4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A török elnök megint bedobta a migránskártyát és a konstruktivitás hiányával vádolta meg az EU-t; a magyar miniszterelnök autoriter vezetőkhöz dörgölődzik, és továbbra is előszeretettel keresi az ankarai erős ember társaságát – a tegnapi Orbán-Erdogan találkozó nemzetközi visszhangjából szemezgettünk.
Recep Tayyip Erdogan és Orbán Viktor a Várkert Bazárban. MTI/Szigetváry Zsolt

A világ számos pontjára eljutott annak híre, hogy a török elnök – közvetve a fél várost megbénítva, emberek tömegeinek életét felborítva és szerkesztőségünk tagjait „házi őrizetbe” kényszerítve – 2018 után ismét ellátogatott Orbán Viktor miniszterelnökhöz Budapestre.

Milliók a kapuk előtt

A Japan Times például a látogatás uniós külpolitikai üzenetét emelte ki:

Magyarországon Erdogan azzal fenyegetőzik, hogy kinyitja a kapukat több millió Európába tartó menekült előtt

- írja az angol nyelvű japán lap. A török elnök szerint erre abban az esetben kerül sor, ha nem kapnak több nemzetközi segítséget a migrációs helyzet kezelésére.

A távol-keleti újság Orbán Viktort nacionalista miniszterelnöknek,  az európai nacionalisták migrációellenes vezetőjének nevezi, aki egyike Erdogan kevés európai szövetségesének. Kitér az Erdogan-ellenes tüntetésre is:

Budapesten több száz ember tiltakozott Ankara halálos szíriai katonai offenzívája ellen, és a transzparenseken népirtó diktátornak nevezte a török vezetőt.

Autokratákhoz dörgölődzik

A Japan Times megjegyzi azt is, hogy Erdogan előtt Vlagyimir Putyin orosz elnök járt Budapesten, aki szintén rendszeres vendég a magyar kormányfőnél:

Mindez növeli az aggodalmakat az Európai Unióban, hogy az önjelölt illiberális magyar autokrata vezetőkhöz dörgölődzik.

Orbán Viktor ugyanakkor már korábban megvédte a keleti nyitás politikáját és Ankarát arra hivatkozva,  hogy Magyarország a Berlin-Moszkva-Isztanbul háromszögben fekszik, és egyúttal kvázi képmutatással vádolta meg nyugati kritikusait, akik maguk is kereskedelmi-politikai kapcsolatban állnak a keleti országokkal, írja a Japan Times.

Nem konstruktív az EU

A török Hurriyet angol nyelvű kiadása szintén Erdogan Brüsszellel kapcsolatos megnyilatkozásait emelte ki a budapesti látogatásból.

Erdogan: az EU Törökországgal kapcsolatos attitűdje messze van a konstruktívtól

-hirdeti a címben a lap. A török elnök szerint az EU ezzel a hozzáállással súlyosan károsítja saját érdekeit. Hozzátette: Brüsszelnek meg kellene értenie, hogy Törökország teljes jogú uniós tagságával az EU (is) jól járna. Szerinte a török-uniós kapcsolatokat nem hátráltathatja, hogy  néhány uniós tagországnak problémája van Törökországgal.

A lap hozzátette: a török elnök üdvözölte Magyarország támogatását az ország EU-csatlakozási törekvéseit illetően. (Ezek a tárgyalások ugyanakkor már évek óta holtponton vannak – a szerk.)

A kínai Xinhua hírügynökség szintén azt emelte ki a vizitből, hogy a török elnök szerint nem megfelelő az EU hozzáállása Törökországhoz.

Pompásan megértik egymást

A Bild – a Japan Timeshoz hasonlóan – azt hangsúlyozta, hogy Erdogan ismét a határok megnyitásával fenyegetődzik.

A legnagyobb példányszámú német napilap szerint egyébként Orbán Viktor és a török elnök pompásan megérti egymást.

A magyar miniszterelnök újra és újra keresi az ankarai erős ember közelségét. Legutóbb üdvözölte Erdogan katonai offenzíváját a kurdok ellen Észak-Szíriában. Az októberi EU-csúcson ugyanakkor nem vétózta meg az offenzívát kritizáló határozatot

- írja a Bild.

A lap kitér arra is, hogy a „jobboldali populista” magyar miniszterelnök élesen bírálja a menekültek európai befogadását, különösen a muszlim bevándorlást utasítja el, és támogatja Erdogan azon terveit, hogy a szíreket vissza kell küldeni hazájukba.

A vizitről egyébként itt olvashat: 2021 végén jöhet a gáz Magyarországra a Török Áramlaton. Előzetes cikkünk a témában: Gáz, migránsok, fegyverek – bevonult Budapestre Erdogan. Exkluzív fotónkat pedig itt tekintheti meg: A nap képe: lefotóztuk, ahogy a törökök beveszik a Várat – már megint.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hivatalos: megválasztották Baka Andrást köztársasági elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 15:25
A Tisza Párt jelöltjét megszavazta a parlament.
Makro / Külgazdaság Vitatja a tartozását? Segítenek a pénzügyi békéltetők
Dr. Szente Krisztina | 2026. augusztus 11. 15:06
Az egyik leggyakoribb pénzügyi jogvita, amikor a fogyasztó nem ismeri el a pénzügyi szolgáltató követelésének jogosságát, összegét vagy egyáltalán a tartozást. Az ilyen viták bíróságon kívüli rendezésére a Magyar Nemzeti Bankon belül működő Pénzügyi Békéltető Testület (PBT) eljárása nyújt lehetőséget.
Makro / Külgazdaság Nem akárhol rendeznek kormányülést Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 13:44
Nagy bejelentések jöhetnek.
Makro / Külgazdaság GKI: ezért lettünk a régió leglassabban növekvő gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 08:16
Románia 200 százalékot nőtt euróban mérve 15 év alatt. Magyarország 70 százalékot. A különbség nem véletlen.
Makro / Külgazdaság 21 nap maradt hátra az uniós pénzek hazahozatalára
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 13:40
A hónap végéig kell teljesíteni a magyar helyreállítási terv valamennyi elszámolható mérföldkövét.
Makro / Külgazdaság Júliusi költségvetési bravúr – több mint 500 milliárd forintos többlet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 11:30
Júliusban a központi alrendszer többlete 524,3 milliárd forint volt, ami 537,1 milliárd forinttal kedvezőbb az egy évvel korábbinál.
Makro / Külgazdaság Banai Péter Benő: az euróbevezetés követelményeinek elérése a teljes gazdaság számára hasznos
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 06:12
A világgazdasági folyamatokat vizsgálva a jegybank által júniusban meghatározott 2 százalék alatti éves inflációs szint továbbra is reális – jelentette ki Banai Péter Benő az MNB Podcast legutóbbi adásában.
Makro / Külgazdaság Jobban járnak a szennyezők? Egyszerűbb lesz a bevándorlás? Szakértőt kérdeztünk az eltörölt adókról
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 9. 06:01
Több adónem is megszűnik Magyarországon, amelyek a települések bevételeit, a nagy ipari szennyezőket, valamint a bevándorlást érintik. Ezeket egytől egyig az Orbán-kormányok alatt vezették be őket. Egyszerűbb lesz harmadik országból betelepülni? Jobban járnak a szén-dioxid-kibocsátásért felelős cégek? Adószakértőt kérdeztünk a várható hatásokról.
Makro / Külgazdaság Megnevezte elnökjelöltjét a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 8. 13:16
A Legfelsőbb Bíróság korábbi elnöke köztársasági elnök lehet. Kedden dönt az Országgyűlés.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyi magyar áldozata volt az embertelen hőhullámnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 8. 09:58
A Nemzeti Népegészségügyi Központ összesítette a június 27. és 30. közötti adatokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG