Hirdetés

A Nokia Siemens falná fel a vergődő Motorolát

2010. július 14., 16:57

Küszöbön áll a Motorola mobilgyártó vállalat feldarabolása, a cég távközlési hálózati eszközöket gyártó üzletága iránt a Nokia Siemens Networks érdeklődik

Hirdetés
Küszöbön áll a Motorola mobilgyártó vállalat feldarabolása, a cég távközlési hálózati eszközöket gyártó üzletága iránt a Nokia Siemens Networks (NSN) konszern érdeklődik szerdai lapértesülés szerint.

A Wall Street Journal úgy tudja, hogy a tranzakció értéke 1,1-1,3 milliárd dollár körül lehet, a megegyezés pedig akár heteken belül megszülethet. A Motorola külön akarja választani a veszteséges mobilkészülék-gyártást a távközlési hálózati eszközöket gyártó üzletágtól, a feldarabolást követően két különálló vállalat jönne létre.

A tervek szerint elsőként SpinCo néven válna ki a mobilkészülékeket és a kábeltelevíziós adás fogására alkalmas eszközöket gyártó ágazat. A fennmaradó, nyereséges részlegek Motorola Solutions néven működnének tovább, és folytatná a vonalkód leolvasók, címkeolvasók, rádiós technikák, biztonsági rendszerek és távközlési hálózati eszközök gyártását.

A 2011 első negyedére tervezett feldarabolás után az eddigi elképzelések szerint a Motorola mindkét vállalatban megőrizte volna részesedését, az NSN érdeklődése azonban átírhatja a forgatókönyvet.

A Motorola hosszú ideje fontolgatja a vállalat felosztását, a pénzügyi-gazdasági válság miatt azonban egy időre félre kellett tennie az erről szóló terveket.

A világ legnagyobb mobilkészülék-gyártója, a finn Nokia, valamint a német elektronikai konszern, a Siemens közös vállalata már egy ideje erősíteni szeretné észak-amerikai jelenlétét, mert az európai piacon többek közt az Ericson és az Alcatel-Lucent szorongatja, Kínában pedig a Huawei, valamint a ZTE fenyegeti pozícióit.

Tavaly azonban az NSN üres kézzel távozott a kanadai Nortel feldarabolása után. A Motorola egy részének megvásárolásával ugyanakkor fontos amerikai ügyfeleket kaparintana meg az európai konszern.

MTI

Értékeld a cikket
Jelenlegi értékelés
Hozzászólások : 0 db Hozzászólok »
Szóljon hozzá - számít a véleménye!
Hirdetés

Címlapon

A nyártól könnyebb lesz majd kirúgni a munkavállalókat?

2012. május 26., 07:30
A nyártól könnyebb lesz majd kirúgni a munkavállalókat?

Július elsejétől él a Munka Törvénykönyve, de az új jogszabálycsomaghoz még a Parlament elfogad egy átmeneti rendelkezéseket tartalmazó másik törvényt is. Ennek értelmében valószínűleg lesznek olyan passzusok, melyek csak jövőre lépnek életbe. A felmondási tilalmak köre ugyanakkor már nyártól szűkül, új fogalom a törvényben a távolléti díj, mely az átlagkeresetet váltja - ez sokak számára kevesebb pénzt jelent majd.

Hirdetés
Hirdetés

Hírlevél

Feliratkozáshoz kérjük adja meg e-mail címét:

Facebook