Hirdetés
Hirdetés

Választások: nálunk megvan a kétharmad

2010. január 27., 06:22

Sólyom László április 11-re írta ki az országgyűlési választások első fordulóját. Ennek kapcsán megkérdeztük Önöket, hogy elmennek-e választani tavasszal, illetve hogy tudják-e már, kire adják voksukat

Hirdetés
Sólyom László április 11-re írta ki az országgyűlési választások első fordulóját. Ennek kapcsán megkérdeztük Önöket, hogy elmennek-e választani tavasszal, illetve hogy tudják-e már, kire adják voksukat. 13.625 voks érkezett a szavazás lezárásáig, és 192 hozzászólás született a témában kedd kora délutánig. Országos szinten 50 százalék alatt van a részvételi hajlandóság, olvasóinknál viszont az arány meghaladja a kétharmadot

A hozzászólások oroszlánrésze kiábrándultságról árulkodik, a többség a politikai elit egészét ostorozza. Azok a hozzászólók, akik valamely pártot preferálják - jellemzően a Fideszt, az MSZP-t, kisebb részben a Jobbikot - nagyjából egyensúlyban vannak, mivel a hozzászólók nagy része reagál az ellenoldali kommentekre. Ezek a beszélgetések általában személyeskedéssel zárulnak.

A hozzászólások két fő téma körül forogtak: nagyobb részt a nyugdíjvita, illetve a BKV-botrányok hozták lázba az olvasókat. Ezek megegyeznek azokkal a kérdésekkel, melyek a Forsense felmérése szerint tematizálták az elmúlt hetekben a közbeszédet.

Meglepő módon a választások közelsége nem foglalkoztatta különösebben az embereket, hisz a válaszok mindössze 1 százaléka sorolható a választási kampány megkezdése, illetve a pártpolitikai viták kategóriájába. Érdekes, hogy néhány esetben különbség tapasztalható a különböző pártok szavazóinak témaválasztásában, így az Európa Kulturális Fővárosát elsősorban az MSZP szavazói említették, a Jobbik támogatói pedig főként a sztrájkot és a BKV botrányokat jelölték meg - derült ki a Forsense közvélemény-kutatásából.

Egy másik Forsense felmérés szerint a Fidesz kormányzati szerepét a választópolgárok több mint 40 százaléka támogatná valamilyen formában (akár a Jobbikkal együttműködve) míg az MSZP választások utáni ismételt szerepvállalásának 17 százalék örülne. A kisebb pártok neve is felmerült: a Jobbikot az összes válaszoló 12, az MDF-et 10, az SZDSZ-t 7, az LMP-t 2 százaléka említette, mint kívánatos kormányerőt.

A Privátbankár olvasói az országos átlagot meghaladó mértékben mennének el szavazni. Míg a Szonda Ipsos felmérése szerint csak 43 százalék szavazna, addig olvasóink körében az országos átlagot jóval meghaladó aktivitás tapasztalható: közel 74 százalék szavazott az 1. és a 2. lehetőségre.


A Forsense januári felmérésének eredménye

A politikusok népszerűségi listáját Sólyom László és Orbán Viktor vezette januárban a Szonda Ipsos szerint. Ugyanakkor a legnagyobb ellenzéki párt elnöke a legmegosztóbb politikus is.

Moszkva és a Fidesz egyre jobban megértik egymást
A szlovák külügyminiszter figyelmeztette Orbánékat
Kampánypénzek: mekkorát lódítanak idén a pártok?
Alkotmányt sértő módon fogunk szavazni
Be vannak sózva a pártok

 

Privátbankár

Értékeld a cikket
Jelenlegi értékelés
Hozzászólások : 0 db Hozzászólok »
Szóljon hozzá - számít a véleménye!
Hirdetés

Címlapon

A nyártól könnyebb lesz majd kirúgni a munkavállalókat?

2012. május 26., 07:30
A nyártól könnyebb lesz majd kirúgni a munkavállalókat?

Július elsejétől él a Munka Törvénykönyve, de az új jogszabálycsomaghoz még a Parlament elfogad egy átmeneti rendelkezéseket tartalmazó másik törvényt is. Ennek értelmében valószínűleg lesznek olyan passzusok, melyek csak jövőre lépnek életbe. A felmondási tilalmak köre ugyanakkor már nyártól szűkül, új fogalom a törvényben a távolléti díj, mely az átlagkeresetet váltja - ez sokak számára kevesebb pénzt jelent majd.

Hirdetés
Hirdetés

Hírlevél

Feliratkozáshoz kérjük adja meg e-mail címét:

Facebook