2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

"Valaki vigye el ezeket végre!" - hangzik szinte a kiáltás.

Nem semmi akciót hirdetett a Microsoft az Egyesült Államokban: ha valaki megveszi 650 dollárért a gyártó csúcskategóriás készülékét, a Lumia 950 XL-t, teljesen ingyen kap mellé egy Lumia 950-est, amelynek az értéke 549 dollár (cirka 152 ezer forint). Mintha csak ordítaná a Microsoft, hogy "könyörgök, valaki vigye el végre ezeket!". A múltkor éppen a Lumia közép- és kelet-európai termékmenedzsmentjéért felelős igazgatóval beszélgettünk, érdemes megnézni a vele készült interjút, ahol a telefont is jobban megismerheted.

A redmonti cég a múlt héten tette közzé a 2016 harmadik üzleti negyedévre vonatkozó jelentését, a Lumiákra nézve siralmas eredménnyel: mindössze 2,3 millió mobilkészüléket sikerült értékesíteni, ami az előző év azonos időszakához (8.8 millió darab) képest 73 százalékos visszaesést jelent, így jogosan gondolhatjuk, hogy most ki akarják pucolni a raktárakban maradt készletet.

Az, hogy a kutya sem veszi Microsoft telefonjait, betudható az android operációs rendszert futtató készülékek és az Apple piaci uralmának: az IDC mérése szerint 2015-ben a felhasználók 82,8 százaléka androidos telefont használt, míg iOS-t 13,9 százalék. A Windows Phone részesedése 2,6 százalék volt.

De mit akar a Microsoft?

A céget vezető Satya Nadella még tavaly fogadkozott, hogy egy sokkal letisztultabb, célcsoport- orientált termékportfólióra törekednek hosszútávon - mindezt akkor, amikor a teljes 7,6 milliárd dolláros értékcsökkenési leírással gyakorlatilag kiderült, hogy a Nokia felvásárlása totális bukásnak bizonyult.

A Microsoft célja egy egységes rendszer megteremtése volt a Windows 10 segítségével: ez talán a jövőben bejöhet, de egyelőre még messze vannak azok a készülékek, amelyek tényleg képesek lesznek gördülékenyen kihasználni az operációs rendszer adta előnyöket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Shell néhány szóra méltatta Orbán Viktort
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 08:31
A nemzetközi olajvállalat reagált a miniszterelnök vádjaira.
Vállalat Az Ubernek nagy tervei vannak Európában a nem taxi piacon
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 08:01
A technológiai vállalat azt tervezi, hogy idén hét új európai országba terjeszti ki kiszállítási üzletágát.
Vállalat Ezt reagálta az Erste Orbán Viktor évértékelős szavaira
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 14:44
Rövid reakciót adott a bank a miniszterelnök vádjaira.
Vállalat A Gránit Bank nyerte az innovációs fődíjat az év bankja versenyen
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:21
A MasterCard ebben az évben is kiosztotta „Az év bankja” verseny díjait, a fődíj ezúttal az OTP Bankhoz került. A Gránit Bank azonban három kategóriában is első lett.
Vállalat Óriási területet kapott kutatásra Líbia partjainál a Mol
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:38
Sikeres volt a Mol közös pályázata a Repsollal és a Turkish Petroleummal: megkapták a Földközi-tenger O7-es blokkját. Bár a magyar vállalat részesedése kisebb, így is bőven lesz területük a szénhidrogén-kutatásra.
Vállalat Nem fogy jól a sör, súlyos leépítések a világ egyik legnagyobb gyártójánál
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:00
A Heineken szerdán közölte, hogy világszerte akár 6 ezer munkahelyet is megszüntethet a következő két évben a gyenge kereslet miatt.
Vállalat Egyre kevesebb cég tud érdemi fizetésemelést adni
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:30
A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban – derül ki a Hays Hungary frissen publikált Salary Guide 2026 kiadványából.
Vállalat Szárnyra kapott a kultikus olasz autómárka
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:30
A Ferrari olasz sportautó-gyártó rekord nyereséggel és bevétellel zárta a tavalyi évet.
Vállalat Brutálisan rossz számokat jelentett a Honda
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:41
A Honda Motor kedden arról számolt be, hogy harmadik negyedéves nyeresége 61 százalékkal visszaesett.
Vállalat Az MBH Bank elhárította a reggeli hibát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:01
Kedd délután 4 órára befejezték a technikai hiba elhárítását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG