3p
Úgy tűnik, túlzott reményei voltak a befektetőknek a kannabisz-részvények kapcsán. A legnagyobb cégeket tömörítő index ugyanis hétfőn óriásit zuhant.

Amikor júniusban a kanadai szenátus jóváhagyta a marihuána legális fogyasztását, sok befektető gondolta úgy, hogy eljött a Kánaán: a szert előállító cégek részvényei emelkedésbe kezdtek, majd augusztus végén, szeptember elején a piac nyitásához közeledve ez többször is őrült tempóba váltott - írja az mfor.hu.

A legfontosabb részvények árfolyamát nézve azt láthatjuk, hogy felfokozottak voltak az előzetes várakozások, és a piaci nyitás előtt majd minden részvény megduplázta az árfolyamát, majd az utóbbi napokban komoly korrekció következett - ennek következtében sok milliárd dollárnyi befektetés tűnt el.

A lap szerint hosszú távon azonban komoly piaci növekedés várható, hiszen a fiatalabb korosztály az alkoholfogyasztás helyett sokkal szívesebben füvezik. Így az elemzők úgy látják, miközben rövid távon túlvettek voltak a papírok, hosszú távon lehet fantázia egy ilyen befektetésben. A kérdés persze az, hogy hol lehet az a pont, ahol érdemes megfontolni ilyen részvények vásárlását.

Ha a rövid távú kérdésekre fókuszálunk, akkor azonban azt áthatjuk, hogy sok a probléma, így például a kanadai legalizálás után rögtön ellátási nehézségek jelentkeztek. Az első napon rögtön akkora volt Kanadában az érdeklődés, hogy több boltban is kifogytak a fűből. Ha pedig nincs áru, nincs bevétel sem, ami rosszul érinti a vállalatokat.

Az elemzők szerint ez is hozzájárult ahhoz, hogy a hurráoptimizmus után jöjjön a kijózanodás. Látva a gondokat ugyanis többen elkezdtek számolni, ezek pedig finoman szólva sem hoztak túl biztató eredményeket. Az egyik legnagyobb ilyen vállalat, az Aurora (múlt heti, zuhanás előtti) 9 milliárd dolláros tőzsdei értéke ugyanis önmagában meghaladja a kanadai piac várható mértékét.

Más kérdés, hogy néhány nap alatt több vállalat is 20-25 százalékos értékvesztést szenvedett el, ami egyes szakértők szerint azt jelzi, hogy a piac gyorsan egyensúlyba kerülhet, és akár néhány napon belül a vállalatok tőzsdei értéke illeszkedhet a várható piacmérethez.

Az elemzők szerint további áresés esetén lesznek jó befektetési célpontok. További lökést pedig az adhat a részvényárfolyamoknak, ha az Egyesült Államokban novemberben tartandó időközi választásokkal egy időben tartandó népszavazáson még több helyen döntenek az amerikaiak a marihuána orvosi, illetve rekreációs célú felhasználásának engedélyezése mellett.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 35020 34610 36290 -1,90% 0 0 17 603 431 490 HUF 2026-03-30 17:07:26
MOL 4012 3956 4030 +0,45% 0 0 2 304 650 720 HUF 2026-03-30 17:12:20
MTELEKOM 2050 2040 2075 -0,97% 0 0 583 696 550 HUF 2026-03-30 17:07:28
RICHTER 11900 11870 12040 -0,17% 0 0 1 525 233 140 HUF 2026-03-30 17:11:14
OPUS 424 334 426 +7,61% 0 0 730 715 801 HUF 2026-03-30 17:12:47
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Az amerikai vállalatok nagy győzelmének évtizedei
Jónap Richárd | 2026. március 30. 19:23
Számos, az életünket meghatározó megatrendnek lehettünk a szemtanúi az elmúlt 30-40 évben. Ezek között méltatlanul alulhangsúlyozott, hogy milyen hatékonysági ugráson mentek keresztül a legnagyobb amerikai vállalatok. Ezt szemlélteti az alábbi ábra, amely azt mutatja meg, hogy 1991 és 2025 között milyen viszonyban állt az S&P 500 index összesített nettó profitja és az USA GDP-je. 
Részvény / Deviza / Áru Mennyiért adják az eurót? Nézze csak!
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 18:40
Vegyesen mozgott a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Fájdalmas napja volt az OTP-nek
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 17:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 947,3 pontos, 0,78 százalékos csökkenéssel, 120 770,78 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Így ébredtek az amerikai befektetők, drágul az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 15:54
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Varga Mihályék is vesznek aranyat?
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 15:11
Ennek lehetőségéről is szó esett a Trend FM hétfő délelőtti adásában, ahol főszerkesztőnk, Csabai Károly a forintárfolyam hektikus alakulása mellett a nemesfémek – az arany és az ezüst – mellett a platina és a réz jegyzésével kapcsolatban is elmondta a véleményét.
Részvény / Deviza / Áru Nem indult a legjobban hétfő Budapesten, felemás a hangulat
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 14:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,12 pontos nyitás után csökkent hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Ezt üzente az Opus vezérigazgatója a nagy árfolyamingadozás után
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 14:06
A cégvezér szerint nem tükrözi a vállalat valós értékét a kilengés.
Részvény / Deviza / Áru Fájdalmas hír járja: kidobhatjuk ezt a csiszolatlan drágakövet?
Czwick Dávid | 2026. március 30. 10:13
Az elmúlt napokban látható kedvező fejlemények sem segítettek. Hiába a felpattanás az árupiacon, a tavalyi tőzsdesztár, az ipari gyémántnak is nevezett platina ára nem tudott jelentős visszaerősödést mutatni, ami kétségeket ébreszthet a kereskedőkben a továbbiak kapcsán. Ennyi volt? Kifulladt egy újabb nagy rali? Nem túl rózsás az ipari fém helyzete, főleg, ha hozzávesszük a keresleti oldalról érkező lelombozó híreket is.
Részvény / Deviza / Áru Ej, mi történt a forinttal? Adják-veszik, ennyit ér 
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 07:01
Visszafogott mozgásokat lehetett látni a hét kezdetén a magyar fizetőeszköztől.
Részvény / Deviza / Áru Hormonkészítménnyel hasítottak: 12 milliárdot csináltak egy hét alatt
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 09:28
Zöld jelzést mutattak a Richternek. Így zárta a hetet a pesti parkett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG