09:50
Délelőtt megfordult a szél, kis fáziskéséssel a forint is kezd magára találni: az euró jegyzése újra 306 forint alá került.
|
| Friss árfolyamok >> |
09:10
Csütörtökön besokalltak a befektetők: komoly eladói hullám indult a piacokon, miután vegyes makrogazdasági és vállalati hírek érkeztek világszerte, a tőzsdéken pedig korábban egymást érték a rekordok és történelmi csúcsok - a fák azonban nem nőnek az égig, várható volt, hogy előbb-utóbb elkezdik kivenni a pénzt a befektetők. A hangulat hirtelen elromlott, az eladói hullám elérte a forintot is: a meglepően jó GDP-adat után még 303 alatt járt az euró jegyzése, ez azonban délután rövid idő alatt 306-ig emelkedett.
Pénteken reggelre a nemzetközi hangulat lecsitulni látszik, a forint azonban ma is veszteséggel kezd: 306,40-ig emelkedett az euró jegyzése a bankközi devizapiacon.
|
| Az euró forintárfolyama csütörtökön és péntek reggel. Friss árfolyamok >> |
Ma az amerikai ingatlanpiacról érkeznek fontos hírek, de egy fogyasztói bizalmi index és inflációs várakozások is napvilágot látnak délután.
Az elnök kijelentése messzire vezethet.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




