Forrás: peeonastick.co.uk |
Nem csak nálunk kedvezőtlen tendencia a népesség fogyása, az alacsony gyermekvállalási hajlandósság mellett azonban a meddőség is egyre nagyobb szerepet játszik a demográfiai mutatók elcsúszásában. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint Magyarországon mintegy 150 ezer párt érint a meddőség, vagyis minden ötödik-hatodik családban nem születhet gyerek természetes úton. A helyzet külföldön sem sokkal kedvezőbb, nemzetközi felmérések szerint világszerte összesen 72,4 millió pár érintett, az esetek 20 százalékában ráadásul a pár mindkét tagját érinti a terméketlenség, ezt közölte a Versys Clinics a Privátbankár.hu-val.
Ezen a helyzeten javítana, amennyiben a meddőség kezelésével az érintett párok nagyobb arányban tudnák megvalósítani családtervezési elképzeléseiket, és így több egészséges gyermek is születne, véli Dr. Fazekas Anita, a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet szülész-nőgyógyász szakorvosa. Hozzátette: a lombikbébi kezelések hatékonysága a korszerű technológiák és a különböző szakterületek ötvözésében rejlik, ezek segítségével akár kétszeresére is növelhető a korábbi eljárásokhoz képest a sikeres beavatkozások aránya. Ez ugyanakkor nem egy olcsó – és rendkívül embert próbáló – beavatkozás, így az állami támogatás arányát is növelni kellene.
Genetikai betegséggel születhet a gyerekem? Ebből kiderülhet99,9 százalék bizonyossággal megállapítható, hogy lesz-e a születendő gyereknek valamilyen kromoszóma rendellenessége - ezt ígéri az orvostudomány a legmodernebb szűrővizsgálatok segítségével, amelyek itthon is, mindenki számára elérhetőek egy egyszerű vizsgálattal. Dr. Káli Gábor orvosi igazgató mesél nekünk a lehetőségekről.>>> |