4p

A Vespucci Partners tőkealapkezelő befektetési portfóliójába tartozó innoMask Kft. egy újabb tőkebevonásnak köszönhetően továbblépett a magvető fázisból. A magyar start-up egy olyan újgenerációs, altatásnál használt laringeális maszkot fejleszt, amely páratlan lesz az orvosi eszközök piacán. A tőkét a Széchenyi Alapok Zrt., az Óbuda Uni Venture Capital (OUVC) Zrt. és egy magánbefektető biztosította.

A Vespucci Partners kockázati tőkealapbefektető újabb portfóliócége értékelődött fel 2024 szeptemberében: az orvostechnológiai kutatással és eszközfejlesztéssel foglalkozó, magyar alapítású innoMask Technologies startup egy komoly tőkebefektetéssel magvető fázisból Series A fázisba lépett. Ezúttal a tőkeinjekciót a Széchenyi Alapok Zrt. az Óbuda Uni Venture Capital (OUVC) Zrt. és egy magánbefektető biztosította.

A Vespucci Partners 2020-ban hajtotta végre első befektetését az innoMaskban, a seed fázisban egy laringeális maszk kifejlesztéséhez.

Macher Péter és Sohajda Júlia, a Vespucci Partners társalapítói
Macher Péter és Sohajda Júlia, a Vespucci Partners társalapítói

Az innoMask által fejlesztett maszk csökkenti a traumatikus szövődmények kialakulásának lehetőségét

Az újgenerációs eszköz a biztonságos és gyors lélegeztetést szolgálja a műtéti altatás során. A piacon található hasonló eszközök méretükből kifolyóan sok esetben felsértik a légutat. Az innoMask éppen ezért a fellelhető laringeális maszkokhoz képest egy, a behelyezés pillanatában lényegesen kisebb terméket fejlesztett, mely a kívánt pozícióba helyezés után veszi csak fel végleges méretét. A maszk így biztosítja a légutat, és a biztonságos lélegeztetést a műtét során. A maszkon lévő ballon a leeresztés után könnyen, veszélytelenül eltávolítható, ami várhatóan hatékonyan csökkenti a traumatikus szövődmények kialakulásának lehetőségét, az ápolási igényt, s ezzel időt és pénzt takarít meg a használójának.

„Nagyon örülünk, hogy újabb cégünk értékelődött fel. Az innoMask volt az első portfóliócégünk, amely egészségügyi fejlesztéssel foglalkozott, most más számos orvosi eszközök fejlesztésével, biotechnológiával foglalkozó start-uppal dolgozunk együtt. Ha minden jól megy, az Innomask esetében már nem lesz szükség újabb befektetési körre, a következő lépés az exit lesz – valószínűleg két éven belül” – mondta el az újabb befektetést követően Sohajda Júlia, a Vespucci társalapítója, és ügyvezető partnere.  

Mélytechnológiai innovációkat keres a Vespucci Partners

A másik társalapító, a Vespucci Managing Partnere, Macher Péter a befektetési portfolió összeállításában rejlő versenyelőnyt hangsúlyozta.

„Az a célunk, hogy olyan cégekbe fektessünk, amelyek a technológiai innováció terén igazán erősek. Azért, mert úgy látjuk, hogy azok a típusú start-upok, mint az innoMask, a nemzetközi piacon versenyelőnnyel indulnak, s biztosan labdába tudnak rúgni. Emiatt a mélytechnológiai innovációkat keressük a szoftveres, a hardveres, és az IoT-területen is. A Vespucci komoly előnye, hogy nagyon hatékony folyamatot fejlesztett ki a befektetésre érdemes cégek kezdeti átvilágítására, ami azt eredményezi, hogy a leginkább fejlődő- és versenyképes cégekbe tud fektetni a vállalat.”

A Vespucci Partners kockázati tőkebefektető elsősorban olyan közép-kelet-európai start-upokat keres, amelyek úttörő, innovatív termékkel állnak elő, és elsősorban az Egyesült Államok vagy a nagy növekedésű ázsiai piacok felé történő terjeszkedés terve hajtja őket. A befektetés elindulását követően menedzseli a folyamatot, és arra összpontosít, hogy folyamatosan értéket teremtsen, növelje a portfoliócégek értékét, hogy azok következő körös tőkét tudjanak bevonni egészen az exitig. A Vespucci számtalan régiós start-up befektetője, köztük a Transcend 2023-ban eljutott az exitig.

Címkék: Vállalat

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat BBC: az Insta gyermekek bántalmazását népszerűsítő reklámokat futtatott
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 15:41
És ezzel a Facebook, valamint az Instagram anyacégének első jelzései szerint nem is igazán volt gond – írták.
Vállalat Informatikai cég olvad be a 4iG-be
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 17:16
A Poli Computer PC öt regionális központot működtet, szeptember 30-án olvadnak be a 4iG Informatikai Zrt.-be.
Vállalat Éghet a ház a Volkswagen-csoportnál: eladják a focicsapatukat és a Bayern-részesedésüket is
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:49
Miután bejelentette a szerkezeti átalakítást a Volkswagen-csoport, eladhatja a Wolfsburg focicsapatát és több más klubban lévő részesedését.
Vállalat Futballklubokig érhet el a Volkswagen válsága
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:15
A Volkswagen pénzügyi problémáit a német rekordbajnok Bayern München futballcsapata is megérezheti.
Vállalat Milliárdos magyar sikercégbe szállt be a Portfolion
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 18:49
Stratégiai befektetőként csatlakozik a Mobilfoxhoz az OTP Csoport kockázati- és magántőke-befektetőcége, a Portfolion; az egyedi prémium mobiltokokat gyártó és forgalmazó cég irányítása az alapító és többségi tulajdonos, Diller Kevin, valamint csapata kezében marad.
Vállalat Európai autógyárat venne a BYD
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 13:17
A magyarországi gyár után ez lenne a második összeszerelő bázis. 
Vállalat Nem akármilyen üzlet körvonalazódik a 4iG-nél
Privátbankár.hu | 2026. június 30. 09:39
A befektetőket is tájékoztatták arról, hogy 100 százalékra emelnék tulajdonrészüket ebben a cégben.
Vállalat Cégegyesítésekről döntött az Alteo
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 18:08
Több leányát is összeboronálta a tőzsdei cég.
Vállalat Tényleg durva leépítésekre készülhet a Volkswagen
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 13:28
Egyre biztosabb, hogy a korábban tervezett 50 ezerhez képest nagyobb lehet a ténylegesen elküldöttek száma.
Vállalat Még a vártnál is durvább elbocsátásokra készülhet a Volkswagen
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 13:33
Az eredeti számot megduplázhatják.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG