2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Nagyot ugrottak a hosszabb hozamok világszerte, a hazai 10 éves államkötvény hozama 3 százalék fölé került: utolértük Amerikát. Az OTP próbálja ma összeszedni magát, a Mol viszont esik. Gyenge a forint változatlanul, még gyengébb a török líra.

Pár hetes szünet után újra intenzív hozamemelkedés indult: a leginkább figyelt instrumentum, az amerikai 10 éves kötvény hozama nem csak, hogy 3 százalék fölé került, hanem 3,08-as értékével hét éves csúcsra került, hisz 2011-ben volt ennél magasabb.

10 éve amerikai államkötvény hozama

Az európai hozamok is emelkedtek, az olasz 10 éves a két százalékot közelíti, ugyanezt teszi a cseh, de a korábban 0 körüliek, mint az osztrák, a holland vagy a francia is közelítenek az egy százalékhoz. Ez arra utal, hogy bármennyire szeretné, az EKB sem tarthatja örökké 0 körül a kamatokat, a piac ki fogja kényszeríteni a kamatszint normalizálását, amit egyébként a dübörgő gazdaság már rég indokolt volna.

A legérdekesebb azonban a magyar 10 éves hozam mozgása: most ismét 3 százalék fölé került, és ezzel utolérte az amerikai szintet. Ha itt marad, a grafikon alapján úgy tűnik, hogy a 2 százalékra való leszaladás már csak a piac túllövése volt, és akármilyen távon nem tartható fenn a rendkívül alacsony jegybanki alapkamat.

10 éves magyar államkötvény hozama

A tegnap összeomló OTP ma még kapott egy pofont a nyitásban, akkor a BUX is egy százalék mínuszba került, de aztán gyorsan magához tért, és most ismét 11 ezer forint fölött jár, 2,5 százalékos emelkedéssel. Ilyen mozgékonyságot talán még nem is láttunk az OTP részvényében, mint az elmúlt napokban, pedig bő két évtized alatt sok mindent produkált a papír.

A Mol esik, másfél százalékkal 2800 forintig, ami említésre méltó még, az Opus 2 százalékos emelkedése 729 forintig. Az európai tőzsdék eseménytelenek, immár sokadik napja.

A forint ma is igen gyenge, 316,70 az euróhoz képest, a török líra ma is örökös mélyponton, 5,28-on az euróval szemben. Hiába kétszámjegyű a kamat, ez sem állítja meg a líra esését.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46380 45300 46410 +2,38% 0 0 11 617 967 710 HUF 2026-08-24 17:14:46
MOL 5100 4998 5115 +1,69% 0 0 6 019 081 522 HUF 2026-08-24 17:05:36
MTELEKOM 2500 2500 2566 -1,65% 0 0 1 805 103 408 HUF 2026-08-24 17:13:16
RICHTER 13330 13030 13400 +3,49% 0 0 8 088 758 980 HUF 2026-08-24 17:05:22
OPUS 315 306 323 -0,32% 0 0 33 288 605 HUF 2026-08-24 17:05:14
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Szóra sem érdemes a forint csekély gyengülése
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 19:16
Vegyesen alakult a magyar fizetőeszköz árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Történelmi csúcson zárt a BUX
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 18:49
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2700,47 pontos, 1,82 százalékos emelkedéssel, 151 360,28 ponton, történelmi csúcson zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Szépen indította a napot az arany a tengerentúlon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 16:12
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Viszik a Richter-papírokat, mint a cukrot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 14:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 8,52 pontos nyitás után emelkedett hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Elnöki tőzsdézés – Trump nem akármitől szabadult meg
Czwick Dávid | 2026. augusztus 24. 14:33
Több mint ezer tranzakciót hajtott végre a tőzsdén Donald Trump egyetlen hónap alatt. Az Egyesült Államok első emberének ügyletei külön-külön is rendre legalább több millió forintos tételt jelentenek átszámítva, de akadnak köztük igazán nagy összegek is. A tranzakciós lista abból a szempontból sem hétköznapi, hogy az elnök lényegében kereskedést, nem befektetést folytat, hiszen sokszor rövid időn belül eladás követi a részvényvásárlásait. Egyáltalán hogyan teheti ezt legálisan? És mikre voksolt Trump nyár elején részvényvásárlásaival? Jönnek a részletek. 
Részvény / Deviza / Áru Irány Amerika! Több mint 1500 tengerentúli részvénnyel bővült az OTP online platformja
Natív tartalom | 2026. augusztus 24. 14:22
A hazai befektetők körében egyre nagyobb az igény a nemzetközi tech-óriások és az MI-szektor részvényei iránt. Részben erre a piaci trendre reagálva az OTP SingleMarket platformon keresztül már a hazai befektetők is közvetlen hozzáférést kapnak az amerikai részvénypiacokhoz, így a felhasználók mostantól a világ legnagyobb vállalatainak részvényeivel, akár profi elemzések ismeretében diverzifikálhatják a portfóliójukat.
Részvény / Deviza / Áru Belejött a tőzsde a négy napos kihagyás után, a forint keresi önmagát
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 11:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 8,52 pontos nyitás után emelkedett hétfőn délelőtt. A forint vegyesen mozdul a főbb devizákkal szemben.
Részvény / Deviza / Áru Meggazdagodhatunk-e úgy, hogy a nagyfőnököt követjük?
Eidenpenz József | 2026. augusztus 24. 10:12
A legtöbbet az adott vállalatról általában a saját vezetői tudják. Érdemes vajon venni, amikor ők vesznek, és eladni, amikor ők eladnak? Ez egy régi stratégia, a bennfentesek tranzakciói fontos információkat hordozhatnak, de úgy tűnik, nem mindegyik. Szűrni kell az információkat, hogy magasabb hozamot érjünk el.
Részvény / Deviza / Áru Hosszú álomból ébred a magyar tőzsde, mutatjuk, hogyan kezdődik a kereskedés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 09:26
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 8,52 pontos csökkenéssel, 148 651,29 ponton nyitott hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Indul a kereskedés: így adják az eurót a hét elején
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 07:30
Gyakorlatilag nem változott a forint árfolyama hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG