A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX hétfőn 2,04 százalékos, 1776,45 pontos emelkedéssel, 88 923,09 ponton zárt. A BÉT honlapjának tanúsága szerint a forgalom 13,3 milliárd forintot tett ki.
A vezető részvények mindegyike erősödött.
Fotó: Pixabay
A legnagyobb emelkedést a Magyar Telekom mutatta be, a kommunikációs cég részvényei 6,02 százalékkal, 96 forinttal értek többet, mint a hét eleji nyitáskor, hétfő este 1690 forintba kerültek.
Remek napot tudhat maga mögött az OTP is. Az óriásbank papírjai a nyitáshoz képest 2,31 százalékkal, 550 forinttal erősödtek, így záráskor 24 340 forintot értek.
A Richter részvényeinek értéke 0,93 százalékkal, 100 forinttal növekedett a nap során, záráskor 10 880 forintba kerültek a gyógyszeripari cég papírjai.
A Mol is zöldben teljesített hétfőn. Részvényeinek értéke a hét első kereskedési napján 0,90 százalékkal, 26 forinttal nőtt, így tőzsdezáráskor 2906 forintba kerültek.
További befektetési témájú cikkeinket ide kattintva olvashatja. >>