2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Meghökkentő ítéletek születnek Kínában: az új iPhone túlságosan hasonlít egy kínai koppintásra, ezért betiltják. Kínai cégeknek pedig engedélyezik, hogy az Apple védjegyét használják.

Betiltotta az Apple iPhone 6 és 6 Plus modellek forgalmazását Pekingben a helyi szabályozóhatóság, ám az amerikai cég fellebbez a döntés ellen, és továbbra is árulja a készülékeket. A szabadalmi bíróság szerint az iPhone túlzottan hasonlít egy kisebb kínai cég termékére, ezért a vásárlók összekeverhetnék őket. A döntés még májusban született, de a héten számolt be róla a kínai sajtó.

KÍnai cégek használhatják az Apple védjegyét

Áprilisban az Apple felfüggesztette iBooks nevű elektronikus könyvszolgáltatását és iTunes Movies nevű online videotékáját is Kínában, sajtójelentések szerint szintén egy hatósági határozat miatt.

Májusban egy másik ügyben is az Apple ellen ítélt a kínai igazságszolgáltatás, amikor úgy döntött, hogy egy kínai cég használhatja táskákon, pénztárcákon és más bőrárucikkeken az iPhone védjegyét.

Óriási piacot veszíthetnek

Kína az Apple második legnagyobb piaca az Egyesült Államok után. Az iPhone 6 és 6 Plus küllemre teljesen megegyezik a cég jelenlegi legújabb modelljeivel az iPhone 6s és 6s Plus modellekkel.

Kínában egyébként az Apple adta az okostelefonok 22,2 százalékát 2016 első negyedévében - most először csökkent a részesedése, miközben a kínai gyártók növelték részarányukat. A Huawei 24,4 százalékos piaci részesedésével meg is előzte az Apple-t.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Jó hír jött a Paksi Atomerőműről
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 13:07
Megérkezett az idei évre tervezett utolsó nukleáris fűtőelem-szállítmány is a Paksi Atomerőműbe, így most 2028 novemberéig elegendő készlettel rendelkezünk az atomerőmű működtetéséhez.
Vállalat Csúnya pofonokba szaladt bele az Airbus – a Boeing után zuhanhat a nagy rivális?
Litván Dániel | 2025. december 7. 10:31
Napsugárzástól elromló vezérlőszámítógép, a hideget nem bíró hajtóművek és elrontott géptest-panelek. Eddig a páholyból nézte a Boeing szenvedését az Airbus, de most rajtuk a sor?
Vállalat Óriási beruházásra készül a Volkswagen
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 13:45
Árult el a vezérigazgató.
Vállalat Az MVM megválaszolta a Reutersnek a gázos kérdést
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 19:28
Az állami tulajdonú csoport akkor is képes lesz elegendő gázzal ellátni az országot, ha az orosz import leállna mondta a cég vezérigazgatója Mátrai Károly.
Vállalat Népautót célozhat a Tesla Európában új modell változatával
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 17:30
A Tesla pénteken, két hónappal az amerikai debütálása után mutatta be Európában Model 3 autójának új, olcsóbb változatát, azzal a céllal, hogy fellendítse az eladásokat a fokozódó verseny és a csökkenő kereslet miatt.
Vállalat Csak nézzük! – jól bevásárolt a Netflix
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 17:10
A Netflix 72 milliárd dollárért megvásárolja a Warner Bros. Discovery stúdióit és streaming részlegét.
Vállalat Újra közelebb kerül Izrael Debrecenhez
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:30
A Wizz Air légitársaság három debreceni járatát is újraindítja a 2026-os nyári menetrendi időszakban, így Tel Aviv, Eindhoven és Isztambul ismét elérhető lesz
Vállalat Elhagyja a Slovnaft vezetői székét Világi Oszkár
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:01
Decemberben távozik a Mol szlovákiai leányvállalata, a Slovnaft éléről a céget leghosszabb ideig vezető Világi Oszkár, akinek helyét ezzel egyidejűleg Szabó Gábor veszi át.
Vállalat 64 milliárd forint készpénz naperőművekért – itt a Mol nagy dobása
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 18:55
Szerződést kötöttek egy cég megvásárlására.
Vállalat Ezt intézte Washingtonban Orbán Viktor? Komoly lépésre készülhet a Mol
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 18:11
A Lukoil érdekeltségeit vinné a vállalat. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG