200 dollár! Micsoda? 200 dollár?
|
| Claudio Descalzi. Kép forrása: ENI |
Claudio Descalzi szerint az alacsony árak miatt már az idén 10-13 százalékkal csökkennek az olajipari beruházások. Ebben az ágazatban a beruházások csak hosszabb távon eredményeznek termelésnövekedést, ezért visszafogásuk 4-5 éven belül a kitermelés csökkenéséhez és árrobbanáshoz vezethet. Az olajár hordónként akár 200 dollárig is felszökhet - mondta.
Az OPEC azt a szerepet tölti be az olajpiacon, amelyet egy jegybank a pénzügyi rendszerben. Gondoskodnia kell az olajárak stabilitásáról, hogy ne törjön meg a beruházások normális menete - hangsúlyozta az ENI elnöke.
Rengeteg az olaj
Tavaly június óta közel 60 százalékkal zuhantak az olajárak, jórészt az amerikai palaolaj termelésnek köszönhetően bőséges kínálat következtében. Az áresés novemberben felgyorsult, amikor az OPEC úgy döntött, hogy nem fogja vissza termelését a kínálat mérséklése érdekében.
Ugyanezen a fórumon azonban Abdallah al-Badri, az OPEC főtitkára azzal érvelt, hogy ha az OPEC csökkentené a termelését, az OPEC-en kívüli termelők azonnal növelnék azt, és a folyamat az olajkartell piaci részesedésének zsugorodásához vezetne.
"Átélt ilyesmit"
Al-Badri szerint a dolgok hamar visszatérnek a normális mederbe. "Az árak ismét emelkedésnek fognak indulni. Már vagy négy-ötször átéltem ilyesmit" - mondta.
Az elnök kijelentése messzire vezethet.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




