5p

Ünnepélyes, szerény, de stabil emelkedést mutatnak az európai tőzsdék a karácsony előtti utolsó napon, a hazai indexet azonban csak a mélyből felpattanó OTP tartja meg. A forint is gyenge, 369,50 az euró. Elon Musk befejezte részvény-eladásait, fel is ment a papír. Bírálta viszont a metaverzumot és a web3-at. 

A tőzsdék tegnap az omikronnal kapcsolatos ígéretes jelentések és hírek miatt kezdtek szép emelkedésbe, ennek szerényebb utóhatása látható ma is. Európában a vezető indexek 0,2-0,4 százalékos pluszban vannak, és az amerikai határidős mutatók is szerény emelkedést mutatnak.

A várnál jobb amerikai GDP-adat is érkezett tegnap, ma foglalkoztatási adatok jönnek. Mivel holnap a fontosabb tőzsdék zárva lesznek, a hétvégi, ünnepi készülődés is csökkenti a forgalmat és az ármozgásokat.

Itthon a BUX index egy százalékkal megy fel, ami annak köszönhető, hogy az OTP ledolgozta a tegnapi esés durván felét, bő három százalékos pluszban van. A többi nagyobb papír viszont esik, a Mol és a Richter 0,2, a Telekom 0,7, a 4iG 2,2 százalékkal.

Árfolyam

A kriptodevizák ma csendesen lefelé csorognak, a napokban a bitcoinnak az 50 ezer, az ethernek a 4000 dollár jelentett komolyabb akadályt. Az olaj stagnál, a fémek többsége emelkedik.

Kamatemelésre gyengül a forint

Az MNB ma következő egyhetes betéti tenderére 3,6 helyett 3,8 százalékon hirdették meg a kamatot, tehát újabb 0,2 százalékpontos emelés történt a most irányadónak számító rátánál. A kormány is bejelentette a jövő évi költségvetési hiány jelentősebb csökkentését. Ezen, elvileg forinterősítő hírek ellenére devizánk gyengült, az euró árfolyama elérte a 369,5 forintot.

Jogos-e az ekkora OTP-zuhanás?

Tegnap az OTP annak a hírnek a nyomán kezdett hirtelen esni, hogy jön a lakossági kamatstop. Ennek keretében az október végi szinten rögzítik a lakossági jelzáloghitelek kamatait, ami január elején lép hatályba, és a félév végéig tart majd.

A kormányzati becslés alapján ez 30 milliárd körüli kamatbevétel kiesést jelent a szektornak, ez alapján az OTP-re tízmilliárd forint körüli összeg juthat – írja a KBC Equitas.

A döntés hatása tehát pénzügyileg mérsékelten negatív, viszont váratlanul érte a befektetőket, emiatt is alakulhatott ki hevesebb piaci reakció.

Az utóbbi hónapok OTP-árfolyama (Investing.com)
Az utóbbi hónapok OTP-árfolyama (Investing.com)

Az OTP-t valószínűleg mintegy 11-12 milliárd forint terheli az Erste Befeketési Zrt. szerint, aminek

részvényenként mintegy 40 forint körüli negatív fair érték-hatása lenne. A részvénybe a tegnapi esésben ennél jóval többet árazott be a piac.

Igaznak bizonyult a pletyka

Az OTP részvénye egyébként már november második felében is bemutatott egy hirtelen mélyrepülést. Annak okaként annak idején ezt írtuk:

Egyes pletykák szerint a piac attól félt, hogy a magyar bankszektor zászlóshajója is kap valamilyen, különadóval felérő terhet a nyakába a választások előtt, mint a Mol a benzinár-korlátozással.

Úgy látszik, a pletyka végül mégis igaznak bizonyult.

Itt nem zárták le, ott lezárták

Tegnap az is jó hírnek számított, hogy Joe Biden amerikai elnök úgy döntött, nem jelent be semmilyen új korlátozást az omikron-hullám miatt. Ehelyett több tesztelési kapacitást biztosítanak az egész országban. A lépés megerősítette azt a benyomást, hogy a betegség már nem fog jelentős gazdasági zavarokhoz vezetni.

Rossz hír viszont, hogy szigorúan lezártak egy kínai nagyvárost a vírus miatt. Lásd:

Új hírek az omikronról

Az AstraZeneca az Oxfordi Egyetem laboratóriumi vizsgálataira hivatkozva csütörtökön kijelentette, hogy vakcinájának három adagos kúrája hatásos az omikron ellen is.

Szerdán a National Institute for Communicable Diseases, fontos dél-afrikai egyetemek és a londoni Imperial College eredményei is azt sugallták, hogy az omikronnál kisebb a kórházi kezelés és a súlyos betegségek kockázata a deltához képest – írta az Investing.com.

Az Egyesült Királyság illetékes hatósága ma a nap folyamán várhatóan az omikron súlyosságára vonatkozó új adatokat tesz közzé.

Elon befejezte, emelkedett a Tesla

A Tesla tulajdonos-menedzsere befejezte részvénycsomagja tíz százalékának eladását, így megszűnik az eladási nyomás a piacon. Ezt nagyon pozitívan fogadta a részvény árfolyama, 7,5 százalékkal ment fel, ismét 1000 dollár felett forgott.

Implantátum (fotó: neuralink.com)
Implantátum (fotó: neuralink.com)

Musk metaverzum helyett implantátumot akar

Elon Musk Tesla-vezér azt mondja, nem vevő a web3-ra és a metaverzumra. Úgy véli, az ő “neuralink” technológiája jobb lehetőséget biztosít az embereknek a virtuális valóság megtapasztalására.

Amikor felnőttem, úgy gondoltam, hogy nem jó a tévé közelében ülni, mert az tönkreteszi a látást. Most szó szerint az arcod előtt van a tévé mondta a virtuális szemüvegekről.

A neuralink-projekt elsősorban olyan agyimplantátumok fejlesztésére összpontosít, amelyek számos fizikai képesség helyreállítását és javítását teszik lehetővé számítógépek segítségével. Emellett egy kifinomult neuralink Musk szerint a tulajdonosát teljes mértékben a virtuális valóságba is helyezheti.

Látta valaki a Web3-at? Nem találom tréfálkozott Musk.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 45810 45440 46000 -0,35% 0 0 13 071 525 890 HUF 2026-06-26 17:11:30
MOL 3668 3642 3716 +0,55% 0 0 1 923 481 766 HUF 2026-06-26 17:05:23
MTELEKOM 2678 2640 2706 -0,52% 0 0 1 723 872 378 HUF 2026-06-26 17:07:13
RICHTER 12260 12200 12360 +0,99% 0 0 1 888 171 720 HUF 2026-06-26 17:05:26
OPUS 353 350 364 +0,86% 0 0 18 442 781 HUF 2026-06-26 17:06:23
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Minden fő devizával szemben nyert a forint
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 18:30
Erősödéssel zárta a pénteket a forint a főbb devizákkal szemben, az euró és a dollár is gyengülést mutatott a hazai fizetőeszközzel szemben.
Részvény / Deviza / Áru Hullámzó hangulatban rekordot döntött a BUX
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 17:54
Történelmi szintre emelkedett a BUX index pénteken, miközben a részvénypiacon a blue chipek eltérő irányba mozdultak.
Részvény / Deviza / Áru Brummogva ébredt az amerikai tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 15:56
Gyengüléssel kezdték a pénteki kereskedést a New York-i tőzsdeindexek, miközben az olajárak több mint 3 százalékos eséssel reagáltak a piaci hangulatra.
Részvény / Deviza / Áru Mindenki mást gondol a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 15:00
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe kisebb kilengések után enyhe emelkedést mutatott pénteken kora délutánig, miközben a vezető részvények vegyesen teljesítettek és a forgalom 8,8 milliárd forint közelében alakult.
Részvény / Deviza / Áru Nem várt fordulat a magyar tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 11:43
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,23 pontos nyitás után emelkedett pénteken délelőtt. 
Részvény / Deviza / Áru Döbbenet: a kriptó elintézheti, hogy éjjel-nappal ömöljön az arany és az olaj a befektetőkre
Czwick Dávid | 2026. június 26. 10:21
A klasszikus tőzsdei világ egyik utolsó bástyáját is kikezdi a kriptopiac és a nem hagyományos piacterek, brókerek előretörése. A kiélezett helyzetben a világ legmeghatározóbb árupiacát üzemeltető Chicagói Fémtőzsde (CME) is próbál előremenekülni, de könnyedén saját ujjába haraphat. A kisbefektetők viszont izgatottan figyelnek, mert akár még több lehetőség és új termékek hullhatnak az ölükbe.
Részvény / Deviza / Áru A nemzetközi rossz hangulatban szédeleg a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 09:24
Csökkenéssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde a pénteki kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru Ettől nem lesz boldog, nézze, mennyit ér most egy euró
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 07:20
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel a csütörtök esti jegyzésekhez képest a nemzetközi bankközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Rég nem látott csökkenés az amerikai tőzsdén, Trump szavai nyugtatták az olajpiacot
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 07:05
Vegyesen zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói. Donald Trump előtte a közel-keleti helyzetről nyilatkozott, szerinte az Egyesült Államok a „puszta erő” pozíciójából tárgyal Iránnal, amely „sürgősen megállapodást akar kötni”. Az olajárak csökkenéssel reagálnak.
Részvény / Deviza / Áru Erősödött a forint, 311-nél jár a dollár
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 18:32
Az euró és a svájci frank is olcsóbb, mint reggel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG