2p
Ha ez bejön, lenyomhatják a piacvezető Apple-t és Samsungot.
A Huawei törökországi kutatóintézete. Forrás: huawei.com

A Reuters cikke szerint alig másfél hónapot kell már csak várnia a rajongóknak a kínai csúcstelefon-gyártó, a Huawei legújabb készülékére. Az október 16-án érkező telefonpáros, a Mate 10 és a Mate 10 Pro ugyanakkor valami teljesen újat hoz a piacra, amivel a kínai gyártó azt reméli, hogy lenyomhatja az okostelefon-piac két jelenlegi sztárját, az Apple-t és a Samsungot. Ezekbe a telefonokba ugyanis már egy új mesterséges intelligencia chip kerül majd, ami számos, vadiúj funkciót hozhat a telefonpiacra.

A tervek szerint az új készülékekben elhelyezett Kirin 970 chip segítségével a telefonok már képesek lesznek egyebek mellett valós időben szinkrontolmácsolni, emellett azonnali képfelismerést, jobb beszédfelismerést, valamint számos kiterjesztett-valóság funkciót ellátni. A fordítás nem csak hanggal, hanem szövegekkel is működik majd, például ha a telefont egy idegen nyelvű tábla elé tartjuk, a képernyőn már a lefordított szöveg jelenik majd meg. Ráadásul mindezt kevesebb akkuhasználattal, az optimalizálásnak köszönhetően ugyanis feleannyi áramot eszik majd a telefon.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Újabb szolgáltatást szüntet meg a Revolut Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 17:00
Véget ért a Revolut készpénz befizetésére vonatkozó teszt időszaka Magyarországon, éles bevezetés helyett azonban kivezetés lett a történet vége.
Vállalat Ezt üzeni az ember, aki berendezte a fél világot: mindig legyen pénz a kasszában!
Elek Lenke | 2026. január 1. 15:25
A világ egyik leggazdagabb embere, üzleti zseni, aki berendezte a fél világot. A bútorai és ezerféle lakberendezési tárgya minden kontinens lakásaiban jelen vannak. De ki is volt Ingvar Kamprad, az IKEA 2018-ban elhunyt megalapítója?
Vállalat Ötéves mélyponton a BYD eladásai
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 14:45
A BYD kínai elektromosautó-gyártó 2025-ben mindössze 7,73 százalékkal növelte eladásait, ilyen szerény dinamikára öt éve nem volt példa. Ráadásul az elmúlt hónapokban folyamatosan csökkent az értékesítés.
Vállalat Meglepően sokat neteztünk a Telekom hálózatán
PR | 2025. december 30. 12:26
A kedvezmények, szezonális ajánlatok is megdobhatták a forgalmat.
Vállalat Menekülés az orosz piacról: közel 400 milliárdos veszteséggel szabadul a Citigroup
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 11:43
Eladják az orosz leányt, elkönyvelik a veszteséget.
Vállalat Paraguayban terjeszkedik az OTP
Herman Bernadett | 2025. december 30. 08:16
Egy paraguayi bankba fektet be az OTP. A dél-amerikai ország legnagyobb digitális bankjáról van szó. 
Vállalat Mielőtt bárki észrevenné – a gépek már tudják, mi következik
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 15:10
Gondoljon bele, cégénél már azelőtt tudnak egy közelgő problémáról vagy üzleti lehetőségről, hogy arra kollégái közül bárki felhívná a figyelmet. A gépek ugyanis jeleznek, mielőtt romlana a minőség, a projektadatokban hetekkel előre kirajzolódik, hol lesz csúszás, az ügyfél pedig már akkor „üzen”, hogy vásárolni fog, amikor ezt még el sem döntötte. Mindez nem a jövő zenéje, hanem az adatok ereje – és azoké a vállalatoké, amelyek ezt kiaknázzák. A Kontron tapasztalatai szerint a legtöbb szervezetben ezek a jelek már ma is ott vannak, csak nem jutnak el időben a döntéshozókhoz.
Vállalat Erős kritika Nagy Mártonéknak, a kriptocég lábbal szavaz
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 12:01
A Kriptomat, amely december 19-én lépett be a hazai piacra, úgy döntött hogy december 26-án este 11 órától felfüggeszti magyarországi szolgáltatásait.
Vállalat Az amerikaiak engedélyt adtak a szerb NIS-nek, de nem olajvásárlásra
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 09:01
A szerbiai állami olajvállalat, a NIS amerikai jóváhagyást kapott az orosz részesedés eladásáról szóló tárgyalásokhoz.
Vállalat Erős kínálat, de visszafogott kereslet jellemzi a kkv-hitelezést
PR | 2025. december 24. 11:42
A magyar kis- és középvállalatok számára a finanszírozási források ma is elérhetőek, a kihívás inkább az ideális gazdasági környezet megteremtése. A vállalkozások egyre tudatosabban kezelik hitelügyleteiket, a bankok pedig partnerekként támogatják őket abban, hogy a források valódi beruházásokat szolgáljanak. A Cégkassza Podcast legújabb epizódjában Benkó Tamás, az UniCredit Bank kis- és középvállalati területének ügyvezető igazgatója osztotta meg tapasztalatait a kkv-hitelezés aktuális trendjeiről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG