Pannónia Befektetési Szolgáltató a tevékenysége megkezdéséhez szükséges engedélyt megkapta a pénzügyi felügyelettől. A céget a CIG Pannónia Életbiztosító a Pannónia Nyugdíjpénztárral közösen, stratégiai együttműködési megállapodásuk keretében alapította.
A Pannónia Nyugdíjpénztár az egykori VIT, mely a villamosipari dolgozókat gyűjtötte egy kasszához - a CIG Partnerséggel kötött stratégiai megállapodás keretén belül nevezték át a pénztárat Pannóniára, mely később magába olvasztotta a Postás- és az Évgyűrűk magánnyugdíjpénztárát is.
A PSZÁF engedélyezte, hogy a befektetési szolgáltató a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 5.§ (1) bekezdés d) pontjában meghatározott portfóliókezelés befektetési szolgáltatási tevékenységet folytasson a Bszt. 6. §-ban megjelölt valamennyi pénzügyi eszközre kiterjedően.
A fenti engedélynek köszönhetően most már a CIG és a Pannónia Nyugdíjpénztár is abba a helyzetbe került, hogy kitűzött céljaiknak megfelelően a vagyonelemek befektetéseinek kezelésével megbízhatja a pénzügyi szolgáltatót, amely a jövőben a magán- és önkéntes nyugdíjpénztári vagyon, az élet- és nem-életbiztosítási tartalékok, a CIG saját tőkéje, a cégcsoporton belül képződő egyéb források és lehetőség szerint külső megbízásból érkező vagyonelemek befektetéseit végzi.
A CIG és az egykori VIT-ből lett Pannónia Nyugdíjpénztár stratégia partnersége csak most élesedett, a két cég közös befektetési szolgáltatójának zöld jelzést mutatott fel a PSZÁF. A kreatívan Pannónia Befektetési Szolgáltatónak nevezett társaság a CIG biztosítójának is "bedolgozik" majd, nemcsak a pénztárak befektetéseit kezeli majd.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Ötéves mélyponton a BYD eladásai
1 perce
-
Zelenszkij: 90 százalékban kész a béke, a többi határozza meg Európa sorsát
31 perce
-
Mától hivatalos: Bulgáriában is már euróval lehet fizetni
körülbelül 1 órája
-
Fontos közlemény jött, ezt kell tenni az adómentességhez
2 órája
-
Visszájára sülhetett el az orosz cselszövés, már Trump is kételkedik
3 órája
-
Lángra kapott és leégett Amszterdam egyik szimbóluma az újév első napján
4 órája
-
Néhány településre igazi pénzeső zúdult 2025 utolsó napján
4 órája
Mfor.hu Top24
- Itt vannak Magyar Péter legerősebb kijelentései az újév első perceiből
- Mégis beszélt újévkor Sulyok Tamás, ezek voltak a fő üzenetei
- Ez nem jött be Putyinnak, már Trump is kételkedik az állítólagos ukrán merényletben
- Bombariadók, furcsa teljesítményértékelések, átszervezések – ezek történtek idén az oktatásban
- Kistarcsán született meg Magyarország első újévi babája
- Betilthatják a gyerekeknek a közösségimédia-használatot Franciaországban
- 2026-ban új aranykor nyílhat Budapesten? Karácsony Gergely üzent
Biztosítás
Nem fagyott szét a nyaralód? Ekkora károkat okoztak az ónos esők
Privátbankár.hu | 2017. február 4. 09:34
Az elmúlt napokban az ónos esők jelentős károkat okoztak az országban, a károk bejelentése, felmérése még mindig zajlik – közölték a biztosítók. A nyaralókban keletkezett fagyási károk nagy része valószínűleg még csak ezután fog kibukni.
Biztosítás
Kivéreztetett munkanélküliek országa vagyunk - pedig lenne megoldás
Nagy László Nándor | 2015. április 29. 10:35
A munkavállalók döntő része volt már munkanélküli, ötödük már háromszor volt álláskereső. Miután komoly tartalékokkal nem rendelkeznek, ezért a korábbi megtakarítások felélése után nőnek a fizetési késedelmek a hiteleknél, a rezsinél. Ilyen helyzetben meglehetősen nagy gond, hogy a megkérdezettek 82 százaléka nem is hallott a jövedelempótló biztosításokról.
Biztosítás
Meddig fúj a viharos szél? Mi lesz május elsején?
Privátbankár.hu | 2015. április 29. 08:48
A viharos szél miatt tizennégy megyére és a fővárosra továbbra is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. A másodfokú riasztásokat viszont már mindenhol visszavonták. Az ország nagy részén szerdán is erős, viharos széllökésekre kell számítani.
Biztosítás
Ezekre figyeljen, és a nyaralóját legközelebb is épségben találja
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 18:40
Számos veszély fenyegeti a nyaralónkat, amelyekre érdemes felkészülni, ha nem akarunk csúnyán meglepődni a szabadságunk kezdetén. Az ingatlanokkal kapcsolatos visszatérő hibák nagyon könnyen betörők kezére adhatják a menedéket, de nem csak tőlük kell félni. Az időjárás is okozhat kellemetlen perceket, ha nem látogatjuk és tartjuk karban a nyaralót. Éppen ezért még mindig jól jöhet a lakásbiztosítás.
Biztosítás
A fél országra figyelmeztetést adtak ki: jön a szélvihar
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 07:27
A viharos szél miatt négy megyére másodfokú, hét megyére és a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. Emellett több megyében a várható sok eső miatt is figyelmeztetés van érvényben.
Biztosítás
Ezért nem mindegy, hol javítják meg az autót - változás jöhet a kötelezőnél
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 07:39
Módosítaná a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról (kgfb) szóló törvényt a Magyar Autóklub.
Biztosítás
A Lombard Lízingnek május elejéig kell fizetnie az ügyfeleknek
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 16:40
Május elejéig kell visszafizetnie a Lombard Lízing Zrt.-nek az érintett ügyfelek felé azt az összesen 380 millió forintot, amelyet a beépített casco-biztosításnál árfolyam-különbözetként jogtalanul szedett be tőlük.
Biztosítás
Aggódik a magyar az autójáért, de sokkal drágább lett biztosítani
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 14:18
Megugrottak a kgfb-díjak az első negyedévben: átlagosan 25 100 forint volt a személygépkocsikra kötött kgfb-szerződések éves díja. Ez az érték az évközi díjhirdetés két évvel ezelőtti bevezetéséhez képest 26 százalékkal magasabb. Tavaly ilyenkor ez az eltérés még mindössze 5 százalék volt.
Biztosítás
Eddig két turista nem tudott elutazni a botrány miatt
Privátbankár.hu | 2015. április 21. 07:41
A Kun-Mediátornak az Union Biztosítóval van szerződése, de csak utazási tevékenységre. Eddig ezzel kapcsolatban csupán két kárbejelentés érkezett.
Biztosítás
Iszonyatos profitgyárra bukkant a régióban az egyik biztosító
Nagy László Nándor | 2015. április 14. 16:55
Nyereségének közel kétharmadát már a régiós leányvállalataitól szerzi a Vienna Insurance Gruop. Az osztrák biztosítócsoport nyeresége 46 százalékkal ugrott tavaly.
Heti top
- Készül az óriási felvásárlás? Orbán Viktor fontos ügyben telefonálhatott szombaton 2025. december 27. 16:28
- Mi történik a forinttal és az euróval? Itt az árfolyam 2025. december 26. 12:48
- Nem lesz vidám, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró 2025. december 29. 10:15
- Rossz hírt közölt három Magyarországon is népszerű autómárka 2025. december 26. 14:35
Havi top
- Bemondták az elemzők, ennyit érhet a forint két év múlva 2025. december 10. 15:45
- Fordul a kocka a benzinkutakon keddtől 2025. december 22. 11:27
- Ketyeg az óra Abramovicsnak: több mint 1100 milliárd forintos vagyon a tét 2025. december 17. 14:46
- Készül az óriási felvásárlás? Orbán Viktor fontos ügyben telefonálhatott szombaton 2025. december 27. 16:28
Friss
Makro / Külgazdaság
Ötéves mélyponton a BYD eladásai
A belföldi versenytársak felveszik a kesztyűt a sztárautógyárral.
1 perce
Nemzetközi
Zelenszkij: 90 százalékban kész a béke, a többi határozza meg Európa sorsát
De az a 10 százalék nem egyszerű.
31 perce
Nemzetközi
Mától hivatalos: Bulgáriában is már euróval lehet fizetni
2026. január 1-jét nem fogják elfelejteni a bolgárok.
körülbelül 1 órája
MBH Bank elemzés
-
Befektetésnek sem utolsó az Otthon Starttal vett ingatlan2025. november 27. 13:26 -
Az arany és a mesterséges intelligencia mellett idén van még egy nyertes2025. november 13. 14:45 -
Itt éri meg a legjobban lakásba fektetni az új hitellel2025. október 9. 12:05 -
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11 -
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01 -
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44 -
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Sior: rajzok haza 55.
17:11
-
Orbán Viktor: felvázolt egy évvégi M1 interjúban
16:01
-
Ezeket a témákat találták az Egri Ügyek olvasói a legfontosabbnak 2025-ben: elvonás, régiségvásár, Rák Sándorné, bezárás, megtalált fiúk
10:29
-
Eltűntek az ünnepi street art alkotások Eger belvárosából
07:39
-
Hideg, szeles szilveszter jön
07:27
legolvasottabb
-
Bemondták az elemzők, ennyit érhet a forint két év múlva
2025. december 10. 15:45
-
Fordul a kocka a benzinkutakon keddtől
2025. december 22. 11:27
-
Ketyeg az óra Abramovicsnak: több mint 1100 milliárd forintos vagyon a tét
2025. december 17. 14:46
-
Készül az óriási felvásárlás? Orbán Viktor fontos ügyben telefonálhatott szombaton
2025. december 27. 16:28
-
Mi történt a forinttal? Ennyiért adják az eurót és a dollárt most
2025. december 10. 19:11
top 24
-
Visszájára sülhetett el az orosz cselszövés, már Trump is kételkedik
2026. január 1. 11:50
-
Miért szednek darabokra hibátlan, új Airbusokat, miközben a fél világ sorban áll értük?
2026. január 1. 07:13
-
Kocintott már petnattal? Buboréktrendek, pezsgő illemtan
2025. december 31. 17:01
-
Lángra kapott és leégett Amszterdam egyik szimbóluma az újév első napján
2026. január 1. 11:00
-
Néhány településre igazi pénzeső zúdult 2025 utolsó napján
2026. január 1. 10:40


