3p
Bár könnyű azt gondolni, hogy aki a parlament tagja - már csak az átlagnál jóval nagyobb fizetésüknek is köszönhetően -, az szép kis vagyonnal rendelkezik, mégsem általános érvényű szabály ez.

Miközben van olyan parlamenti képviselő, aki egyetlen nap alatt 670 ezer forintnál is több jövedelemre tett szert tavaly, vagy épp nagy értékű ingósággal és több tízmilliós befektetéssel rendelkezik, vannak kevésbé szerencsés tagjai is a parlamentnek. A nemzetiségi szószólók körében találtunk rá valószínűleg az országház egyik legszegényebb tagjára.

Giricz Vera már a 2014-es ciklusban is a ruszin nemzetiség képviselőjeként vett részt a parlamenti munkában és a 2018 áprilisi választásokon is megszerezte magának a jogot a nemzetiség képviseletére az Országházban.

A most leadott vagyonnyilatkozata szerint talán nem túlzás azt állítani, hogy Giricz lehet a legszegényebb parlamenti tag. Ingatlanja nincs, megtakarítása mindössze 1 millió forint takarékbetétben, igazán nagy értékű ingósággal sem rendelkezik, viszont van 4 személygépjárműve.

  • Egy 2001-ben vásárolt 1,6-os Opel Astra,
  • egy 2007-ben vett Ford Fusion,
  • egy 2016-ban vett Volkswagen Passat,
  • illetve egy 2017-ben megvett Suzuki Vitara.

A 2001-ben és 2007-ben vett járművek ma már túl nagy értékkel nem bírnak, a hasznaltauto.hu-n található hirdetések alapján a két autó együtt jó, ha 1,5 millió forintot érhet.

Bár ennél több vagyona nincs a nyilatkozat szerint Giricznek, semmilyen tartozással és kötelezettséggel sem rendelkezik.

Munkáját elősegítő és támogató juttatásként ugyanakkor több mindent is feltüntetett. Irodahasználat és üzemanyag-kártya mellett SIM-kártyát, Samsung Galaxy S8-as mobilt, 1 Dell laptopot és még 2 Lenovo notebookot használ munkája során. Juttatásként routert, forgószéket, íróasztalt és görgős konténert tüntetett fel, ami szintén sokkal inkább visszafogottságról árulkodik. Már csak azért is, mert más képviselők hűtőtől kezdve porszívón és kávéfőzőn át a mikrohullámú sütőig több dolgot is feltüntettek olyan juttatásként, ami a munkájukkal összefüggésben használnak.

A szószóló egészen 2015-ig egyébként ingatlannal is rendelkezett, egy 1991-ben vásárolt aszódi családi háznak volt 1/5-öd részben a tulajdonosa.

Giricz Vera mellett a másik legszegényebb Bősz Anett lehet, a független képviselőnek ugyanis még autója sincs a vagyonnyilatkozata szerint, ellenben van egy 1,8 milliós diákhitele még.

A nemzeti szószólók a nemzetiségi listákról kerülnek be az Országgyűlésbe, munkájuk azonban nem pont ugyanaz, mint a parlamenti képviselőké. Ők ugyanis a nemzetiségeket képviselő bizottságok tagjaiként vesznek részt a munkában - igaz, szavazati joggal rendelkeznek. Ha nemzetiségeket érintő kérdés van napirenden, akkor tanácskozási joggal is rendelkeznek. Jogaik és kötelezettségeik egyenlők, a képviselőkhöz hasonlóan őket is megilleti a mentelni jog, és rájuk is vonatkoznak a bejelentési, összeférhetetlenségi, vagyonnyilatkozati, javadalmazási és fegyelmi szabályok.

(mfor.hu)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Csak hajszálnyit, de mégiscsak gyengült a forint
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 18:39
Gyengült a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Személyes pénzügyek Itt az OTP meglepetése: több eurót lehet felvenni külföldön egy tranzakcióval
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 16:40
Sőt, még olcsóbban is fel lehet venni az ATM-ből Revoluttal.
Személyes pénzügyek Új csúcs: szép summát emelnek le a magyarok, ha ATM-hez nyúlnak
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 12:39
Ha egyszer a készpénz felvétel mellett dönt az ember, akkor már megadja a módját.
Személyes pénzügyek Tudatos tervezéssel sokkal jobb döntéseket hozhatsz — mutatjuk, hogyan
Márkázott tartalom | 2026. június 10. 11:07
A mindennapi életben rengeteg döntést hozunk, a kisebbektől egészen a komoly pénzügyi elhatározásokig; ezek minősége nagyban függ attól, mennyire vagyunk felkészültek és tudatosak. A spontán döntések néha jól sülnek el, de hosszú távon sokkal stabilabb eredményeket érhetünk el, ha előre gondolkodunk: a Cofidis éppen ezért fordít kiemelt figyelmet arra, hogy ügyfelei számára segítséget nyújtson a tudatos tervezésben.
Személyes pénzügyek Nagyot szakítottak a „Tisza-ralin” a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 08:43
Látványos a változás április 12-én rendezett parlamenti választások óta.
Személyes pénzügyek Hivatalos – megjelent a devizahiteleseket érintő jogi változás
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 07:58
Néhány órával ezelőtt tették közzé a részleteket.
Személyes pénzügyek Így lehet még olcsóbban eurót váltani
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 08:36
Hatalmas ütemben spájzolják a magyarok a devizát, itt vannak a legjobb banki ajánlatok.
Személyes pénzügyek Tízezrek várhatják izgatottan a pénteki nagy bejelentést
Csabai Károly | 2026. június 4. 19:36
A pénzügyminiszter június 5-ére, vagyis holnapra ígért részleteket az 1 milliárd forint feletti vagyonokra kivetendő 1 százalékos kulcsú adóról. Kérdés, hányan eshetnek az új sarc hatálya alá azok közül, akik a vagyonukat a hazai privátbanki szolgáltatóknál fialtatják. Összesen 13 ezer milliárd forintról van szó, amely több mint 64 ezer számlán fial.
Személyes pénzügyek Elment az Orbán-kormány, az MBH ügyfelei sem ússzák meg az inflációt
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 08:58
Lejárt az előző kormány által kialkudott moratórium, végigment a bankokon a díjemelési hullám.
Személyes pénzügyek 2027-től jöhet vissza a katás adózási forma
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 19:39
2027-től ismét széles körben visszaállíthatják a katás adózást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG