesen alakult a magyar fizetőeszköz árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtökön estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Nem ez volt a legszebb napja a tőzsdének
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 18:17
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 827,76 pontos, 0,63 százalékos csökkenéssel 130 632,44 ponton zárt csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG