2p
Jó minőségű, az előző évit meghaladó gabonatermés várható idén az Európai Unióban.
Az elmúlt évek legjobbja lett az idei Magyarországon, azonban hiába lett több búza, ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a kenyér is olcsóbb lesz. Merthogy, egyrészt nőttek a termelők költségei, ráadásul az árakat valójában csak követjük.

Németország legnagyobb gabonakereskedő cége, a Toepfer International előrejelzése szerint 134,6 millió tonna lesz az idei termés, nagyobb mint a 2012-es 125,7 millió tonnás.

Franciaországban 37-37,5 millió tonnás termésre számítanak, Németországban nagyjából 24,2 millió tonnára, az Egyesült Királyságban 12 millió tonnára. A francia és a német termés esetében ez növekedést jelent, egyedül a brit termés lehet kisebb, mint a tavalyi.

A három legnagyobb termelőt leszámítva máshol is jól halad az aratás. Lengyelországban kicsit több mint 9 millió tonna lesz a termés, Romániában 7,4 millió tonna, Magyarországon 4,9 millió tonna. Bulgáriából 4,9 millió tonnát várnak.

Az európai gabonakereskedők között korábban aggodalmat keltett, hogy a különböző országokban a termés minősége nem lesz megfelelő. Egy kereskedő úgy nyilatkozott a Reuters hírügynökségnek, hogy hosszú volt a tél, csapadékos a tavasz és rendkívül meleg és száraz a nyár.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Agrár Horrorárakon lehet csak zöldséghez jutni
Szirmai S. Péter | 2025. május 26. 19:28
Ezt okozta a hűvös, kedvezőtlen tavaszi időjárás és a visszaeső termelés. Egy év alatt durván megdrágult a hazai borsó, az újburgonya, a zöldhagyma, de a hazai szamóca is 63 százalékkal többe kerül.
Agrár Kína valamire készül
Privátbankár.hu | 2025. május 26. 09:14
Programot indít digitalizált intelligens ellátási láncok kiépítésére.
Agrár Putyin nem lesz boldog – újabb gyomrost vinnének be
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 15:51
Újabb büntetővámot terveznek.
Agrár Borúlátóbbak lettek a magyar cégek és sokan emelnének árat
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 07:55
Vegyes a kép a vállalati szektorban. 
Agrár Megszólalt az európai élelmiszer-vészcsengő
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 17:23
Óriási veszteséget szenved el minden évben az európai mezőgazdaság jelentős részben a klímaváltozással járó időjárási anomáliák miatt.
Agrár Itt az új ellenfél: megmenekülhet a narancslé
Buksza blog | 2025. május 19. 10:53
Húsz éve gyilkolja le a narancsültetvények termését a citruszöldülésnek nevezett betegség, ami a termesztés közben jelentkező veszteség túlnyomó részéért felelős. 
Agrár Módosít a minisztérium: még jobb feltételekkel juthatnak hitelhez a járványban érintettek
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 12:54
Se kamatot, se kezelési költséget nem kell majd fizetni az Agrár Széchenyi Kártyával elérhető hitel után?
Agrár Karcagon a nagygazda lánya adta a legalacsonyabb árat, mégis ő nyert
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 09:05
Karcagon kizárták a két legjobb ajánlatot tevőt, így a legalacsonyabb bérleti díjjal nyert a nagygazda lánya.
Agrár Jogtalanul vették el a gazdáktól a pénzt – kitört a balhé a Brexit-támogatások miatt
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 17:29
Hibázott a brit kormány.
Agrár Horvátország döntő lépésre szánta el magát a száj- és körömfájás betegség miatt
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 13:59
Horvátország feloldja a ragadós száj- és körömfájás betegség miatt bevezetett intézkedések egy részét, de további rendelkezéseket vezet be a kockázatok megelőzése érdekében – közölte a horvát mezőgazdasági, erdészeti és halászati minisztérium csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG