7p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az ingyenes dolgokat mindenki szereti, nem csoda, ha mindig is voltak nulla forintos banki szolgáltatások. Egy időben ezek az aranykorukat élték, de a pénzügyi tranzakciós illeték tönkretette ezt a piacot, és csakhamar visszaszállingóztak a banki díjak. Az utóbbi időben azonban újra megjelentek a nulla forintos csomagok, sőt a BiztosDöntés.hu elemzése szerint még díjmentes tranzakciókkal is találkozhatunk.

Több banknál is nulla forint egyes bankszámlák havi díja. Ez általában a havi jóváírás mértékéhez van kötve, de a feltétel nélkül havidíjas bankszámlákból is van néhány. A Gránit Banknál ilyen a Digitális bankszámla, a Kamat Plusz bankszámla és a Sztár bankszámla, a MagNet Banknál pedig a MagNet Nova HUF számlacsomag, de a Revolut és a Wise kínálatában is van ilyen.

Sokkal több olyan bankszámla van azonban, amelynél az ingyenes számlavezetéshez kell valamekkora havi jóváírás.

Ilyen a CIB Banknál az ECO bankszámla (nettó minimálbér), és az ECO Plusz bankszámla (450 ezer forint), a Gránit Banknál a Bajnok bankszámla (280 ezer forint), az MBH Banknál az MBH Extra Számlacsomag (600 ezer forint), az OTP Banknál a TOP számlacsomag (a havi vizsgálatot megelőző 2 hónapból legalább az egyik hónapban 150 ezer forintot elérő jóváírás érkezik a Bázis számlára és/vagy a Bázis számlához kapcsolódó Devizaszámlára), a Raiffeisen Banknál az Aktív Számla (322 800 forint, de 2026. június 30-ig akciósan a nettó minimálbér legfeljebb havi két tételben).

Nulla forintos bankkártyadíj az első évben

Egy másik banki kedvezmény a nulla forintos éves bankkártya díj. Ez mindig csak az első évre vonatkozik, hiszen folyamatosan ingyenes éves díjú kártyákra csak a diákok, illetve a prémium szegmensben lévő ügyfelek számára kínált bankszámláknál van példa.

Újra megjelentek a nulla forintos havidíjak
Újra megjelentek a nulla forintos havidíjak
Fotó: DepositPhotos.com

 

Első évben díjmentes a bankkártya például a CIB Bank ECO Plusz bankszámlájánál, a Gránit Bank Bajnok, Bajnok Plusz, Digitális, Sztár és Prémium bankszámlájánál, vagy éppen a K&H bővített plusz számlacsomag, a K&H kényelmi plusz számlacsomag és a K&H minimum plusz számlacsomag esetében.

Ide tartozik még a MagNext számlacsomag, az MBH Extra Számlacsomag, az OTP TOP számlacsomag, a Raiffeisen Aktív Számla is (akcióban 2026. június 30-ig). Nincs éves díja a bankkártyának a Revolut Bank és a Wise esetében sem, csak a kártya postázásáért kell fizetni egy csekély összeget.

Kártyás vásárlás

A bankkártyás vásárlás minden bank minden számlacsomagjában korlátlanul díjmentes, itthon, külföldön és az interneten egyaránt.

Ingyenes készpénzfelvétel

A törvényi ingyenes készpénzfelvétel fölötti díjmentes vagy átalánydíjas készpénzfelvételek mára jórészt kikoptak.

Főleg azért, mert az előbbit a kormányzat épp február 1-től duplázta meg 300 ezer forintra, megtartva a legfeljebb havi 2 tranzakciót.

De azért találunk példákat ennél nagyobb készpénzfelvételre is. Az OTP Bank prémium ügyfelei számára a Prémium Next és Prémium+ szolgáltatások keretében elérhető díjmentes készpénzfelvételi limit 300 ezer forintról 500 ezer forintra emelkedett.

A Gránit Banknál a Bajnok Plusz bankszámla esetében havi 4 díjmentes készpénzfelvétel vehető igénybe, illetve a Gránit Platinum bankkártyával is havi 4 alkalommal díjmentes a készpénzfelvétel, bármelyik számlacsomaggal is használja az ügyfél a 18 900 forintos éves díjú kártyát. Aki sokszor vesz fel készpénzt, annak a magasabb éves díjnál sokkal többet visszahoz ez a kártya a megtakarított készpénzfelvételi díjnak köszönhetően.

Az UniCredit Bank Ikon Plusz számlacsomagjában van még ugyancsak 4 díjmentes, de csak saját ATM készpénzfelvételi lehetőség, ez azonban 2026. június 30-ig akciós.

Aki használ Revolutot vagy Wise kártyát, az még további havi 75 ezer forintos keretig (Revolut), illetve további legfeljebb havi 2 alkalommal, összesen legfeljebb havi 300 ezer forintos keretig (Wise) ingyen vehet fel készpénzt itthon és külföldön. Itt nem lehet leadni törvényi ingyenes nyilatkozatot, így ez a két keret azon felül, pluszban használható ki.

Átalánydíjas készpénzfelvételi csomagok

Az átalánydíjas készpénzfelvételt kínáló kevés bank egyike az OTP. Itt a Smart számlacsomaghoz kapcsolható fix, alacsony havidíjért a 2 ATM- vagy az 5 ATM-csomag, mely havi 2, illetve havi 5 további díj nélküli (tehát összegfüggetlen) készpénzfelvételt kínál a bank saját ATM-jeiből.

Ingyenes átutalás

Aki díjmentesen szeretne átutalni, az több banknál is talál erre lehetőséget. A CIB Banknál az ECO és az ECO Plusz számlák esetében a tranzakció első 50 ezer forintjáig ingyenes az átutalás, akciósan 2026. június 30-ig.

Nem kell fizetni az átutalásért korlátlan számban és összegben a Gránit Bank Bajnok Plusz, Digitális Plusz és Prémium bankszámlájánál, továbbá az UniCredit Bank Mobil Aktív Plusz bankszámlája esetében sem. Utóbbi bankszámlánál a díjmentesség csak a mobilalkalmazáson keresztül leadott átutalásokra vonatkozik, az internetbankon keresztül leadottakra nem.

A Gránit Bank Kamat Plusz bankszámlájánál az utalások tranzakciónként 50 ezer forintig ingyenesek. A K&H Bank K&H minimum plusz számlacsomagjánál a havi első 2 darab átutalás 50 ezer forint alatt teljesen ingyenes, ami igaz a K&H kényelmi plusz számlacsomagra is a havi első 5 darab átutalás során.

Az OTP Banknál a Bázis számlán, a díjmentes OTP Standard számlacsomag ajánlattal érhető el havi 100 ezer forintig díjmentes átutalás, 2027. február 28-ig. 20 ezer forintig pedig díjmentes minden elektronikus átutalás havonta összesen 1 millió forintig az OTP Bank Smart számlacsomagja esetében, a 2026. március 1-ig díjmentes Elektronikus Tranzakciós csomag megrendelésével.

A másik ilyen kedvezmény a qvik-kérelemre válaszul indított lakossági átutalás. A qvik-kérelemre, korábbi nevén fizetési kérelemre válaszul küldött pénz küldése díjmentes. Két lakossági ügyfél így költségek nélkül tud pénzt küldeni egymásnak. A qvik-kérelem feladása (elküldése) viszont már pénzbe kerülhet, de több banknál a bevezetési időszakban még a kérelem feladása is ingyenes, ahol pedig nem, ott valószínűleg olcsóbb, mint egy átutalás díja.

A qvik-kérelemre nem kötelező fizetnie a másik félnek, visszautasíthatja, vagy figyelmen kívül hagyhatja. Automatikus fizetés a qvik-kérelemre nem lehetséges, a fizető félnek mindenképpen intézkednie kell a kifizetés érdekében, ha ezt szeretné.

A Raiffeisen Banknál díjmentes az átutalás az Aktív számlán tranzakciónként 50 ezer forintig, akciósan 2026. június 30-ig. A Revolut esetében korlátlanul ingyenes a Magyarországra utalás, míg a Wise esetében csak a tranzakciók első 50 ezer forintja költségmentes. A két fintech szolgáltató közül a Wise be van kötve a magyar azonnali fizetési rendszerbe is, így az átutalások másodpercek alatt teljesülnek.

Ingyenes csoportos beszedés

Végül, aki díjmentes csoportos beszedést keres, az is talál rá megoldást Magyarországon: a Gránit korlátlan ingyenes átutalást kínáló számlacsomagjaiban (Bajnok Plusz, Digitális Plusz, Prémium) például a csoportos beszedés is ingyenes. Ugyancsak korlátlanul ingyenes a csoportos beszedés az UniCredit Bank Mobil Aktív Plusz számlacsomagjában. Az OTP TOP számlacsomag havonta 60 ezer forintig tartalmaz csoportos beszedésre lehetőséget külön díj felszámítása nélkül.

A külföldi fintech szolgáltatók (Revolut és Wise) azonban nem kezelik a magyarországi csoportos beszedéseket.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Netrisk: tízből heten váltottak biztosítót 2026-ban
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 13:48
Már több mint 112 ezer új lakásbiztosítási kalkulációra került sor az idei kampány időszakában a Netrisknél. Március első hetéig 10-ből 7-en váltottak biztosítót, új kötések esetében pedig átlagosan 18 ezer forintot tudtak megspórolni azok, akik kihasználják ezt a lehetőséget. Az átlagdíj március első hetéig 37 500 forint volt, ami lényegében megegyezik az egy évvel korábbi szinttel. A mostani kampányban eddig a fővárosban és Pest vármegyében található lakóingatlanokra kötötték a legtöbb új biztosítást a Netrisken keresztül.
Személyes pénzügyek Még hogy nincs verseny a bankok között? Ettől az ajánlattól hanyatt fog esni!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 12:12
Az eddiginél is alacsonyabb, 2,79 százalékos, éves kamattal kínálja az Otthon Start hitelt a Gránit Bank, ezzel újra a pénzintézetnél érhető el a legkedvezőbb kamat a piacon – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Az elmúlt hónapokban sorban bővítettek a támogatott hitel kedvezményein a bankok, és a rendkívül erős kereslet – illetve verseny – nyomán számítani lehet újabb lépések bejelentésére is.
Személyes pénzügyek Ötéves az azonnali fizetési rendszer: a legjobb szolgáltatásait kevesen használják
Herman Bernadett | 2026. március 11. 05:42
Immár öt éve, hogy 5 másodperc alatt ott van az átutalás a másik bankszámláján. A másodlagos azonosítót azóta is kevesen használják, a fizetési kérelem jobban elterjedhet. 
Személyes pénzügyek Biztosítot váltana? Végre itt egy jó hír Önnek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 11:14
Zajlik a lakásbiztosítási kampány is, melynek kedvező, forintosítható hozadéka is van.
Személyes pénzügyek Mellékhatás: dobott egyet ezen a programon is a lehengerlő Otthon Start
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 09:03
Kéz a kézben járhatnak a támogatások, legalábbis a számok ráerősítenek erre a folyamatra.
Személyes pénzügyek Több mint százezren léptek be egészségpénztárba 2025-ben
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 12:17
Százezer fölé nőtt tavaly az egészségpénztárakba újonnan belépő tagok száma, ezzel a taglétszám már közelíti az 1,26 milliót. A tagdíjbevételek pedig már megközelítették a 100 milliárd forintot.
Személyes pénzügyek Gyengélkedik a babaváró és a munkáshitel
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 19:25
Idén januárban 84,33 milliárd forintot tett ki az új személyihitel-szerződések szerződéses összege, ami 13,9 százalékkal múlta felül a 2025 azonos időszakában kihelyezett hitelösszeget – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adataiból. Ez alapján tehát biztatóan indult 2026, igaz, a januári kihelyezés ezúttal elmaradt a decemberitől, pedig jellemzően ennek a fordítottja szokott igaz lenni.
Személyes pénzügyek Tankoljon, mintha nem lenne holnap – száguldanak az üzemanyagárak
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 10:30
A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is nagyot nő csütörtökre.
Személyes pénzügyek Kiváló évet zártak a nyugdíjpénztárak, a kormány mesterterve sem ingatta meg a szektort
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:50
A tervezett összeg alig egyharmadát fordították lakáscélra a tagok, rekordösszegű befizetés történt, és gyarapodik a taglétszám is. 
Személyes pénzügyek Simán lenulláznák a bankszámlánkat – de van jó trükk a csalók ellen
Privátbankár.hu | 2026. március 1. 16:31
Az „önmegsemmisítő kártya” segíthet: még ha ki is szivárog az adat, nem lesz jó semmire.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG