Megkezdte működését a Huawei Technologies európai szerviz- és visszáruközpontja Pécsen, amely Európából és a környező kontinensekről is ideérkező távközlési berendezéseket és komplett kommunikációs termékeket javítja.
A vállalat MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a Huawei Technologies Páva Zsolt, a város polgármesterének jelenlétében szerda délután nyitotta meg az üzemet, amely a nagy technológiai múltú Szilva utcai elektronikai-ipari központjában kezdte meg működését, s a távközlési multinacionális cég stratégiai partnerén, a Flextronicson keresztül üzemelteti.
A Huawei szerviz- és visszáruközpontja része a cég Magyarországon működő, több termelőüzemből, gyárból és logisztikai bázisból álló, európai ellátó központjának, amelyen keresztül Európát, Észak- és Nyugat Afrikát, Oroszországot és a Közel-Kelet térségét látják el távközlési berendezésekkel és komplett, telekommunikációs megoldásokkal, illetve mostantól az innen visszaérkező árut is kezelik. A szervizközpont összegyűjti, tárolja, javítja, tesztel, és ha szükséges, a legmodernebb környezetkímélő tecnhológiával megsemmisíti az adott termékeket.
Még tesztüzemben
A közlemény idézi Wang Liangot, a központ igazgatóját, aki az ünnepségen azt mondta: az együttműködés partnerükkel, a fenntartható fejlődést szintén szem előtt tartó Flextronics-szal lehetővé teszi, hogy a legmodernebb környezetkímélő technológiával kezeljék a visszárut.
Czakó Tibor, a Flextronics főigazgatója a közlemény szerint elmondta: büszkék arra, hogy a szerviz- és visszáruközpont megnyitásával újabb elemmel bővíthetik szolgáltatásukat a Huawei számára és - mint stratégiai partner - ezzel is hozzájárulhatnak a közös sikerekhez, egy környezettudatos, fenntartható üzleti modell megvalósításához.
A szervizközpont a mostani tesztüzemet követően, 2014 januárjától indul élesben; évente 100 millió dollár értékű árut kezelnek összesen itt - ebből 20 millió dollár értékben újrahasznosítanak - a környezettudatos technológia miatt pedig a széndioxid kibocsátás több ezer tonnával csökken majd a feldolgozás során. A visszáru központ jelenleg mintegy 50 embernek ad munkát.
8 éve Magyarországon
A kínai székhelyű Huawei Technologies Co. mobil- és telekommunikációs eszközöket, valamint hálózati berendezéseket gyártó vállalat. A multinacionális társaság a világ 50 vezető szolgáltatójából 45-öt tudhat ügyfelei között, így a Föld lakosságának egyharmada tartozik a Huawei közvetlen vagy közvetett fogyasztója közé. 150 országban 150 ezer dolgozójuk állítja elő az ügyfelek – többek között városok, közművállalatok – egyedi igényei szerint gyártott, innovatív termékeket. Árbevételük 2012-ben 35,4 milliárd dollár volt, amelynek 13 százalékát kutatás-fejlesztésre fordítják.
A cég Magyarországon budapesti központtal 2005-től működik, partnerein keresztül Pécsett és Komáromban egész Európát termékeikkel ellátó összeszerelő központot, Biatorbágyon szintén európai hatáskörű logisztikai központot, 2014-től pedig, Pécsett szerviz- és visszáruközpontot üzemeltet. A társaság magyarországi tevékenységének bővítése folyamatos a közlemény szerint.
Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026
A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.
Vegyen részt Ön is!
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
-
Áll a bál Washingtonban: kiért harcol az Egyesült Államok Iránban?
14 perce
-
Mennyit ér az ingatlanom? Felfordult az érdi lakáspiac: a használt többet érhet, mint az új
9 órája
-
Gyengélkedik a babaváró és a munkáshitel
11 órája
-
Kettővel több emberrel tér haza Szijjártó Péter gépe Moszkvából
11 órája
-
Túl az életveszélyen a forint, és már vigéckedik
12 órája
-
Európai mércével is felülteljesített a BUX
12 órája
-
Magyar vezérigazgatói felmérés: romlott a bizalom
12 órája
- Lángokban áll az orosz LNG-tartályhajó a Földközi-tengeren
- A spanyol miniszterelnök határozottan kiállt Donald Trumppal szemben
- Reggelre elfogytak a forint könnyei
- Hihetetlen nagy számban fognak szavazni a külföldön élő magyarok
- Szijjártó Péter Moszkvában kér biztosítékot
- Népszavazást indítanak az önkormányzatok
- Megúszta a csődöt Mészáros Lőrinc exvejének eladósodott cége
- Szijjártó Péter bejelentésének sokan fognak örülni 2026. március 3. 08:16
- Váratlan fordulat: mégis mi történt az Ausztriában dolgozó magyarokkal? 2026. március 1. 06:49
- Megölték Putyin szövetségesét – megszólalt az orosz elnök 2026. március 1. 11:58
- A Barátság vezeték leállásnál sokkal nagyobb veszteség éri most Magyarországot 2026. március 4. 16:45
- Nem akárki küldött levélben figyelmeztetést Orbán Viktornak 2026. február 23. 19:52
- A Covidnál is nagyobb sokk következik 2026. február 18. 10:21
- Sorra mondják le az izraeli turisták a budapesti szállodafoglalásaikat 2026. február 21. 12:54
- Visszavinné a palackokat? Már nem sokáig kell boltba járni emiatt 2026. február 22. 11:41
Gyengélkedik a babaváró és a munkáshitel
Bíztatóan indult 2026, de a január már nem volt ilyen rózsás.
Magabiztosan nyitottak a tengerentúli börzék
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
-
Kínát érinti a legsúlyosabban a Hormuzi-szoros lezárása
05:29
-
Bezuhant a babaváró és a munkáshitel iránti kereslet
16:54
-
Tovább romlik a horvát-magyar viszony
15:25
-
Hatalmas létszámleépítést jelentett be a Volkswagen
15:01
-
Visszafordíthatatlan károsodást okozhat a gyerekeknél, ha nem figyelünk a zajra
14:03
-
Baleset az M3-ason: a tűzoltók szabadították ki a sofőrt
15:33
-
Tényfeltáró bizottságot küld Orbán a Barátság-kőolajvezetékhez
12:55
-
Sior: rajzok haza 70.
11:42
-
Orbán Viktor Pétervásárán járt, Horváth László szerinte 8%-kal vezet
08:49
-
Magyar Péter arra kérte az ellenzéki jelölteket, hogy ne fogadják el a Fidesz segítségét az ajánlásgyűjtésnél
07:55
-
Nem akárki küldött levélben figyelmeztetést Orbán Viktornak
2026. február 23. 19:52
-
A Covidnál is nagyobb sokk következik
2026. február 18. 10:21
-
Sorra mondják le az izraeli turisták a budapesti szállodafoglalásaikat
2026. február 21. 12:54
-
Visszavinné a palackokat? Már nem sokáig kell boltba járni emiatt
2026. február 22. 11:41
-
Üzent a Molnak és a kormánynak az Adria vezetéket üzemeltető horvát cég
2026. február 20. 19:30
-
A Barátság vezeték leállásnál sokkal nagyobb veszteség éri most Magyarországot
2026. március 4. 16:45
-
Megnyílt a föld: brutális szakadékba lökték az iráni bombázások ezeket a fémeket
2026. március 4. 10:10
-
A spanyol miniszterelnök erős beszédben szólt vissza Donald Trumpnak
2026. március 4. 12:32
-
Széttépték az OTP-t a befektetők
2026. március 4. 11:50
-
Moszkvában kér garanciát Szijjártó Péter
2026. március 4. 13:00

