2p
Egyelőre azt tudni, hogy hol nem lesz biztosan zónahatár, és mikortól nem vezetik be biztosan a dugódíjat.

Továbbra sem dőlt el, hogy mikortól és milyen zónahatárokkal vezetik be a dugódíjat - mondta Tarlós István az Inforádióban.

A Nagykörút biztosan nem lesz zónahatár

Három alternatívája van egyelőre a zónahatároknak, ezek között valóban szerepel a Hungária körgyűrű, ám az újságokban olvasható Nagykörút egyáltalán nem szerepel. "2016 januárjától nem csak szándékunkban, de módunkban sincs bevezetni dugódíjat. Egyébként ma még jogszabály akadályozza ezt Magyarországon. Ha jól eltalált zónahatárok lesznek és igazságosan meghatározott díjak, nem lesz például duplikáció az útdíjjal, akkor nem ördögtől való gondolat" - mondta a főpolgármester.

Vidéki olvasóink kedvéért: a Nagykörút (a térképen lilával jelölve) Budapest belvárosának egyik legfontosabb útvonala, mely keresztülhalad a belső kerületeken, Újlipótváros déli határán, a Lipótváros északi részén, Terézvároson, Erzsébetvároson, Józsefvároson, valamint Ferencvároson – ezekről a városrészekről kapták nevüket a Nagykörút egyes részei is: a Teréz körút, Erzsébet körút, József körút, Ferenc körút. A Nagykörút hagyományosan Margit híd pesti hídfőjétől a Petőfi híd pesti hídfőjéig tart, de az elnevezést használni szokták a Margit körút, Alkotás utca, illetve a Villányi úttal kiegészített, Budát is érintő teljes körre is. Forrás: Wikipedia

Egy biztos: lesz dugódíj

A dugódíj alapvetően elkerülhetetlen, miután 2005-ben ígéretet tett rá az előző városvezetés, és már 2013-ban be kellett volna vezetni; egy hallgatólagos megállapodás alapján 2016 végéig lehetett kitolni a határidőt Tarlós elmondása szerint.

Címkék: Vásárló

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Óriási lépés: megtiltják a 18 éven aluliaknak az energiaital vásárlást
Privátbankár.hu | 2025. április 29. 10:50
Várhatóan június elején.
Vásárló Ha Adidas cipőt hord, akkor ezzel érdemes tisztában lennie
Privátbankár.hu | 2025. április 29. 10:03
Meglepetést okozott az Adidas.
Vásárló Így reagáltak a legnagyobb boltláncok: izgalmas számok jöttek a Lidl, az Aldi, a Tesco boltjaiból
Privátbankár.hu | 2025. április 29. 09:03
Úgy fest, a boltláncok javarészt benyelték az árrésstopos mínuszt. 
Vásárló Félelem helyett kíváncsiság uralja a boltokat
Buksza blog | 2025. április 29. 07:56
A mesterséges intelligenciával kapcsolatban az a szakértők egyik legerősebb kifogása, hogy elveheti az emberek munkáját. Ami a kiskereskedelem fizikai munkaköreit illeti, ez egyelőre nem fenyeget.
Vásárló Ha kedden tankolna, ez várhatja a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. április 28. 13:41
Megérkezett az előrejelzés.
Vásárló Négyzetre emelték a rongyrázást: hét deci viszki félmillió forintért és nem az ital a drága
Buksza blog | 2025. április 26. 16:16
A Johnnie Walker korlátozott menyiségben kínált különlegességgel állt elő, az eladási korlát érthetőnek tűnik annak tükrében, hogy majdnem félmillió forintot kell adni egy hétdecis whiskeysüvegért.
Vásárló Hogyan rögzíts stabilan korlátot egyenetlen felületekre?
Márkázott tartalom | 2025. április 17. 11:38
Képzeld el, hogy végre eljött az idő, amikor a terasz vagy a lépcsőház korlátja a helyére kerülhetne, de ahogy elkezdődne a munka, kiderül: a betonfelület messze nem olyan egyenes, mint ahogy azt a tervezőasztalon elképzelted. Ismerős helyzet? Sokaknak igen. Egyenetlen aljzatokkal dolgozni nem csupán bosszantó, hanem technikai kihívás is. Ilyenkor jönnek képbe a különféle konzolmegoldások, amelyekkel még a legmakacsabb betonhibákat is ellensúlyozni lehet.
Vásárló Műfű otthonunkban: a zöldellő kényelem
Márkázott tartalom | 2025. április 16. 10:09
Gondoltál már arra, hogy a mindennapok rohanásában is megteremtheted a természet közelségének érzetét a saját otthonodban? A műfű kitűnő módja annak, hogy a teraszon, erkélyen, sőt még a balkonon is zöld környezetet alakíts ki anélkül, hogy a rendszeres ápolás terheit magadra vennéd.
Vásárló Munkavédelem, digitalizáció: ezekre biztos költ az ipar
Márkázott tartalom | 2025. április 15. 17:27
Az ipari vállalatok 2025-ben még jóval tudatosabban költenek, mint akár néhány évvel ezelőtt. A klasszikus gépbeszerzéseken túl egyre nagyobb figyelmet fordítanak az energiahatékonyságra, a munkavédelemre, a digitális átállásra és természetesen az emberi erőforrások fejlesztésére is. A cél már nem a túlélés, hanem a hosszú távú versenyképesség biztosítása.
Vásárló Nem csupán a magyarokat hagyta faképnél a zsugorodó áruházlánc
Privátbankár.hu | 2025. április 15. 10:07
Nemcsak Magyarországnak fordított hátat a Cora áruházlánc, amelynek hipermarketjei itt az Auchan kezébe kerültek. A vállalat tovább zsugorodik, mert már a nyugat-európai piac is kifog rajta.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG