2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

42 százalékkal nagyobb értékben kötöttek új lakás- és fogyasztásihitel-szerződéseket.

Új csúcsokon a lakosság hitelfelvételi kedve, a hazai háztartások a folyószámlahitelek nélkül csaknem 1135 milliárd forintnyi új lakás- és fogyasztásihitel-szerződést kötöttek az év első kilenc hónapjában, ami 42 százalékkal nagyobb érték az egy évvel korábbinál - írja keddi számában a Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adataira hivatkozva.

A lakáshiteleknél ezen belül 35,7 százalékos növekedést mutattak ki 641,7 milliárd forintnyi szerződéses összeg mellett, és figyelemre méltó a hosszú kamatperiódusú konstrukciók terjedése.

A fogyasztási hitelek több mint 51 százalékkal bővültek, 493,3 milliárd forintnyi új kölcsönnel, és közülük egyértelműen a személyi kölcsönök számítanak a húzóterméknek: 342,7 milliárd forintnyit vettek fel a háztartások kilenc hónap alatt, több mint a másfélszeresét az egy évvel korábbi mennyiségnek.

A háztartások hitelállománya szeptember végére megközelítette a 6064 milliárd forintot, ami az egy évvel korábbihoz viszonyítva 3,2 százalékos növekedés. Ezen belül a lakáshiteleknél 8,8 százalékos emelkedést mutatott ki az MNB, 3257 milliárdos állomány mellett, miközben a fogyasztási hiteleknél minimálisan ugyan, de csökkent az állomány.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Nem javul a bérhelyzet, szégyenpadon a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 08:58
Jól érzi, ha a fizetését látva csodálkozik: a magyar bérek szinte minden összevetésben a rangsorok aléján tanyáznak. A folytatás sem túl rózsás. 
Személyes pénzügyek Már megint a Revolut: áthelyezésről érkezik újabb levél a magyaroknak
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 06:33
Az újabb fejlemény kapcsán a társaság elkezdte kiküldeni a magyarországi ügyfeleinek a számlák áthelyezéséről szóló részleteket.
Személyes pénzügyek Itthon: 18 százalék az infláció – nincs egyedül, ha ezt érzi
Privátbankár.hu | 2026. május 17. 13:19
Ez azonban egy kutatás szerint még így is optimista érték.
Személyes pénzügyek Véget ért a milliós összdíjazású verseny – ezek a legjobb csapatok!
Gáspár András | 2026. május 14. 16:31
Egy budapesti gimnazista csapat nyerte a Privátbankár.hu által szervezett Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! című versenyt; a top 4-be bejutottak a veresegyházi, a kőszegi és a szegedi diákok is.
Személyes pénzügyek Érkeznek a nyugdíjak: itt a májusi rend
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 06:44
Múlt hónapban is volt eltérés a szokásos ütemezéshez képest.
Személyes pénzügyek Sorban állnak a magyarok a bankokban: mindenki hitelt akar
Herman Bernadett | 2026. május 6. 18:59
Soha nem látott mennyiségű lakáshitel és személyi hitel kelt el márciusban. 
Személyes pénzügyek Jön a Tisza-kormány és a vagyonadó, mi lesz a magyar milliárdosokkal?
Herman Bernadett | 2026. május 6. 16:14
Az egész világ árgus szemekkel figyeli, sikerül-e Magyar Péterék terve a vagyonadóval kapcsolatban. Sok sikertelen próbálkozás volt már a világban, de jól is meg lehet oldani a problémát. 
Személyes pénzügyek Térképen kereshetők az átlagos magyar nyugdíjak – mutatjuk
Privátbankár.hu | 2026. május 6. 08:07
Interaktív térképre vitték a fontos számokat.
Személyes pénzügyek Bajba kerülhetnek a babavárósok és a kamatstoposok júliustól
Privátbankár.hu | 2026. május 4. 17:28
A sokszor meghosszabbított kamatstop és a babavárósok számára meghosszabbított türelmi idő is lejár június végén. Mi vár az érintett családokra? Erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában. 
Személyes pénzügyek Hoppá! Ingyenessé vált ez a fizetős strand
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 12:13
Május elsejétől lett ingyenes a számtalan szolgáltatást kínáló fürdőző hely.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG