3p

A Starbucks 85 millió dollár készpénzt és részvényt adományoz Brian Niccol új vezérigazgatónak, miután átigazol Chipotle-tól.

Szeptember 9-én hivatalosan Niccol veszi át a gyeplőt a nehézségekkel küszködő kávézóláncnál. Vezérigazgatóként az lesz a feladata, hogy megfordítsa a cég csökkenő eladásait, javítsa a vásárlók tapasztalatait az üzletekben, és kitalálja, mit kezdjen a nehézségekkel küzdő kínai üzletággal. Ez egy nagy vállalkozás, amiért jól kompenzálják — írja a The Finance 360.

Az új cégvezető bejelentésének napján, augusztus 13-án a Starbucks árfolyama 24,5 százalékkal emelkedett, míg a Chipotle Mexican Grill részvényeit 7,5 százalékkal csökkent. A piaci kapitalizációt tekintve ezen a napon 21 milliárd dollárral nőtt a Starbucks értéke, míg 5 milliárd dollárral csökkent a Chipotle tőkeértéke — számol be róla a Forbes.

Van mit a kévéba aprítani
Van mit a kévéba aprítani
Fotó: Starbucks

Micsoda kompenzáció!

Az új vezető kompenzációs csomagjának nagy része részvényekből áll, amelyek értéke a vállalat teljesítménycéljain és egyéb mutatókon alapul. Első évében a fizetési csomagja elérheti a 116,8 millió dollárt is, ha a vállalat eléri a kitűzött célokat, és azt teljes mértékben elérik.

Niccolnak évi 1,6 millió dolláros alapbérét fizetik, és akár 7,2 millió dollárral többet kereshet készpénzben. Emellett jogosult lesz akár 23 millió dollár értékű éves részvénydíjra is.

A Chipotle elhagyásáért pedig Niccol 10 millió dollár készpénzbónuszt és 75 millió dollár részvényt kap.

„Brian Niccol bebizonyította, hogy az egyik leghatékonyabb vezető iparágunkban, és sok éven át jelentős pénzügyi megtérülést produkált" - áll a Starbucks közleményében. „A Starbucksnál fizetett javadalmazása közvetlenül a vállalat teljesítményéhez és valamennyi érdekelt fél közös sikeréhez kötődik. Bízunk abban, hogy hosszú távú, maradandó értéket tud nyújtani partnereink, ügyfeleink és részvényeseink számára.”

A Chipotle-nál Niccol tavaly 1,3 millió dolláros alapfizetést szedett össze, összesen 22,5 millió dollár kompenzációval. Jövedelmének nagy részét részvényjutalom és opció tették ki, de 5,2 millió dollár készpénzbónuszt is hazavitt.

A Chipotle-nél töltött hivatali ideje alatt a részvények 773 százalékot emelkedtek.

Niccol fizetési csomagja is bőkezűbb, mint menesztett elődjének, Laxman Narasimhannak, akinek 1,3 millió dollár volt az alapfizetése, 5,85 millió dollárig terjedő készpénzbónuszokkal és 13,6 millió dolláros részvényjutalommal. A 2023-as pénzügyi évben Narasimhan javadalmazását 14,6 millió dollárra becsülték, nagyrészt részvényjutalomból.

Narasimhannal ellentétben, aki korábban az Egyesült Királyságban élt, Niccolnak nem kell átköltöznie a Starbucks seattle-i főhadiszállására.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Teslának az „olcsósítás” sem segített
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 07:20
Amerikai eladásai közel négyéves mélypontra estek novemberben az olcsóbb verziók bevezetése ellenére.
Vállalat NATO-kompatibilis drónfejlesztés indulhat: Magyarország regionális központtá válhat
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 17:03
Stratégiai partnerségre lép a 4iG SDT és az Aeronautics.
Vállalat A 4iG teljesen megszerzi az ACE Network céget
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 12:41
A 4iG bejelentette, hogy leányvállalata, a 4iG Informatikai Zrt. részvény adásvételi szerződést írt alá az ACE Network további 30 százalékos részvénycsomagjának megszerzésére.
Vállalat A Generali Biztosító a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségének stratégiai partnerévé vált
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 11:14
Stratégiai megállapodást kötött a piac egyik meghatározó szereplője, a Generali Biztosító és a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) a hazai biztosítási szektor jövőjét meghatározó képzési program támogatására.
Vállalat A 4iG újabb nagy bevásárlása
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 19:12
A 4iG Informatikai Zrt. (4iG IT) adásvételi megállapodást kötött az EQUILOR Alapkezelő Zrt.-vel az általa kezelt Central European Opportunity Magántőkealap tulajdonában lévő a FaceKom Kft. (FaceKom) 100 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról.
Vállalat A 4iG 90 százalékos üzletrészt vásárol
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 16:01
A 4iG Informatikai Zrt. (4iG IT) 90 százalékos üzletrészt vásárol az IoT adatkommunikációs technológiákra specializálódott Mobil Adat Távközlési és Informatikai Szolgáltató Kft.-ben (Mobil Adat).
Vállalat A 4iG eladja földfelszíni műsorszóró és infrastruktúra társaságát
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 09:53
A 4iG Távközlési Holding Zrt. értékesíti az országos lefedettségű országos műsorszóró infrastruktúrát tulajdonló és üzemeltető 4iG Műsorszóró Infrastruktúra Kft. 100 százalékos üzletrészét. A vevő a Pro-M Professzionális Mobil és Hálózati Szolgáltató Zrt.
Vállalat A 4iG lett a török út legnagyobb nyertese
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 19:10
Törökország vezető vállalataival között stratégiai megállapodást a 4iG Csoport a védelmi ipari és technológiai, valamint a tervezett befektetési együttműködések területén.
Vállalat A Private Banking 30 éve Magyarországon: Így lesz a bizalomból vagyongyarapítás
Natív tartalom | 2025. december 8. 17:12
A magyar kétszintű bankrendszer megalakulása óta közel négy évtized telt el, amely idő alatt gyökeresen átalakultak a hazai pénzügyi szolgáltatások. Különösen igaz ez a privátbanki szektorra, amely 30 évvel ezelőtti indulásakor egy szelektív, személyre szabott stratégia mentén épült fel. A szerkesztőségünknek adott interjúban Bálint Attila, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának ügyvezető igazgatója beszélt az ágazat evolúciójáról, a kezdeti bizalmatlanságról, a válságok tanulságairól, valamint arról, hogyan készül fel a Raiffeisen a generációváltás és a digitalizáció kihívásaira.
Vállalat Ez lehet az év üzleti csatája: ringbe szállt a Netflix kihívója
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 16:38
A Paramount Skydance ellenséges felvásárlási ajánlatot indít a Warner Bros. Discovery megszerzésének céljával, miután alulmaradt a Netflixszel szemben a vállalat eszközeiért folytatott versenyben – írta meg a Cnbc.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG