1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A vártnál kevésbé erősödött a termelékenység az amerikai gazdaságban. Egy másik hír szerint viszont a várakozásoknál többen kezdtek dolgozni a magánszektorban.

A vártnál kevésbé nőtt a termelékenység az amerikai mezőgazdaságon kívüli ágazatokban a harmadik negyedévben, amikor a bérek már a második egymást követő negyedévben csökkentek. Az éves szintű növekedés 2,3 százalék volt az amerikai munkaügyi minisztérium adata szerint. Ez elmarad a minisztérium által korábban becsült 3,1 százaléktól, és szerényebb a szakértők által várt 2,6 százaléknál. A második negyedévben a termelékenység 0,1 százalékkal csökkent.

A múlt héten az amerikai kormány 2,5 százalékról 2 százalékra rontotta a harmadik negyedévi GDP-növekedésre vonatkozó becslését. Szintén friss adat szerint a harmadik negyedévben 2,5 százalékos volt a munkaerőköltség csökkenése a második negyedévi 0,1 százalékos csökkenés után. A mezőgazdasági ágazaton kívüli termelés 3,2 százalékkal bővült a július és szeptember között. A feldolgozóiparban 5 százalék volt a termelékenység növekedése a harmadik negyedévben a második negyedévi 2,2 százalékos csökkenés után.

Egy másik beszámoló szerint az Egyesült Államokban a vártnál jóval nagyobb mértékben, 206 ezerrel nőtt novemberben a foglalkoztatottak száma a magánszektorban. Elemzők szerényebb, 130 ezres növekedésre számítottak az októberi 130 ezres és a szeptemberi 116 ezres emelkedés után. Az ADP havonta rendszeresen összeállított országos foglalkoztatási jelentése a mezőgazdaságot leszámítva a magánszektor valamennyi területét lefedi, és az első az amerikai munkaerőpiac alakulásáról a héten megjelenő makroadatok sorában.

Később két jó hír is érkezett: héthavi csúcsra emelkedett a chicagói beszerzési menedzser index, egy másik beszámoló szerint pedig jelentősen, 10,4 százalékkal nőtt a használtlakás-eladások száma októberben.

Csütörtökön a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikája jelenik meg az első alkalommal munkanélküli segélyt igénylők számának heti alakulásáról, pénteken pedig a novemberi havi munkanélküliségi és foglalkoztatási adatokat ismerteti a minisztérium. Az elemzők várakozása szerint a munkanélküli segélyt először kérők száma nem változott érdemben a múlt héten a megelőző héthez képest, a novemberi munkanélküliség pedig az októberi 9 százalékon stagnált.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rég nem látott lendület az autópiacon, Magyarország is nagyot ugrott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:49
A közép-kelet-európai autópiacon az új autók értékesítése csaknem egy százalékkal haladta meg a koronavírus-járvány előtti, 2019 első félévi volument az idei első fél évben, míg az Európai Unió egésze továbbra sem tért vissza a járvány előtti szintre – derül ki az AutoWallis legfrissebb, csütörtökön bemutatott autópiaci elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Újabb milliárdok szabadulhatnak fel a magyar vállalkozásoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:02
Folytatódhat a Demján Sándor Tőkeprogram.
Makro / Külgazdaság Visszatérhet egy rég nem látott szint az államadósságnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 14:13
Hatéves csúcs jöhet év végére.
Makro / Külgazdaság Vége: becsukja a NER három híres alapítványát a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:44
A vagyon visszakerül az államhoz, együttesen százmilliárdos tételben kapott közpénzt a három KEKVA.
Makro / Külgazdaság Rálépett a fékre, de még így is bezsebelt 67,5 milliárdot a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:28
Csak egy kategóriában fogadtak el több ajánlatot az előzetesen meghirdetettnél.
Makro / Külgazdaság Mire kell készülni pénteken a tankolásnál?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:26
Változik az ár.
Makro / Külgazdaság Elmondták a tiszás bizottsági tagok, miért Unger Annát választották a vagyonvisszaszerzési hivatal élére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:16
Komoly kutatási múlttal rendelkezik, nem baj, hogy nincs jogi végzettsége.
Makro / Külgazdaság Nagy nyugdíjemelést jelentett be a kormány, januártól sokan dupla pénzt is kaphatnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:24
120 ezer forintnál januártól senki nem kap kevesebbet.
Makro / Külgazdaság Unger Anna lehet a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:11
A bizottság őt választotta, most már a parlamenten a sor.
Makro / Külgazdaság Fittyet hány az ukrán drónokra az orosz gázipar
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 09:29
Jelentősen nőtt a termelés az idei első félévben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG