4p
Jó hangulatban nyitottak a tőzsdék, Nyugat-Európában és a Budapesti Értéktőzsdén is emelkedtek a főbb részvényindexek. Megtört a forint erősödési kísérlete, a Fed elnökének pénteki nyilatkozatának azóta is örülnek a befektetők, így a dollár erősödésnek indult. Minden szem a Brent olaj árára tapad, ettől függ ugyanis, hogy emelik-e a jövedéki adót vagy sem. Délután az Apple-ről jöhetnek hírek.

Nyugat-Európában , a főbb részvényindexek 0,5-1 százalék körüli pluszban indították a kereskedést, ezt mondta a Concorde Értékpapír vezető elemzője, Móró Tamás a Privátbankár.hu-nak.

A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>>

A BÉT fő részvényindexe, a BUX a hétfői záráshoz képest változatlanul, 921,92 ponton ponton nyitott a keddi kereskedésben. A nyitás utáni órákban bár enyhe emelkedést láthattunk, összességében a gyengébben teljesítő részvények közé tartozik. Ragadósnak bizonyult a Nyugat-Európában látott optimizmus, a bluechipek szintén jó hangulatban indították a keddet, a Richter közel egy százalékos pluszban is járt, a Mol papírjai 0,5 százalékkal kerültek feljebb, az OTP pedig enyhe emelkedést mutatott a nyitást követő órákban. Egyedül a Magyar Telekom papírjaiban mutatkozik némi gyengülés.

Nyaral a piac

Összességében nem látunk jelentős mozgásokat a devizapiacon Móró Tamás szerint, a forint az elmúlt időszakban bepróbálkozott a 310-es szint áttörésével, erről most 308-ig pattant vissza. Az elemző szerint az erős forint mellett szól a jelentős többlet a fizetési mérlegben, emellett a pozitív kamatszintek is erősítik a magyar devizát az euróval szemben.

Nem sikerült áttörni a 310-es szintet - jöhet az újabb próbálkozás? A legfrissebb árfolyamokat itt találod a Privátbankár.hu-n. >>>

Szignifikáns mozgásokra azonban nem számít a Concorde elemzője, elmondása szerint az augusztus egyébként is alacsony volatilitású hónap a nyári szabadságolások miatt, így az ősz beköszöntével láthatunk majd újra jelentős mozgásokat a deviza- és a részvénypiacon is.

Minden szem az Északi-tengeren

Ahogy arról már korábban írtunk, szeptember 22-én tudjuk meg, hogy az olajár emelkedése vagy az üzemanyagok jövedékiadó-emelése miatt tankolunk-e majd drágábban a következő negyedévben, így az olaj ismét középpontba kerülhet. Az amerikai típusú WTI olajnál megnyugvást látunk a piacon, jelenleg a 47 dolláros szint körül mozog. A minket is érintő Északi-tengeri olaj ára kicsivel az 50 dolláros lélektani határ alatt stagnál. Szerdán érkezik adat az amerikai olajkészletekről, az elemző szerint az adatok érkezéséig kivár majd a piac. Az arany enyhén lefordult, jelenleg az 1323-24-es szinteken mozog a sárga fém.

Nyakunkon egy kereskedelmi harc?

A tengerentúli főbb indexek szintén jó hangulatban zárták a kereskedést, köszönhetően a Fed vezetők kamatemelést jelző pénteki beszédének. A Takarékbank reggeli hírlevele szerint elsősorban a bankszektor húzta az indexeket, egy esetleges kamatemelés ugyanis a táguló kamatmarzsoknak köszönhetően jótékony hatással lenne a profitokra.

Elbizonytalanodtak a befektetők is. Forrás: stooq.com

A technológiai piacon azonban gyűlnek a felhők, a bíróság ma mond ítéletet az Apple felett. A vád szerint korábban jelentős adókedvezményt kaptak Írországtól, ez azonban tiltott állami támogatásnak minősül. Az Euronews szerint amennyiben jóváhagyják a vádat, úgy a telefongyártónak akár egymilliárd eurós adóbírságot is ki kell fizetnie. Móró Tamás ennek kapcsán elmondta: amennyiben Európa valóban büntetést szab ki az amerikai vállalatokra, úgy jó eséllyel elindulhat egy kereskedelmi harc a két kontinens között, Amerika ugyanis kilátásba helyezte, hogy hasonló módon jár majd el az európai cégekkel szemben. Egy ilyen vita viszont mindenképpen hátráltatná a globális növekedést, tette hozzá Móró.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 35300 34800 35300 +1,26% 0 0 38 768 670 530 HUF 2025-12-19 17:05:22
MOL 2824 2810 2850 -0,21% 0 0 3 896 240 996 HUF 2025-12-19 17:06:06
MTELEKOM 1816 1800 1830 +0,78% 0 0 1 403 855 462 HUF 2025-12-19 17:05:22
RICHTER 9735 9575 9780 +0,57% 0 0 5 846 056 560 HUF 2025-12-19 17:14:36
OPUS 550 538 550 +0,73% 0 0 424 902 685 HUF 2025-12-19 17:05:26
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Joggal álmodik bejgliről a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 18:40
A magyar fizetőeszköz erősödni tudott péntek estére a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Kedvező hangulatban szállt csúcsra az OTP
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 18:20
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 858,72 pontos, 0,78 százalékos emelkedéssel, 110 405,74 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Eladási hullám után pluszban nyitott Amerika
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 15:59
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru A Telekom vezeti a délutáni erősödést a parketten
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 14:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,78 pontos nyitás után emelkedett pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Nagy az optimizmus, és ez veszélyes lehet
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 14:17
A Bank of America felmérése szerint az alapkezelők több mint három és fél éve nem voltak ennyire optimisták a piaccal kapcsolatban. Hogy miért? A rég várt soft landing, vagyis „puha landolás” ismét közelinek tűnik.
Részvény / Deviza / Áru Így reagáltak a magyar részvények a pénteki hírekre
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 11:46
A BUX emelkedett, de nem minden fontos papírnak jutott a jóból.
Részvény / Deviza / Áru Bizonytalanul fogadták a tőzsdék a híreket Európában
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 09:39
Vegyes hangulatban kezdődött a kereskedés.
Részvény / Deviza / Áru Mennyiért adják a forintot?
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 07:49
És az eurót? Árfolyamok péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Amíg az unió magával küzdött, a Wall Street ralizott egyet
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 06:58
Jól zártak a New York-i tőzsde mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Feltámadt a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 19:06
Erősödött a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG