2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Egyelőre rövid távra, amíg felmérik a helyzetet és kitalálják a válaszlépéseket.

Felfüggeszti az Egyesült Államokba irányuló exportját a Jaguar Land Rover (JLR) brit autóipari csoport az amerikai vámemelések miatt.

Az indiai Tata Motors ipari konglomerátum tulajdonában lévő cég szóvivője Londonban közzétett rövid szombati nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok a JLR luxusmárkáinak fontos piaca, de a cég jelenleg az új kereskedelmi feltételekre adandó válaszon dolgozik üzleti partnereivel, és jelenleg rövid távra szóló lépéseket tesz.

A szóvivő szerint ezek közé tartozik, hogy a vállalat áprilisra leállítja Amerikába irányuló szállítmányait.

Úttalan utakra eljutnak, de az amerikai piacra egy darabig nem mennek a Jaguar Land Rover autói
Úttalan utakra eljutnak, de az amerikai piacra egy darabig nem mennek a Jaguar Land Rover autói
Fotó: Depositphotos

A Jaguar Land Rover szombati bejelentésének előzményeként Donald Trump amerikai elnök a héten ismertette az új „viszonossági importvámokról” szóló rendeletét, és ennek egyik sarkalatos eleme a járműimportra kirótt külön 25 százalékos vám.

A rendelet alapján az Egyesült Államok a többi szektorra differenciált vámrendszert vezet be: az autóiparon kívüli importra vonatkozó 10 százalékos alapráta mellett az Európai Unióból érkező behozatalt például 20 százalékos, a kínai importot 34 százalékos – a korábban érvényesített vámokkal együtt 54 százalékos –, a Nagy-Britanniából vásárolt nem autóipari termékeket 10 százalékos amerikai vám terheli.

Londoni pénzügyi elemzők szerint az amerikai vámok súlyos hatást gyakorolhatnak a brit autóiparra, amely évente 110 ezer járművet exportál az amerikai piacra.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Remekelt a Grafisoft Park SE az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:23
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye az első negyedévben jelentősen, 20 százalékkal 2,67 millió euróra nőtt, összhangban a menedzsment várakozásaival – közölte a társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Visszaállnak a Wizz Air Budapest-Tel Aviv járatai
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:57
A biztonsági helyzet javulásával a Wizz Air május 28-tól újraindítja a Budapest és Tel-Aviv közötti légi összeköttetést – közölte a légitársaság az MTI-vel szerdán.
Vállalat Prémiumügyfeleinek kedveskedik az UniCredit
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 15:52
Az UniCredit bejelentette a „Prime by UniCredit Bank” új, prémium ügyfelei számára kidolgozott szolgáltatási modelljének indulását, egyszerre kilenc közép- és kelet-európai piacon – Bulgáriában, Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban, Csehországban, Magyarországon, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában és Szlovéniában.
Vállalat Szintet lépne a cégével? Mutatjuk, hogyan teheti
Natív tartalom | 2026. május 13. 14:22
2017-ben indult el a Modern Mintaüzem Program. Nem titkoltan azzal a céllal, hogy új szintre emelje a hazai kis- és középvállalkozások technológiai fejlettségét és hatékonyabbá tegye az üzleti folyamataikat. Cikkünkben bemutatjuk, hogy egy vállalkozásnak miért érdemes csatlakoznia a kezdeményezéshez.
Vállalat Erősen kezdte az évet a TUI
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:43
A TUI Group, a világ vezető utazásszervezője a tavalyinál és az elemzők által vártnál egyaránt kedvezőbb üzemi eredménnyel zárta a március végével záródott második pénzügyi negyedévét.
Vállalat Ezt a veszteséget sem köszöni meg a Porsche SE
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:23
A Volkswagen Csoportot irányító befektetési cég, a Porsche SE német multinacionális vállalat 923 millió euró adózás utáni veszteséggel zárta az idei első negyedévet, miután leírást hajtott végre a Volkswagen-csoportban lévő részesedésén.
Vállalat Akár 50 milliárd forintnyi saját részvényt is visszavásárolhat a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 09:44
Közel 182 millió részvény lehet érintett a tranzakcióban.
Vállalat Miniszterelnökkel egyeztetett a 4iG-vezér
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 08:56
Stratégiai partnerhez látogatott Jászai Gellért.
Vállalat Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:42
Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall német védelmi konszern – jelentette be Armin Papperger vezérigazgató a vállalat online formában tartott éves nagygyűlésén kedden.
Vállalat Színt vallott a Richter: lerontotta a profitját az erős forint
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:35
Richter vezérigazgató-helyettes: a kedvezőtlen árfolyamhatások mellett is erős maradt az alapműködés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG