Halász Klára, a siófoki Tourinform iroda vezetője arról számolt be, hogy becslésük szerint eddig 7-8 százalékkal emelkedett a város turistaforgalma a tavalyi év hasonló időszakához képest. A főszezon végét jelentő augusztus 20-ai ünnep után a kánikula folytatódása miatt jóval több turista maradt Siófokon, mint a korábbi években, és a meleg hétvége is kedvez a forgalomnak, így várhatóan az utószezon is kedvezően alakítja az idei nyár mérlegét. A siófoki szállodák zöme megtelt erre a hétvégére is, és magánszállás még bőven akad ugyan kiadó, de ezek forgalma is jobban alakul, mint a korábbi években.
Lenyelték az áfaemelést, kedvezmények is vannak
Pártényi Tünde, a siófoki Magistern szálloda igazgatója arról számolt be, hogy a nyáron mindvégig 98-100 százalékos kapacitáskihasználtsággal működtek, és ezen a hétvégén sem lesz ez másként, de ennek ára van. A magyar fizetőképes kereslethez igazodva a szobák árán négy éve nem változtattak, lenyelték az áfaemelést is, és jelentős kedvezményeket adnak a gyermekes családoknak. Az augusztus 20. után számított utószezoni árak például akár 40-50 százalékos kedvezményt is jelentenek az előre foglalóknak. Az igazgató szerint ezek az évek a túlélésről és a visszatérő vendégek számának növeléséről szólnak. A Magistern vendégeinek 80-90 százaléka üdülőcsekkel vagy Szép-kártyával fizetett.
Strenócky Balázs, az Azúr Hotel marketingigazgatója arról számolt be, hogy a szálloda uniós támogatással történt prémiumszárny-bővítésének köszönhetően 22 százalékkal nőtt a kapacitásuk. A szezon eddig jól alakult, a tavalyi átlagosan 87 százalékos kapacitáskihasználtságot sikerült 90 százalékra növelni. Az utószezonban 20 százalékos kedvezménnyel kínálják a szálláshelyeiket, amivel a reményeik szerint elérik a 80 százalékos kapacitáskihasználtságot ebben az időszakban is. Szombatra mindenesetre minden hely elkelt.
Érkeznek a SZÉP-kártyások
Kaponya Éva, a Balatonlelle és Gyenesdiás között magánszálláshelyeket értékesítő Balaton Travel Utazási Iroda vezetője úgy értékelte, hogy a tavalyihoz hasonlóan jól alakult az idei főszezon. Átlagosan a szálláshelyeik 70-80 százalékát sikerült értékesíteni. Az utószezon is kedvezően alakul, továbbra is folyamatosan érkeznek családok, többségük SZÉP-kártyával vagy üdülési csekkel fizet. Erre a hétvégére viszonylag telítettek a magánházak, de a jövő héttől a kapacitások mintegy fele kihasználatlan már.
A szakemberek elmondták, hogy a SZÉP-kártya jóval kisebb adminisztrációs terhet jelent a szolgáltatóknak, mint az üdülési csekk. Problémát okozott viszont az, hogy csak szezon közepén tették közzé: nem átcsoportosíthatók a SZÉP-kártya különböző célra felhasználható "zsebeiben" (szállás, vendéglátás, szabadidő) lévő összegek.
A kedvező időjárásnak és az utószezoni áraknak köszönhetően több siófoki szálloda is teltházzal üzemel a hétvégén, és kedvezőbben alakul a forgalom a balatoni magánszálláshelyeken is - mondták turisztikai szakemberek az MTI-nek pénteken.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Izraeli csapások érték Gázát – több ember meghalt
34 perce
-
Amerika leereszti a vasfüggönyt
körülbelül 1 órája
-
Nem akárki érkezett meg Zelenszkijhez
2 órája
-
Ott ólálkodott egy orosz gép, ahol nem kellett volna
2 órája
-
Furcsa üzenetet küldtek Putyinnak – Orbán Viktor neve is előkerült
3 órája
-
Baj van a légzsákokkal – újabb autókat hívnak vissza
4 órája
-
A Fidesznek nincsenek elvei – az utca embere az idei Pride-ról
5 órája
Mfor.hu Top24
- Vitézy Dávid BKK-sikerekről számol be
- Akadozik a békési palagáz-kitermelési projekt
- Orbán Viktor egy aláírásával szerzett örömöt sokaknak
- Több nagykövet úgy nem lesz ott a Pride-on, hogy mégis ott lesz
- A MÁV-csoport a negyedik zöld busz érkezését köszönti idén
- Ha nyaralni indul, akkor a határon túl érdemes tankolni
- Magyar Péter: „ha ma bárkinek bántódása esik, azért egyedül Orbán Viktor lesz a felelős”
Utazás
Miért érdemes itthon nyaralni, hosszú hétvégézni? Szavazzon!
Eidenpenz József | 2019. június 7. 15:30
Azt mondja a miniszter, belföldön is lehet nyaralni. Van, aki így tesz, van, aki nem, de mik a fő okok? Szavazzon! Előző szavazásunkat pedig egy német áruházlánc nyerte.
Utazás
Így kezdődött az évad a Balatonon
Privátbankár.hu | 2018. május 12. 16:14
Az évtizedes hagyományoknak megfelelően a balatonfüredi ünnepélyes évadnyitóval és a tó megkoszorúzásával szombaton elkezdődött a balatoni turisztikai és vitorlásszezon.
Utazás
Ezeket az utakat zárják le holnap Budapesten
Privátbankár.hu | 2018. május 12. 14:23
Rendezvények és építési munkálatok miatt Budapest több pontján nehéz lesz közlekedni a hétvégén.
Utazás
Vegyi incidens miatt volt lezárva a londoni City repülőtere
Privátbankár.hu | 2016. október 22. 09:29
Lezárták pénteken egy időre a londoni City repülőteret, miután az a gyanú merült fel, hogy valamilyen vegyszer kerülhetett a terminál levegőjébe. A speciális felszerelésekkel kivonult tűzoltóság nem talált veszélyes anyagot, így a légikikötőt péntek este ismét megnyitották.
Utazás
Egyiptom helyett idén inkább Bulgáriába és Spanyolországba utaznak a magyarok
Privátbankár.hu | 2016. február 27. 09:42
Egyiptom helyett az idén inkább Bulgáriába és Spanyolországba utaznak a magyarok az előfoglalások adatai alapján - közölte az Invia online utazási ügynökség az MTI-vel.
Utazás
Ebben a városban már nyomozók keresik az illegális szálláskiadókat
Privátbankár.hu | 2015. augusztus 1. 08:27
Álruhás nyomozókkal is kutatnak Barcelonában az adót nem fizető illegális szálláskiadók után, miközben új adót vetettek ki rájuk és korlátozzák az új engedélyek kiadását. Csakhogy ez egyelőre szélmalomharcnak tűnik, 14-szer annyi illegális szobakiadó lehet, mint amennyi hivatalos. A város közben nyugodtan kiteheti a megtelt táblát.
Utazás
Jó a rajt: így indult az év a szállodásoknak
Privátbankár.hu | 2015. május 3. 10:21
A legfrissebb adatok szerint az év első két hónapjában 10 százalékkal nőtt a belföldi vendégéjszakák száma a szállodákban. Nincs ok a panaszra: a külföldiek is szép számmal jöttek, főleg a brit és amerikai vendégek száma ugrott meg drasztikusan, az oroszok továbbra is elmaradnak.
Utazás
Már két ötcsillagos strand van az országban: ez az egyik
Privátbankár.hu | 2015. május 2. 15:38
Ötcsillagos minősítést kapott a hajdúszoboszlói strand, eddig csak egy ilyen strandunk volt.
Utazás
BKK bérlete van? Így autózhat vele ingyen
Privátbankár.hu | 2015. április 29. 11:30
Újabb szintre tört be a közösségi autózás: BKK bérlettel havidíj nélkül, fél órás távra vehetjük kölcsön az Avalon autóit.
Utazás
Ma estig biztos kitart a magyar-lengyel barátság - Hajrá magyarok!
Nagy László Nándor | 2015. április 25. 10:41
Nagy Lajos óta nem volt ennyire magyar Krakkó - a korábbi lengyel királyi székhelyen ma bizonyosan percenként hallhatunk magyar szót, hiszen nagyjából 3-4 ezer magyar szállta meg a várost a divizíó IA világbajnokság - számunkra - döntőjére készülve. Ma este az elitligába jutásért játszik magyar jégkorong-válogatott.
Heti top
- És akkor leszállt Netanjahu titkos gépe Moszkvában – mit lép Putyin az iráni háborúban? 2025. június 22. 06:04
- A hideg futkoshat a hátán, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró 2025. június 23. 07:17
- Nagy bejelentést tett a Magyar Telekom 2025. június 26. 14:41
- Trump elszámolta magát a Közel-Keleten 2025. június 24. 09:55
Havi top
- Megrogyott a forint, méregdrága egy euró 2025. június 17. 07:21
- Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem 2025. június 7. 08:58
- Alig hihető, hogy ennyibe kerül egy euró 2025. június 2. 07:45
- Izrael kiengedte a szellemet a palackból – Irán atomhatalommá válhat 2025. június 15. 10:03
A privátbankár ajánlja
Friss
Nemzetközi
Izraeli csapások érték Gázát – több ember meghalt
Legalább 49 halálos áldozata van az izraeli légicsapásoknak Gázában
34 perce
MBH Bank elemzés
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
-
A magyar festészet ikonja – új megvilágításban
04:04
-
15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe
18:06
-
Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról
13:01
-
Villámcsapás kényszerítette földre a Wizz Air Budapest és Stockholm közötti gépét
12:12
-
Extrém élménypark Budapesten
08:08
A vidék hírei
-
Mindenki kerülte a „Pride” szót, de az üzenet egyértelmű volt
12:27
-
Népszavazási kezdeményezésekről is döntött a közgyűlés – elutasították az előterjesztést
19:07
-
Már tuti: Aldi épül a Felsővárosban
16:05
-
Baleset és komoly torlódás Füzesabonynál, az M3-ason
14:27
-
Cukorbetegek világnapja: a betegség megértése, kezelése és prevenciója
10:40
legolvasottabb
-
Megrogyott a forint, méregdrága egy euró
2025. június 17. 07:21
-
Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem
2025. június 7. 08:58
-
Alig hihető, hogy ennyibe kerül egy euró
2025. június 2. 07:45
-
Izrael kiengedte a szellemet a palackból – Irán atomhatalommá válhat
2025. június 15. 10:03
-
Vészjósló üzenetet küldött Irán a nagyhatalmaknak
2025. június 14. 11:47
top 24
-
Furcsa üzenetet küldtek Putyinnak – Orbán Viktor neve is előkerült
2025. június 28. 12:24
-
Nem akárki érkezett meg Zelenszkijhez
2025. június 28. 13:51
-
Sorra érik a pofonok a Fidesz-kormányt – nem furcsa az időzítés? – Ez Viszont Privát
2025. június 27. 19:14
-
Ott ólálkodott egy orosz gép, ahol nem kellett volna
2025. június 28. 13:14
-
A Nézőpont módszertana alapján tartósan vezet a Fidesz
2025. június 27. 16:44
