3p
Az előző napok heves olajár emelkedése, úgy tűnik, csak átmenetileg szakadt meg egy kis korrekció erejéig, mert most újra erős vételi túlsúly mutatkozik, a Brent már 50 dollár fölött jár. Kína ma zárva tart, így a tőzsdéket nem nem zavarja semmi, emelkednek is lelkesen. A forint is erőre kapott.

Az olaj frissen szerzett ereje tartósnak bizonyul, túlzott volt már az áresés. Feltehetően arról volt szó, hogy minden spekulatív vételi pozíciót likvidáltak a mélyben, és az egyéb pánikeladók is megszabadultak terméküktől. Ugyanakkor egyes kitermelőknek, mint pl. az amerikai palaolaj felszínre hozóinak már nem volt annyira vonzó a 40 dollár alatti ár, így óhatatlanul meg kellett szakadni az esésnek. Most mindenesetre a Brent kevéssel 50 dollár fölött, a WTI 46 körül áll.

Brent olaj, 1 hónap. Túl nagyot esett

A hazai benzinárak az utóbbi időben kevésbé követték a lefelé tartó olajárat, felfelé viszont valószínűleg annál inkább megteszik. Így az olcsóbb, különösen a 300 forint közeli benzinár reményétől el kell búcsúznunk, még akkor is, ha netán újabb eső szakasz következni az olajárban. A légitársaságoknak viszont még az 50 dolláros ár is kedvező, miután az előző időszakban jóval magasabb árakkal kellett kalkulálniuk.

Kína ma zárva van, így nem tudtak mire figyelni azok a befektetők, akik az előző időszakban mindent Kínából származtattak, úgy gondoltak, ha ott tüsszentenek, az egész világ elkapja a náthát. Így aztán rég nem látott nyugalom van, az ázsiai piacokon is kisebb emelkedés zajlott, de az európai tőzsdék már délelőtt másfél-két százalékos pluszban vannak. A DAX különösen jól áll: 1,8 százalék erősödés után 10220 pontot ér. Látszik, hogy a kerek 10 ezer pont, ami tavaly oly sokáig volt benne erős ellenállás, most stabilan megtartja az indexet. Ugyanakkor a tetőtől messze vagyunk, mintegy 20 százalékra, és a letört 200 napos mozgóátlag is még kb. 7-8 százalékkal van följebb.

DAX, fél év. Ma nagyot megy, de messze került a tetőtől

Amerikában is a vevők domináltak a tegnap előtti méretes esés után, az S&P 500 vissza is kapaszkodott 1948 pontig. Ez persze még mindig mélyen a letörési szint, 2075 pont alatt van, egyelőre úgy néz ki, a piac konszolidálódik ezen az alacsonyabb szinten.

Súlyos csapás érte az elmúlt év nagy kedvencét, a rendkívül népszerű strapabíró kis kamerák gyártóját, a GoPro-t. A céget azzal vádolják, hogy a tavaly júniusi elsődleges kibocsátásnál, majd az őszi rábocsátásnál félrevezető adatokat tett közzé, ezért azok a befektetők, akik ezekben az időszakokban vásároltak, követeléssel léphetnek fel a céggel szemben. Az árfolyam 3 nap alatt le is szakadt 40 dollárig, ami alig magasabb, mint a papír kereskedési történetének eddigi, 37 dolláros mélypontja. Mindazonáltal azt gondoljuk, hogy a cég remekül teljesít, és ez a lényeg, ezért a nagy mélységben akár érdemes is lehet belevenni.

GoPro, a tőzsdére vezetés óta

Ma a BÉT-en is vidámság van: az OTP és a Mol közel másfél százalékkal emelkednek. A Richter és a Telekom csak kisebb mértékben, pár tized százalékkal vannak feljebb. A forint is nekilendült: a tegnapi 315-ös eurónkénti szint után most a 313 körül jár.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40350 39890 40490 +1,13% 0 0 13 109 515 690 HUF 2026-01-28 17:13:40
MOL 3850 3808 3936 -1,53% 0 0 4 457 426 618 HUF 2026-01-28 17:07:59
MTELEKOM 2000 1980 2025 +1,01% 0 0 1 268 521 678 HUF 2026-01-28 17:07:22
RICHTER 10810 10520 10810 +1,60% 0 0 3 721 371 820 HUF 2026-01-28 17:13:17
OPUS 555 550 565 +0,91% 0 0 202 472 051 HUF 2026-01-28 17:05:01
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Dupla kávét rendel, ha meglátja, mit csinál ma a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 07:27
Erősödött csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Fontos lélektani határt lépett át a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 06:11
7 ezer pont fölött is jár az S&P 500.
Részvény / Deviza / Áru Cidrizhet, ha a forint árfolyamára néz
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 18:42
Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Nagy napja volt az OTP-nek
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 18:21
Történelmi csúcson zárt a BUX.
Részvény / Deviza / Áru Mindenki a Fed döntését várja az óceán másik felén
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 16:23
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Blokkosodik és zajong a világ, de mihez kezdjünk így a pénzünkkel?
Imre Lőrinc | 2026. január 28. 15:07
Nem érdemes idén a szalagcímek alapján befektetni – ez volt a legfontosabb üzenete az MBH Befektetési Bank idei első, Piaci Pulzus című sajtóeseményének. A pénzintézet elemzői szerint átrendeződést láthatunk a legjobb hozamokkal kecsegtető szektorok között, aminek a mesterséges intelligenciával kapcsolatos iparágak is megisszák a levét. Idén is kitarthat viszont az arany szárnyalása, a dollár pedig tovább veszíthet a globális vezető pozíciójából.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Mol van rossz hangulatban
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 14:42
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,36 pontos nyitás után emelkedett szerda kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Belehúzott az OTP: ismét 40 ezer felett az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 11:49
Erős napja van az OTP-nek és a Magyar Telekomnak is a tőzsdén: előbbi ismét 40 ezer forint felett áll, utóbbi pedig elérte a 2000 forintos lélektani határt.
Részvény / Deviza / Áru Mikor tér vissza a bitcoinőrület?
Eidenpenz József | 2026. január 28. 10:44
Önbeteljesítő jóslatként működő negatív spirál alakulhatott ki, ezért is alulteljesítő a bitcoin a nemesfémekhez és a részvényekhez képest. De van remény, a méregdrágává vált alternatívák mellé még felzárkózhat, elég, ha csak a célpontot kereső pénzek egy kis része áramlik át hozzá.
Részvény / Deviza / Áru A Mol és a Telekom részvényei is lélektani határ közelében állnak
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 09:31
Ellenálláshoz érkezett a Magyar Telekom részvényeinek árfolyama: áttörés esetén hamar eljöhet a 2000 forint feletti szint. A Mol 4000 forinthoz közelít, eközben pedig az arany ára ismét nagyot ugrott felfelé. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG