2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Megvettek egy képregénykiadót, futószalagon jöhetnek a jobbnál-jobb produkciók.
Ted Sarandos tartalomért felelős vezető ás Reed Hastings CEO. Fotó: EPA/Miguel A. Lopes

A Reuters cikke szerint a Millarworld kiadót és két cím kivételével az összes általuk gondozott képregény licenszjogait vásárolták meg, a pontos összeget azonban nem közölték. A 20 éves videómegosztó így gyakorlatilag korlátlan forrást nyert új produkciók, így filmek és sorozatok gyártásához. A Millarworldnek köszönhetjük a Kick-Ass, a Kingsman és a Wanted című filmeket, előbbi kettő jogait nem kapta meg a Netflix. A képregényekből készült filmek összesen 913 millió dollárt hoztak be a mozikban világszerte.

A Netflix ezzel felveszi a versenyt a Walt Disneyvel, akik még 2009-ben vásárolták meg a Marvel Studiost, így azóta ők jegyzik a világhírű szuperhősfilmeket is. Az igazán nagy nyeremény a felvásárlással azonban a skót származású forgatókönyvíró, Mark Millar, aki korábban Marvel filmeken is dolgozott, így amellett, hogy ő működtette a kiadót, neki köszönhetjük a Logan-t és az Amerika kapitány: Polgárháború-t is. A Netflix a legutóbbi második negyedévben egyébként 2,79 milliárd dolláros árbevételt ért el, a nettó nyeresége pedig elérte 65,6 millió dollárt. A hírnek bár örültek, nem különösebben aktivizálta a befektetőket, a cég részvényei 0,6 százalékot erősödtek a nyitás előtti kereskedésben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Szintet lépett a volt pénzügyminiszter cége
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 18:25
Az Oszkó Péter által alapított OXO Technologies Holding N.V. május 15-i sajtónyilvános befektetői eseményén ismertette a 2024-es üzleti év mérföldköveit, valamint a következő időszakra vonatkozó célkitűzéseit.
Vállalat Nagy bejelentést tett Orbán Viktor a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 17:44
Magyarországra költözik a kínai BYD járműipari óriás.
Vállalat Leesik az álla, ha meglátja, mit hozott nyilvánosságra a legnagyobb amerikai kiskereskedelmi lánc
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 16:58
Az elemzők által vártnál nagyobb nyereséggel zárta az első negyedévet a Walmart.
Vállalat Felemás eredményt ért el az egyik Cápa cége
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 15:02
Csökkenő forgalom mellett növekvő nyereség.
Vállalat Amerikai partnerségről tárgyal a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 07:58
Magas szinten folytatott tárgyalásokat a 4iG elnöke az Egyesült Államokban. 
Vállalat Vegyes negyedévet zárt a világ vezető utazásszervező cége
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 14:11
A TUI Group, a világ vezető utazásszervezője növekvő bevétellel és a tavalyinál gyengébb, de a vártnál kedvezőbb üzemi eredménnyel zárta a március végével záródott második pénzügyi negyedévét, a nyári szezon foglalásai azonban csökkentek éves összehasonlításban
Vállalat Óriási autóvisszahívást jelentett be a Ford
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 12:36
A fékrendszerrel nincs minden rendben.
Vállalat Folytatódik az új korszak megteremtése a magyar biztosítási szakmában
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 11:54
Aláírták a megállapodást. 
Vállalat Keserű pirulát kapott a Tesla
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 11:35
Nem sikerült jól a modellfrissítés.
Vállalat Mindenkit meglepett a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 09:08
A vártnál jobb lett a negyedéves eredmény.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG