2p

A Skype-ot 2003-ban alapították Észtországban.

A Microsoft korábbi bejelentésének megfelelően hétfőtől megszűnik a Skype, az internetalapú telefon- és videoszolgáltatás. A cég honlapján közzétett hírlevél szerint a Microsoft a Teams-et fejleszti tovább. A Skype-ról a Teamsre való váltás ingyenes a felhasználók számára, és nem igényli a fiók hitelesítő adatainak módosítását – írja a Telex. 

„Minden kapcsolatod és csevegésed automatikusan átkerül. A következő napokban a Skype alkalmazásban is kapsz majd egy értesítést a szükséges műveletek végrehajtására vonatkozó javaslattal” – áll a Microsoft hírlevelében. 

A Skype-adatok 2026 januárjáig lesznek elérhetők a felhasználók számára, „hogy legyen idejük eldönteni, mit kezdjenek velük”, és ők maguk is törölhetik azokat. Az adatok automatikusan törlésre kerülnek, ha 2026 januárjáig nem történik intézkedés. A 2003-ban alapított Skype az elmúlt években nehezen tudott lépést tartani a felhasználóbarátabb riválisokkal, mint például a Meta tulajdonában lévő Zoommal.

A Skype-ot 2003-ban alapították Észtországban és gyorsan elterjedt, mert világszerte ingyenesen lehetett indítani hívásokat, miközben a hagyományos telefonokon a nemzetközi hívások után fizetni kellett, sokszor nem keveset. A Skype-ot 2005-ben 2,6 milliárd dollárért megvásárolta az eBay, majd a Microsoft 2011-ben 8,5 milliárd dollárért készpénzben megvette a szolgáltatást, ami addig a vállalat valaha volt legnagyobb felvásárlása volt. A Skype-nak abban az évben mintegy 150 millió havi aktív felhasználója volt, 2020-ra ez a szám 23 millióra csökkent. A Microsoft 2017-ben indította el a Skype-hoz hasonló Teams platformot – írta a Telex.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Tudomány-technika Valami készül: Zuckerberg bedöntheti a Polymarketet?
Czwick Dávid | 2026. július 2. 10:41
Bár Mark Zuckerberg arra törekszik, hogy technológiai mamuttá váló cégét, a Facebookot – vagyis inkább a cégbirodalmát tőzsdei cégként összefogó Metát – és annak imázsát kizárólag a mesterséges intelligenciára és a nyílt forráskódú modellekre alapozza, a háttérben most egy egészen más, merész és megosztó projekten töri a fejét. Főként a Polymarket hívei izgulhatnak.
Tudomány-technika Egyik napról a másikra megemelte a MacBookok és az iPadek árát az Apple
Privátbankár.hu | 2026. június 28. 14:16
50-100 ezer forinttal drágultak az almás tabletek és laptopok.
Tudomány-technika Lecsaptak az orosz hackerek – iskolákat és önkormányzatokat is érintett a bruális méretű támadás
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 12:47
Az alapvető előírásoknak sem tettek eleget az érintettek. Most számoltak csak be a Belgiumban történt rendkívüli esetről.
Tudomány-technika „Miért van az, hogy a Tesla messze a legjobban fogyó autó?” Mutatjuk
Czwick Dávid | 2026. június 22. 14:38
Szép? Bivaly erős? Vagy egyszerűen csak egy szimbólum, amivel eljutni is alig lehet bárová? Legyen az az e-autózás őszintén csodálkozó érdeklődője vagy ámuló olvasó, sok a kérdés a Tesla autóinak óriási népszerűsége mögött. Egy biztos: mivel elektromos autóról van szó, nem érdemes egy kalap alá venni a benzinfaló, hatalmas kerekeken guruló méretes terepjárókkal. 
Tudomány-technika Itt a bizonyíték: valóban van hatékony védelem az újszülöttekre leselkedő legnagyobb veszély ellen
Litván Dániel | 2026. június 21. 12:32
Évente 3,6 millió gyerek kerül emiatt kórházba. Egy tanulmány szerint nem csak ígér, de teljesít is az új vakcina.
Tudomány-technika A kegyelmi botrány már csak hab volt a tortán?
Privátbankár.hu | 2026. június 14. 15:57
Egy matematikus szerint már jóval előbb megroppant a Fidesz tábora.
Tudomány-technika Több ezer milliárd okot talált a Teslának az Nvidia vezére – ez jön a csodaautók helyett
Czwick Dávid | 2026. június 14. 13:44
A napjaink egyik leghatalmasabb tech cégévé avanzsált amerikai Nvidia vezérigazgatója is úgy látja: több ezer milliárd dolláros piacot jelenthet a Teslának az Optimus általános felhasználású, humanoid robotjainak gyártása. A Tesla ugyancsak elkötelezett, kukázták is a Model S gépkocsijukat, hogy ugyanott összerakják az emberi alakkal rendelkező gépszörnyet, minden munkás rémét. Mutatjuk, mit érdemes tudni a részletekről!
Tudomány-technika Hatalmas a vita az új alkoholtanulmányok körül – megvásárolták a kutatókat?
Kollár Dóra | 2026. június 14. 10:21
Megjelent egy új tanulmány, még a Biden-kormányzat idejéről. Kis mennyiségben sem orvosság az alkohol. 
Tudomány-technika Berlinből jelentjük: az emberi robotok már a spájzban vannak
Imre Lőrinc | 2026. június 14. 06:01
Június 10-én és 11-én rendezték meg az Európa egyik legnagyobb ipari-technológiai vállalatához köthető, Bosch ConnectedWorld című kiállítást Berlinben, ahol a német cég a legújabb fejlesztéseit, valamint a mesterséges intelligenciában és a robotikában rejlő lehetőségeket mutatta be. Miközben az eseményt a technológiai optimizmus hatotta át, Németországban és Európában számos tényező hátráltatja a legújabb innovációk terjedését. Pedig ami gazdaságilag rossz, az társadalmilag nem biztos, hogy az.
Tudomány-technika Terjed: a Tesla csodaautói már Magyarország közelében is önállóan száguldhatnak
Czwick Dávid | 2026. június 7. 11:33
A világ egyik legértékesebb autógyártó vállalata megint megmutatta: az elektromos autók terjedését egyszerűen nem lehet megállítani, sőt a folyamat egyre gyorsul. Ha ennek a napokban nyilvánvalóvá vált jeleit kutatjuk a járműpiacon, nem kell messzire mennünk. Elég csak Németországra vagy Litvániára tekinteni. Mostanra ráadásul az is előnyére válhatott a Teslának, hogy viléágszerte ismert vezére, Elon Musk felhagyott a politikai szerepvállalással.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG