2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Nemrég még óriási veszteségről számoltak be, hogyan alakultak a számok?

Nyereséggel zárta legutóbbi gazdálkodási évét a Tesco-Global Áruházak Zrt. Magyarországon: a cég adózás utáni eredménye 13,2 milliárd forintra emelkedett az egy évvel korábbi jelentős, 68 milliárd forintos veszteséget követően - ez derült ki az áruházlánc nyilvános cégadatbázisban közzétett legfrissebb adataiból.

Minek tudják be a jó eredményt?

A februárban zárult pénzügyi évben a Tesco évszázados történetének addigi legrosszabb éves eredménye volt. Erről itt írtunk bővebben! >>>

Az értékesítés nettó árbevétele a 2015. március 1. és 2016. február 29. közötti üzleti évben 0,71 százalékkal emelkedett az előző évhez képest, így 614 milliárd forint volt. Ez a növekedés a jelentés szerint elsősorban az élelmiszer választék fejlesztésének, a vásárlók számára kedvező akcióknak és áraknak, illetve az online kereskedelem, valamint a kis formátumú boltok fejlődésének eredménye - írták.

Az egyéb ráfordítások összege a tárgyévben 43,8 milliárd forintra csökkent. A jelentős csökkenést az okozta, hogy míg az előző üzleti évben az ingatlanokra közel 60 milliárd forint terven felüli értékcsökkenést számolt el a cég, addig az idén ennek értéke csupán 8,5 milliárd forint volt.

A pénzügyi műveletek eredménye 14,7 milliárd forint nyereség volt, ami az előző évhez képest 6,4 milliárd forinttal magasabb.

Mégis munkaerőhiánnyal küzdenek

A Népszabadság írt arról néhány napja, hogy vannak olyan Tesco üzletek, ahol gyakran hiánycikk a hús és a tejtermék is A Magyar Idők arról számolt be, hogy megremegett a lánc működése: az áruházlánc gyáli országos frissáru-elosztó központjában akkora problémává duzzadt a munkaerőhiány, hogy akadályokba ütközik a megrendelt termékek kiszállítása az üzletekbe.

Legutóbb pedig a budaörsi áruháznál tiltakoztak a dinnyetermelők a Tesco túlzottan alacsony akciós árai lenyomják a felvásárlási árakat. Részletek >>>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Csökkenő számokkal zárta az első negyedévet a Rába Nyrt.
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 19:22
A Rába Járműipari Holding Nyrt. 13,341 milliárd forint árbevételt ért el az idei év első negyedévében, ami 8,3 százalékkal marad el 2025 azonos időszakához viszonyítva. Adózott vesztesége 212 millió forint lett, míg 2025 első négy hónapjában még 21,116 millió forintos nyereségről számolt be – tudatta a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán.
Vállalat Remek évet zárt a Budapest Airport 2025-ben
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 18:15
A Budapest Airport Zrt. 2025-ös értékesítés nettó árbevétele 475,531 millió euró volt, az előző évi 412,584 millió euróval szemben, az adózott eredménye 184,302 millió eurót tett ki a bázisidőszak 100,114 millió eurójával szemben – közölte a társaság a 2025. évi nyilvánosan elérhető beszámolójában.
Vállalat Gyönyörűen termelt a Magyar Telekom macedóniai leányvállalata
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 15:59
A Magyar Telekom macedóniai leányvállalata, a Makedonski Telekom AD – Skopje (MakTel) 14,42 milliárd forint (2,49 milliárd macedón dénár) osztalékot fizet – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán közzétett kibocsátói tájékoztatásban.
Vállalat Nagyot fordult a világ a Hungaroringen
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 14:34
A tavalyi veszteség után pozitívba fordultak a dolgok a Hungaroring Sport Zrt.-nél, ismét nyereséges lett a cég.
Vállalat Nem kap kártérítést a Mol, mégis ünneplik a bírósági döntést
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 12:33
A lényeg nem néhány millió euró volt.
Vállalat Hihetetlen: újabb ezermilliárd dolláros vállalat született az éjszaka
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 09:09
Meghatározó szereplővé válhat a piacon a Micron, és ezt a befektetők is értékelték.
Vállalat Elkaszálták a Mol követeléseit
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 19:09
Elutasították az olajtársaság keresetét, Horvátország nyert a választottbíróságon.
Vállalat Hamar reagált a HungaroControl-vezér interjújára a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 17:33
A légitársaság határozottan cáfolja, hogy folyamatos járattörlések lehetnek nyáron. Sőt, azt írták, hogy a HungaroControl működési nehézségei miatt számos járatuk jelentős késést szenvedett a korábbi nyári szezonokban.
Vállalat Kényszerhelyzetbe hozták a dolgozók a Samsungot, a cég már bónuszokat és részvényeket is ad
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 16:12
Az utolsó pillanatban sikerült megállapodnia a Samsung-dolgozóknak a vállalatvezetéssel, ezért végül nem tették le a munkát. A cég 20 milliárd dollárt bukhatott volna.
Vállalat Ezért nyomoznak a tiszaújvárosi Mol-robbanás után
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 16:46
Halált okozó gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indult a nyomozás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG