2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

200 milliós szerződést kötöttek.

Az OpenAI 200 millió dolláros szerződést kapott az Egyesült Államok védelmi minisztériumától mesterségesintelligencia-eszközök fejlesztésére – közölte a Pentagon hétfőn. A közlemény szerint a vállalat „prototípus jellegű, élvonalbeli MI-képességeket fog kifejleszteni, hogy kezelje a háborús és vállalati szintű nemzetbiztonsági kihívásokat”, írta meg a Reuters. A munkát elsősorban Washingtonban és környékén végzik majd, a várható befejezési időpont 2026. július – tette hozzá a minisztérium.

Az OpenAI a múlt héten közölte, hogy évesített árbevétele elérte a 10 milliárd dollárt júniusra, ami lehetővé teszi, hogy teljesítse az éves célkitűzéseit a mesterséges intelligencia iránti gyorsuló kereslet mellett.

A cég márciusban jelentette be, hogy új, akár 40 milliárd dolláros finanszírozási kört indít a SoftBank vezetésével, 300 milliárd dolláros cégértékelés mellett. Az OpenAI szerint március végén heti 500 millió aktív felhasználóval rendelkezett.

A Fehér Ház költségvetési hivatala áprilisban új iránymutatást adott ki, amelyben felszólította a szövetségi ügynökségeket, hogy biztosítsák: a kormányzat és a közérdek is profitáljon az amerikai MI-piac versenyképességéből. Ez a szabályozás ugyanakkor nem vonatkozik a nemzetbiztonsági és védelmi rendszerekre – emlékeztet a Reuters.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Tudomány-technika Így foghatja munkára az AI-t: egy lépés, de így az igazi
Czwick Dávid | 2026. január 14. 10:14
Az üdítőgyártástól, a városüzemeltetésen át az agráriumig, mindenhol jól jön a Mesterséges Intelligencia (AI/MI), ha előrelépne működésben, hatékonyságban. Használja egy konkrét célra, egy körülhatárolt területre, ne svájci bicskaként. Ebben segítenek a HPE meghatározott „AI elvitelre” megoldásai. Nem a borús jövőben, hanem már ma léphet.
Tudomány-technika Félreverték a harangot a médiában az MI előretörése miatt
Czwick Dávid | 2026. január 2. 07:11
Olyan folyamat indult be, melyet nem lehet többé megkerülni – mindent borít a mesterséges intelligencia (MI). Óriási gond az úgynevezett ’webscraping’. Már novemberben felhívtuk a figyelmet, hogy újabb iparág fejére nőhet az MI  ezúttal a Magyar Lapkiadók Egyesülete (MLE) főtitkárának szavain keresztül, első kézből láthatjuk mi okozza a gigászi kihívást a tartalomgyártók és kiadók körében.
Tudomány-technika Oroszország atomerőművet létesítene a Holdon
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 10:01
Oroszország a következő tíz évben atomerőművet kíván telepíteni a Holdra, hogy energiaellátást biztosítson holdkutatási programjához és egy közös orosz–kínai kutatóállomáshoz.
Tudomány-technika Riasztó jóslat érkezett: jövőre AI-ügynökök támadhatnak minket
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 12:10
A Sophos szerkesztőségünkhöz eljuttatott elemzése szerint 2026-ban a kibertámadások új szintre lépnek: a deepfake hang- és videómanipulációk, az AI-vezérelt CEO-csalások és a milliárdos nagyságrendű kriptolopások határozhatják meg a következő év biztonsági kockázatait. 2025 tapasztalatai alapján a támadók gyorsabban alkalmazkodnak, mint valaha – a védekezéshez pedig az identitásvédelem és az AI-használat szabályozása kerül előtérbe.
Tudomány-technika Ez lehet a jövő: mindenki mellett ott figyelhet az AI
Czwick Dávid | 2025. december 20. 16:51
Mint mára az internet vagy a mobilhasználat, olyan magától értetődő lesz ez a jelenség. A tengerentúlon már el is indult a folyamat.
Tudomány-technika Linkeket szokott megosztani a Facebookon? Hamarosan fizetni kell érte
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 13:32
A Meta a Verified előfizetéséhez szeretne minél több felhasználót megnyerni, ezért elsősorban az üzleti profilok számára fizetőssé teszi a linkek megosztását.
Tudomány-technika Hátborzongató módszerrel fenyegeti veszélyes AI-videók hada az egészségünket
Czwick Dávid | 2025. december 13. 11:36
Kétségbeejtő fejlemény, hogy egy egész rakás, a közösségi média válogatott felületein futó, mesterséges intelligenciával (MI/AI) előállított tartalmat azonosítottak, melyekre akár szó szerint ráfázhatunk.
Tudomány-technika Rákkeltő fémeket találtak a Magyarországon jogszerűtlenül forgalmazott ízesített vape-ekben
Dialogue Creatives | 2025. december 9. 09:34
Egy friss tudományos vizsgálat kimutatta, hogy a bizonytalan eredetű ízesített e-cigaretták rákkeltő és toxikus fémeket tartalmazhatnak, amelyek koncentrációja a használat során akár ezerszeresére nőhet. Az e-cigaretták térnyerése számos európai országban jelent problémát, hazánkban is kihívást jelent az ellenőrizetlen, zárjegy nélküli vape-piac, amelyet a legújabb trendek szerint a kétes eredetű webáruházak és bújtatott közösségi médiás hirdetések tartanak életben. A tudományos eredmények és a hazai hatósági tapasztalatok együtt arra mutatnak: a fogyasztók gyakran olyan eszközöket szívnak, amelyek összetételét még a gyártó vagy a hatóság sem ismeri.  
Tudomány-technika Ne maradjon le! Mesterségesintelligencia-stratégia mint új versenyelőny
Izsó Márton - Veresegyházi Gábor | 2025. december 5. 15:01
Hogyan formálja át az MI a hazai üzleti világot? Erről is beszélgettünk Dr. Barta Gergővel, a Deloitte vezető AI-szakértőjével.
Tudomány-technika Jó vergődést? Lendületben a zombigyár, újabb lenullázott szektort kaphatunk a Google MI-től
Czwick Dávid | 2025. december 5. 10:32
Azt nem lehet mondani, hogy nem figyelmeztettek sokan, sok helyen a kibontakozó végveszélyre. Mostanra elég a mesterséges intelligencia (MI) egy frissítése, két szolgáltatás összevonása, átpozicionálása, és rögtön egész iparágak kivéreztetése zajlik le a szemünk láttára.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG